Na wadowickim osiedlu Kopernika w ostatnim czasie grasują lisy. Jeden z mieszkańców zrobił zdjęcie z
Lisy grasują na wadowickim osiedlu. Znudziło im się KFC?

Na wadowickim osiedlu Kopernika w ostatnim czasie grasują lisy. Jeden z mieszkańców zrobił zdjęcie zwierzaka. To chyba nawet ten sam, który jest wiernym klientem niedawno otwartego KFC.

Na wadowickich ulicach spacerowały już sarny, jelenie, dziki a nawet świnie. Tym razem jak informują nas mieszkańcy, na Osiedla Kopernika można od jakiegoś czasu natknąć się na lisy.

Jednemu z naszych czytelników udało się nawet zrobić zdjęcie jednego ze zwierzaków i podesłał fotografię do nas.

 

Jak już informowaliśmy, sympatyczne rudzielce w ostatnim czasie dosyć często są również widziane w okolicach restauracji Kentucky Fried Chicken (KFC) na ulicy Lwowskiej 90 w Wadowicach, przy rondzie generała  Okulickiego.  Oswojone zwierzaki robią podchody do klientów korzystających z ogródka, skuszony zapachem i daniami z kurczaka. Niektórzy nawet he dokarmiają, ale to raczej jest zły pomysł, podobnie jak wdawanie się w przyjaźnie z bądź co bądź, dzikim, leśnym stworzeniem, które tutaj chyba wyczuło łatwy łup.

Zobacz: Wadowickie KFC ma już wiernego stałego klienta. Jest nim... lis!

Przypomnijmy, że to dzikie zwierzę raczej unika człowieka, nawet młode osobniki także starają się rodzajowi ludzkiemu nie rzucać w oczy. Nie od parady lis w wielu kulturach symbolizuje spryt i przebiegłość.  Obecnie w naszym regionie obowiązuje odstrzał lisów na terenach, w których zasiedlane są n.in. cietrzewie, zające, bażanty czy kuropatwy.

Kilka razy do roku na naszych terenach przeprowadza się szczepienie ochronne lisów, trwa ono kilka dni. Szczepienie wykonuje się za pomocą przynęt zawierających szczepionkę i zostają one zrzucone z samolotów oraz wyłożone ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości. Przynęty dotykane przez człowieka są omijane przez lisy.

Lisy dają się też we znaki gospodarzom w naszym regionie. Są sprytne, więc potrafią zrobić podkop czy dostać się do kurnika. Jeden z mieszkańców Zaskawia stracił w ten sposób w ostatnim czasie blisko 10 kur...

Lisie futro było i jest cenione ze względu na puszysty włos i kolor a sam zwierzak jest sympatyczny i wdzięczny do oglądania. Jednak naszym czytelnikom radzimy w przypadku napotkania rudzielca, który przesadnie łasi się do człowieka, zbytnio się z nim nie spoufalać i powiadomić służby weterynaryjne.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 non KeEfCi 2021-09-06 10:35
Nawet lisy stwierdziły że ten kF to syF
Cytować
-3 #2 . 2021-09-06 12:54
Fajna kita, taka na sakwę motocyklową. Taś, taś lisku...
Cytować
+8 #3 Ja 2021-09-06 15:35
Piękny.
Cytować
0 #4 Zdziwiony 2021-09-06 18:41
Może to szakal złocisty, a nie lis?
Cytować
+3 #5 Maka Paka 2021-09-06 20:09
Dość że do peri peri nie chodzi lisek choć moim zdaniem lepiej smakuje w peri peri kubełek jak w kfc przynajmniej nie kipi z oleju i jest smaczniej.
Cytować
+1 #6 zenek 2021-09-06 23:23
Pod janem czesto widze lisa
Cytować
+4 #7 Mieszkaniec 2021-09-07 06:56
Ostatnio zrobiły sobie legowisko w przedszkolu na Kopernika. Dlaczego z tym nikt nic nie robi?Czy odpowiednie służby zaczną reagować jak kogoś lisek chapsnie i wtedy będzie robiona afera i szukanie rudzielca.
Cytować
0 #8 Dorita 2021-09-15 07:36
Wczoraj wieczorem odwiedziliśmy KFC i muszę stwierdzić że po raz kolejny jestem rozczarowana obsługa klienta a także świeżością produktów.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.