Mieszkańcy Zaskawia i Kleczy Dolnej skarżą się, że od dłuższego czasu, po nawet niewielkiej burzy,
Mieszkańcy Zaskawia skarżą, się, że po każdej burzy nie mają prądu

Mieszkańcy Zaskawia i Kleczy Dolnej skarżą się, że od dłuższego czasu, po nawet niewielkiej burzy, nie mają prądu. Awarie błyskawicznie zgłaszane, są usuwane przez Tauron dopiero po wielu godzinach.

Od jakiegoś czasu mieszkańcy wadowickiego Zaskawia informują nas o kłopotach z prądem, z jakimi borykają się nawet po najmniejszej burzy z niewielkimi wyładowaniami. Takiej na przykład, jaką mieliśmy nad miastem w poniedziałek (20.06) po południu.

Nawet niewielkie pioruny powodują przerwy w dostawach prądu. Awarie są przez nas od razu zgłaszane, ale Tauron usuwa je dopiero po wielu godzinach. To spory kłopot. Nie mówiąc już o tym, że prąd w gniazdku nie trzyma często parametrów, pomiary wykazały, że zamiast 230 volt, mamy np. 180" - mówi nam w rozmowie jeden z mieszkańców. – mówi nam w rozmowie jeden z mieszkańców

Problem dotyczy ulicy Zygmunta Starego, Źródlanej i części Kleczy Dolnej, generalnie domostw położonych po prawej stronie ulicy Wałowej. Jak mówią nam mieszkańcy, taka sytuacja trwa od kilku lat i nic się z tym nie zmienia, mimo reklamacji telefonicznych i pisemnych.

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, problemem są podobno drzewa, które stykają się z linią energetyczną, powodując w czasie burz zwarcia i przepięcia a jeśli to prawda, czy takim wielkim problemem jest ich wycięcie?

Czy problem w końcu da się usunąć? Oprócz niskiego komfortu związanego z brakiem prądu, takie spadki napięcia czy przepięcia mogą spowodować uszkodzenia drogiej elektroniki: sprzętów AGD, RTV czy innych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Prosument. 2022-06-20 18:25
Przynajmniej PV się nie wyłącza :D
Cytować
0 #2 Stanislaw 2022-06-20 19:27
W Babicy zawsze mamy pront
Cytować
+3 #3 Rami 2022-06-20 19:51
Każdy pretekst dobry, by dymać naiwnych...
Cytować
+4 #4 Eryk 2022-06-20 21:08
To się w głowie nie mieści, dyplom dla polityków PiS w colgium humanum braci Czarneckiego. Ten o lepkich rękach co oszukiwał unię. Magistra robią w dwa miesiące, tak zaczynają kariery w spółkach skarbu państwa. Potajemnie fabryka pisowskich magistrów, czysta mafia, co wy na to drodzy studenci,
Cytować
+7 #5 Rafał 2022-06-20 21:09
Taka sama sytuacja występuje w Choczni Dolnej ul. Kościuszki.
Ale nikt się tym nie przejmuje.
Cytować
+8 #6 po kwarantannie... 2022-06-20 23:30
... Redaktor raczy wyjaśnić, co to są "niewielkie pioruny"?...
Cytować
+5 #7 Cyrk 2022-06-21 08:10
To jak waz zbywają to nie płacie rachunków terminie nic wam nie zrobią.
Cytować
+1 #8 J4PaN 2022-06-22 11:53
Cytuję po kwarantannie...:
... Redaktor raczy wyjaśnić, co to są "niewielkie pioruny"?...

To taki piorun którego nawet nie usłyszysz.
Jeśli problemem sa drzewa to może nalezy wyciąc drzewa które sa posadzone pod liniami energetycznymi ?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.