W Małopolsce będzie odbywać się  kolejna edycja ćwiczeń organizowanych przez Dowództwo Operacyjne
Znowu zawyją sereny. Bez stresowania: to kolejne ćwiczenia

W Małopolsce będzie odbywać się  kolejna edycja ćwiczeń organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-21.  Stąd znowu także w powiecie wadowickim zawyją syreny. 

Jak informuje nas Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego, od poniedziałku (17.05) do piątku (21.05)  odbędzie się kolejna edycja ćwiczeń organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-21.  

W związku z tym w czwartek (20.05) w godzinach od 8:00 do 11:00 Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Tego dnia Małopolanie, w tym również mieszkańcy powiatu wadowickiego, usłyszą syreny alarmowe. Dokładne miejsce, w którym syreny te zostaną wykorzystane, na tę chwilę nie jest znane.

Sygnał alarmowy zostanie użyty w ramach ćwiczeń. Zdarzenia, które są przedmiotem scenariusza ćwiczeń, stanowią element symulacji, zatem – poza wspomnianymi sygnałami alarmowymi – w przestrzeni powietrznej nie będą realizowane działania taktyczne.

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Pyton 2021-05-14 17:49
Niech mi ktoś w kulturalny i grzeczny sposób wytłumaczy, czemu ma to służyć?
Cytować
+2 #2 ja 2021-05-14 19:06
a na swiecie co się dzieje,Izrael atakuje..zobacz ymy niedługo co będzie dalej...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.