Mimo, że nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej, Spółdzielców i Alei Matki Bożej Fatimskiej ot
Drukuj
Nowe rondo ledwo otwarte a już uszkodzone

Mimo, że nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej, Spółdzielców i Alei Matki Bożej Fatimskiej otwarte jest dla ruchu dopiero od kilku dni, mieszkańcy już narzekają, ze już jest uszkodzone a do tego "testowane" przez drogowych piratów na motocyklach i w samochodach.

Jak już informowaliśmy, tydzień temu budowlańcy otworzyli ruch dla kierowców na nowym rondzie na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej, Spółdzielców i Alei Matki Bożej Fatimskiej. Tym samym oficjalnie przywrócono ruch pojazdów w tym miejscu, zamknięty przez ostatnie tygodnie. Ulica Poprzeczna stała się przy tym dwukierunkowa. Jak poinformował wadowicki magistrat, to na razie rozwiązanie tymczasowe. Ulica Spółdzielców jest nadal zamknięta dla ruchu a jej otwarcie ma się odbyć za miesiąc, po odbiorach.

 

Zobacz: Poprzeczna dwukierunkowa, otwarto też nowe rondo. Spółdzielców zamknięta

Tymczasem, jak alarmują nam czytelnicy, mimo, że od otwarcia minęło dopiero kilka dni, nowe rondo już nie wygląda najlepiej.

Już jest uszkodzone (krawężniki okalające rondo prawie powyrywane). Późnymi wieczorami i nocą na Fatimskiej odbywają się "rajdy" motocyklowe i samochodowe. Ostatnio ktoś nie wyhamował i uszkodził krawężniki ronda a na ziemi widać jeszcze ślady "bezpiecznej" jazdy – informuje nas jedna z czytelniczek.

 

 

Mieszkańcy mają trochę żal zarówno do miasta, jak i do policji, że nikt tym się nie interesuje i dopiero jak wydarzy się jakieś nieszczęście, szukani będą winni...

 

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: nadesłane, Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Andrychów też już ma świąteczne drzewko w centrum

Pszczoły z Kleczy Dolnej na biegunie polarnym!

Centrum Wadowic już w bożonarodzeniowym klimacie

Finalista "Mam Talent!" marzyła o rowerze, Mikołaj spełnił to marzenie

6 grudnia można spotkać Mikołaja nawet... za kierownicą!