Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, wręczono kolejne Serce Roku. Podjęto też uchwał
 Kolejne Serce Roku wręczone

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, wręczono kolejne Serce Roku. Podjęto też uchwałę o współpracy z z Município de Ourém z Fatimy.

W środę (18.05) od rana trwają obchody 102. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Urząd Miejski w Wadowicach przygotował na rynku z tej okazji sporo atrakcji.

Rozpoczęły się one o godzinie 9:00  w Wadowickim Centrum Kultury uroczystą sesja Rady Miejskiej w Wadowicach, podczas której radni podjęli uchwałę io współpracy partnerskiej z Fatimą (gmina Ourém).  Karol Wojtyła swój los i pontyfikat stale zawierzał Maryi. Totus Tuus – ta dewiza stała się jego zawołaniem biskupim już w czasach krakowskich. Wraz z wyborem na Stolicę Piotrową starał się szczególnie wypełniać wolę objawioną przez Matkę Bożą w Fatimie. Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Wadowicami a Fatimą (Gmina Ourem) było planowane przez wadowickie władze dokładnie na dzień setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Niestety, z powodu wybuchu pandemii w roku 2020, wydarzenie musiało zostać przeniesione w czasie. W końcu się jednak dokonało.

Sesja poświęcona była osobie dra Edmunda Wojtyły, brata Karola Wojtyły. Stąd odbyła się też projekcja filmu "Brat Papieża".

 

Rozstrzygnięto także konkurs „Serce Roku”. Wręczone zostało ono Barbarze Boguń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Wyróżnienia wręczono też Bartłomiejowi Wojdyło, Bogumile Jończyk ze Stowarzyszenia "Dać Szansę", siostrze Renacie Dudzik, Małgorzacie Tasiemskiej, Marioli Roman, Weronice Lasek i Stanisławie Wodyńskiej ze Stowarzyszenie im.Doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach.

Przypomnijmy, że Serce Roku to nowy konkurs na który wpadł w ubiegłym roku wadowicki magistrat. jak tłumaczą urzędnicy, chcieli oni wyróżnić osoby z gminy Wadowice, które podejmują pracę na rzecz potrzebujących w myśl słów św. Jana Pawła II „Dzisiaj, kiedy w zastraszający sposób szerzy się egoizm, obojętność i znieczulica serca, jakże potrzeba odnowionej wrażliwości na człowieka, na jego biedy i cierpienia”. Niedawno zwrócili się do mieszkańców z kolejną prośbą o zgłaszanie do udziału w konkursie osób, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Taki jeden 2022-05-18 20:50
Pani Stasia w doborowym "towarzystwie".
Cytować
+3 #2 Widze 2022-05-18 20:51
Poseł jak widzi taką sumę na czeku to pewnie się śmieje .
Cytować
+2 #3 olo 2022-05-18 21:26
tym trzej z lewej to ten 1000 wystarcza na taksówki...
reszta niech się cieszy ze dostała ten czek bo przecież rządzi Pis i PiS da wam OCHŁAPY a sam PiS i jego klakierzy ze zdjęcia śmieją się ludziom prosto w twarz!
Cytować
+2 #4 Widze 2022-05-18 21:36
Taki katolicki naród niby a minister Czarnek katolik chce dzieci uczyć jak strzelać i zabijać ludzi . Ta religia to jakaś patologia .
Cytować
0 #5 Podziwiam 2022-05-19 10:07
Podziwiam :)
Trzeba nie mieć w ogóle honoru kultury a już zwłaszcza rozumu żeby w takim towarzystwie sie pokazać :O
Ale to nagrody przyznawane po znajomosci od dorotki też itp
Wiec to raczej nic nie warta pokazówka !! I nic wartego określania sercem :)
WSTYD
Cytować
-3 #6 Katia 2022-05-19 11:13
Gmina Wadowice pamięta o tych co pomagają... a inne gminy?
Cytować
-3 #7 Ogarnij się 2022-05-19 12:16
Cytat:
Gmina Wadowice pamięta o tych co pomagają... a inne gminy?
Nie chce cię obrazic katia ale żadna z tych osób na zdjeciu nikomu nie pomogła
cała ta nagroda to nieudolny Pr plus towarzystwo wzajemnej adoracji sami sobie przynzaja nagrodny .
Tam te osoby sa całkowicie ze soba powiazane reka reke gównem smaruje !!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.