Uważajcie na bociany! Łażą po ulicach, niczym, nie przymierzając, Beatlesi po Abbey Road. Tyle, że
Uważajcie na bociany! Łażą po ulicach, jak Beatlesi  po Abbey Road...

Uważajcie na bociany! Łażą po ulicach, niczym, nie przymierzając, Beatlesi po Abbey Road. Tyle, że ci robili to na pasach, a tu jeden bociek ewidentnie przechodzi w miejscu niedozwolonym. Zobaczcie zdjęcia i film i uważajcie, aby nie zrobić krzywdy tym ptakom.

Poczciwe bociany to jedne z bardziej lubianych przez ludzi ptaków. Pod koniec marca i kwietnia powracają one z ciepłych krajów po trwającej około 50 dni wędrówce i zimowaniu w środkowej i północnej części Afryki i ich widok o tej porze roku na polach, łąkach czy przydrożnych gniazdach jest niczym niezwykłym w powiecie wadowickim i budzi szczerą sympatię wśród mieszkańców.

Trzeba jednak uważać na nie na... drogach bo często skubańce spacerują one po ulicach, niczym nie przymierzając, członkowie zespołu The Beatles po Abbey Road, na słynnej fotografii z 1969 roku, zdobiącej ich ostatni wspólnie nagrany album. Tyle, że liverpoolczycy robili to "na legalu" na pasach, a tu jeden bociek ewidentnie przechodzi w miejscu niedozwolonym.

Sprawcę udało się złapać na gorącym uczynku: został nagrany na filmie, kiedy beztrosko łazi po jezdni, nie zważając na jeżdżące samochody, przechodzi na łąkę oraz wcina ze smakiem zaskrońca. O zrobieniu "dwójki" przez poczciwca na chodnik przez grzeczność nie wspominając...

Rzecz miała miejsce w sobotę (22.05) po godzinie 16:00 na ulicy Jana Pawła II w Ryczowie (gmina Spytkowice). Zobaczcie zdjęcia i film i uważajcie, aby nie zrobić krzywdy tym ptakom.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Pyton 2021-05-22 18:45
Bocian też człowiek. Ma prawo złamać przepisy.
Cytować
+8 #2 Jan 2021-05-22 20:28
Potomek dinozaura więc był wcześniej od nas i ma prawo sobie robić co chce . A prawa to ludzie sobie wymyślili.
Cytować
+12 #3 Marzena 2021-05-22 21:25
Wspanialy bociek:) taki dumny ptaszek ..:)
Cytować
+1 #4 Mateusz 2021-05-23 19:03
U mnie też taki przyleciał jak kosiłem łąkę. Musiałem go co chwila odganiać aby nie wlazł pod kosiarkę lub pod traktor. Bardzo ciekawie mi się przyglądał. Po kilkunastu minutach przyleciała jego partnerka ( chyba, bo nie potrafię rozpoznać płci bocianów) i tak we dwójkę wyłapywały żarcie na skoszonej części, a po potem odleciały.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.