Od jakiegoś czasu zmieniono organizację ruchu na jednokierunkową do popularnego miejsca przy Jeziorze
Jednokierunowa droga przy jeziorze w Mucharzu. Nie wszystkim się to podoba

Od jakiegoś czasu zmieniono organizację ruchu na jednokierunkową do popularnego miejsca przy Jeziorze Mucharskim w Mucharzu. Nie wszystkim to się jednak podoba.

Zaniedbania zarządcy Jeziora Mucharskiego, czyli Wód Polskich dotyczące sensownego zagospodarowania tego terenu próbują ratować prywatni inwestorzy. W tej chwili na jeziorze działają rejsy statkiem czy kilka niewielkich wypożyczalni kajaków i rowerków wodnych ze skromnymi pomostami. Uruchomiono też kilka miejsc plażowych.

Jedno z nich stało się w te wakacje bardzo popularne, stąd władze gminy, do końca sierpnia wprowadziły czasową zmianę organizacji ruchu. Odcinek Mucharz Zielona – Zapotocze – Mucharz Kościół stał się drogą jednokierunkową. Wiele osób wykorzystuje go właśnie do dojazdu na plaże. Robiło się niebezpiecznie, bo podjazd jest dosyć spory, mija się tu wiele samochodów i o konfliktowe sytuacje nie było trudno.

Jak chwalą mieszkańcy, zarządca tego miejsca bardzo sumiennie podszedł do kwestii parkingowych, w tej chwili ciężko znaleźć stojący tutaj na dziko samochód. Pozostaje jednak problem, że jest to dosyć uciążliwe dla niektórych.

Niewątpliwie jest to ułatwienie dla wypoczywających,,niestety ja i kilku sąsiadów aby dojechać pod swój dom, muszę jeździć naokoło nadrabiając kilkaset metrów – mówi nam jeden z mieszkańców mieszkających w okolicach kościoła w Mucharzu.

Wygrani w tym wypadku są rowerzyści: odcinek dla nich jest dwukierunkowy...

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 Tutejszy 2022-07-25 23:16
Mnie się też to nie podoba, zabrali nam pola a napuścili Januszy.
Cytować
+11 #2 Alex 2022-07-26 05:14
A wystarczyło zrobić tam przy jeziorze taka drogę prowizorke jednokiernkowa i byłoby po klopocie A nie robić takie zamieszanie na pół wsi. No ale lepiej postawic znak bo koszty bardzo bardzo małe
Cytować
+13 #3 Inga 2022-07-26 05:18
Mam nadzieję że to tylko chwilowe bedzie bo zimą będzie przerabane tam wyjechać. Jak dla mnie bezmozgostwo urzędników.
Cytować
+5 #4 Tedy 2022-07-26 09:31
Oto właśnie wychodzi powoli nieróbstwo urzędników. Mieli na to tyle lat i nic nie zrobili. Śmierdzące lenie i tyle. Lepiej postawić znaki i dalej nic nie robić
Cytować
+3 #5 Ludzik 2022-07-26 09:55
Ja uważam, że ta droga jednokierunkowa ma sens ale w drugą stronę. Od kościoła-zapoto cze-zielona. Niektórzy by chcieli rekreacji, atrakcji ale już innych samochodów nie. Polecam sprawdzić w weekend jaki jest ruch. Niektórzy do domów dojechać nie mogli. Ale tych pod kościołem to nie dotyczyło to teraz mają wielkie ale...
Cytować
+5 #6 Andzia 2022-07-26 18:45
Zapraszam tego, kto wymyślił to rozwiązanie, niech się przejedzie tą drogą np. z przyczepą kampingową albo większym autem z przyczepą na skuter.
Cytować
+1 #7 Baca 2022-07-27 12:07
Wszystko było by fajnie gdyby nie puszczali jeszcze takiego wiejskiego disco na cały regulator na tej nowej plaży . Ktoś się tym musi zająć . Już krąży lista z petycją wśród mieszkańców aby to ukrócić . My tu mieszkamy i chcemy odpoczywać w weekendy w swoich domach w ciszy
Cytować
-3 #8 Baca 2022-07-27 12:11
Cytuję Andzia:
Zapraszam tego, kto wymyślił to rozwiązanie, niech się przejedzie tą drogą np. z przyczepą kampingową albo większym autem z przyczepą na skuter.
Skutery i motorówki zostaną wkrótce zabronione na terenie zalewu ,czekamy tylko na decyzje polskich wód i ministerstwa środowiska
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.