Na ulicy Sienkiewicza w ramach prac gwarancyjnych wykonano  malowanie oznakowania poziomego. Wielu miesz
Kiedy malowanie pasów pod WCK? Starosta obiecuje, że wkrótce

Na ulicy Sienkiewicza w ramach prac gwarancyjnych wykonano  malowanie oznakowania poziomego. Wielu mieszkańców pyta, co z pasami przy ruchliwym i niebezpiecznym skrzyżowaniu pod Wadowickim Centrum Kultury.

Jak już informowaliśmy, po blisko pół roku od oddania do użytku po trwającym ponad 12 miesięcy remoncie, ulica Sienkiewicza w Wadowicach doczekała się  poprawek gwarancyjnych. Na początku czerwca odświeżono malowanie m.in. pasów oraz wnęk dla niepełnosprawnych na miejscach parkingowych.

Niestety wciąż nie zrobiono nic z zebrami na ruchliwym i niebezpiecznym skrzyżowaniu pod Wadowickim Centrum Kultury. Już nieraz dochodziło tutaj do groźnych sytuacji, bo pasy bardzo szybko się starły i są kompletnie niewidoczne przez co sporo kierowców zapomina o przechodzących. A jest tu ich sporo.

Jak poinformował nas starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, starostwo nie zapomina o zebrach i malowanie ma odbyć się już wkrótce, najpóźniej najprawdopodobniej do środy (16.06).

Przypomnijmy, że zaplanowane malowanie pasów w ramach gwarancji na ulicy Sienkiewicza spowodowało lawinę skarg na inne zebry w Wadowicach. Jak już informowaliśmy, są poważnie zaniedbania i strach trochę jeździć i chodzić, bo znaki pionowe znakami pionowymi, ale czytelna i odbijające  światło pasy na nawierzchni, zarówno dla pieszych jak i kierowców to podstawowy warunek bezpieczeństwa. A w papieskim mieście pod zarządzanym przez burmistrza Bartosza Kalińskiego, jest z tym nie najlepiej.

Zobacz: Strach chodzić i jeździć po wadowickich ulicach. Większość pasów jest niewidoczna

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.