Wielu mieszkańców zwraca nam uwagę na poruszenie tego problemu: na ulicy Legionów nie ma lewoskrętu
Drukuj
Na skrzyżowaniu Legionów i Obwodnicy nie ma lewoskrętu! Sporo kierowców o tym jednak chyba nie wie...

Wielu mieszkańców zwraca nam uwagę na poruszenie tego problemu: na ulicy Legionów nie ma lewoskrętu w kierunku Choczni i Andrychowa na skrzyżowaniu z obwodnicą! Wielu kierowców chyba jednak o tym nie wie...

Na ulicy Legionów w Wadowicach, na skrzyżowaniu z leżącą w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 ulicą Piłsudskiego, będącą wadowicką obwodnicą) są pasy w obu kierunkach. Aby jechać w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa czy Choczni i Andrychowa kierowcy ustawiają się na prawym pasie. Lewy służy dla kierowców jadących od Kalwarii jako wjazd w ulicę Legionów. O w ten sposób:

 

Wie to raczej większość kierowców, którzy prawa jazdy nie znaleźli w opakowaniu chipsów i przytomnie patrzących na znaki. Niestety zdarzają się i tacy, którzy lewy pas traktują jako lewoskręt i chcąc jechać w stronę Choczni ustawiają się na czołówkę z tymi skręcającymi w Legionów.

O tym problemie sygnalizują nam już od jakiegoś czasu mieszkańcy, w czwartek (10.03) jednemu z użytkowników facbookowej grupy Patrole, Wypadki, Suszarki Wadowice/Kalwaria/Andrychów-Okolice udało się nawet obiektywem złapać jednego z takich delikwentów  "w akcji":

 

Niestety takie sytuacje zdarzają się w tym miejscu dosyć często i może się to kiedyś źle skończyć. Warto więc mieć to na uwadze...

 

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Facebook Patrole, Wypadki, Suszarki Wadowice/Kalwaria/Andrychów-Okolice, Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Andrychów też już ma świąteczne drzewko w centrum

Pszczoły z Kleczy Dolnej na biegunie polarnym!

Centrum Wadowic już w bożonarodzeniowym klimacie

Finalista "Mam Talent!" marzyła o rowerze, Mikołaj spełnił to marzenie

6 grudnia można spotkać Mikołaja nawet... za kierownicą!