Magistrat szybko zareagował na nasz artykuł i skargi mieszkańców dotyczące zarastającej wadowickiej
Miasto wykosiło w końcu "Wenecję"

Magistrat szybko zareagował na nasz artykuł i skargi mieszkańców dotyczące zarastającej wadowickiej "Wenecji", czyli terenów zielonych w okolicy mostu drogowego na Skawie. Trawę wykoszono i teraz wszystko prezentuje się jak należy.

Na początku tego tygodnia pisaliśmy o narzekaniach mieszkańców na niewykoszoną trawę na wadowickiej "Wenecji" (dumnie przez niektórych nazywanej "bulwarami"...) czyli terenów zielonych w okolicy mostu drogowego na Skawie. W niektórych miejscach była ona  nawet wyższa, niż wzrost dzieci, które razem z rodzicami przychodzą się tutaj bawić...

Zobacz: Na Wenecji jak w buszu. Może pora już wykosić tutaj trawę?

Po naszym artykule wadowicki magistrat stanął na wysokości zadania i w ciągu dwóch dni wykoszono i posprzątano cały teren. Teraz to w końcu wygląda jak należy a mieszkańcy chwalą szybką reakcję. Brawo!

Okolice mostu drogowego na Skawie, przy byłej już niestety restauracji "Wenecja" zrobiły się modne od czasu, kiedy kilka lat temu miasto zagospodarowało teren, wykosiło trawę i usunęło niektóre drzewa i krzewy.  Na boisku do piłki siatkowej często jest taka frekwencją, że ciężko się dopchać. Ale siatkarze dzielą się na drużyny i sprawiedliwie korzystają z piasku. Na asfalcie i wydeptanych wśród drzew ścieżkach jeżdżą rowerzyści, często całymi rodzinami. Trasa łatwa i przyjemna. Na placu zabaw wytchnienia szukają rodzice z dziećmi. Jest gdzie usiąść i przypilnować maluchów.

Miejscówka się przyjęła. Tu odpoczywa się całymi rodzinami, gra w siatkówkę plażową, jeździ rowerami. Można również popływać kajakiem - to stąd organizuję się spływy kajakowe. Tutaj również coraz częściej odbywają się koncertowe imprezy. Tajemnicą sukcesu jest też zapewne wyłączenie tego terenu decyzją Rady Miejskiej z zakazu spożywania alkoholu kilka lat temu...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Norbert 2021-05-30 14:03
Na stronie portalu z którym współpracujecie , jest pokazana siłownia w Wieprzu, tam to jeszcze gorzej niż u nas, ciekawe czy po artykule, też wezmą się do roboty.
Cytować
+7 #2 ... 2021-05-30 16:27
Zapraszamy teraz na osiedle XX-lecia z koszeniem.!
Cytować
0 #3 Zenek 2021-06-03 13:11
Było dobrze jak było. Koszenie trawy, zwłaszcza tam, to tylko marnowanie pieniędzy.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.