Po wielu latach Wadowice w końcu rozwiązały swój nieco wstydliwy problem: publiczne toalety w budynku
Papieskie miasto w końcu będzie mieć publiczne toalety dla turystów

Po wielu latach Wadowice w końcu rozwiązały swój nieco wstydliwy problem: publiczne toalety w budynku przy ulicy Trybunalskiej zostały wyremontowane i wkrótce będą dostępne dla każdego w cenie 1 złotówkę.

To był wstydliwy i śmierdzący problem, który od lat denerwował mieszkańców i powracał co roku głównie przed wakacjami, w czasie zwiększonego ruchu turystycznego. Turyści i pielgrzymi, zwłaszcza ci, korzystający z parkingu przy ulicy Słowackiego czy ulicy Trybunalskiej, w drodze między miejscem parkowania a wadowickim rynkiem załatwiali swoje potrzeby albo pod drzewami, albo niestety na podwórkach.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, znajdujący się w pobliżu uczęszczanego szlaku, miejski szalet na ulicy Trybunalskiej był od lat zamknięty. Gmina chciała nawet wynająć budynek o powierzchni 29 metrów kwadratowych w cenie kilkudziesięciu złotych na miesiąc ale chętnych nie było. Nie raz ten temat był poruszany na sesjach Rady Miejskiej w Wadowicach.

W końcu jednak gmina Wadowice coś z tym postanowiła zrobić i w ostatnich tygodniach toalety przeszły generalny remont.

Wymieniliśmy tutaj posadzki i płytki na ścianach oraz wszystkie instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Pojawiły sieę nowe sanitaria i bezdotykowa armatura, która zapewni pełen komfort sanitarny korzystającym Jedna z toalet jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych ♿️A specjalnie dla młodych mam zamontowaliśmy przewijak, na którym będą mogły wygodnie przewijać swoje dzieci👩‍🍼 – poinformował burmistrz Wadowice Bartosz Kaliński.

Toalety będą czynne już od soboty (1.05). Będą otwarte przez cały tydzień w godzinach od 9:00 do 20:00. Jak poinformował włodarz "korzystać będzie można za symboliczną opłatą 1 zł".

Tak się to prezentuje:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Yeti 2021-04-28 17:19
Paragon kto będzie wydawał?
Cytować
+23 #2 yanek 2021-04-28 17:23
nieco wstydliwy? kurwa mać czekałem kiedyś na wejście do UM, w zeszłym roku, już były obostrzenia, stałem sobie przed drzwiami, w środku strażnik miejski który był odpowiedzialny za porządek, kibel w um rzekomo awaria, wchodzi kobieta z trójką dzieci, wiek między 10-15 lat, raczej turyści, pytają o toalety, a pan strażnik wychodzi z nimi przed drzwi na chodnik i pokazuje pizzerie paradise, że tam najbliżej mogą skorzystać, kurwa mi było chyba bardziej głupio niż temu strażnikowi jak to słyszałem i widziałem jak ta kobieta się patrzy na wszystkich co on to pierdoli...
Cytować
+6 #3 Anty pisior 2021-04-28 18:52
Ja bym nasrał na wycieraczke urzędu miasta jak burmistrz i miasto nie potrafią o toalete zadbać jak i dla mieszkańców tak i turystów. No ale co zrobić taki kraj takie miasto taki włodarze
Cytować
+10 #4 RÓŻA 2021-04-28 21:22
A kiedy będzie można skorzystać z toalet w parku????Na razie czynne tylko do 12,a spacer popołudniowy z dzieckiem w krzaczki!!!
Cytować
+5 #5 Lol 2021-04-29 09:23
Cytuję RÓŻA:
A kiedy będzie można skorzystać z toalet w parku????Na razie czynne tylko do 12,a spacer popołudniowy z dzieckiem w krzaczki!!!

Musi Pani zapytać doktora budownictwa samodzielnego, niejakiego Mateusza K. ps. Sułtan.
Cytować
+6 #6 Lol 2021-04-29 09:24
Cytuję Yeti:
Paragon kto będzie wydawał?


Niejaki filozof doktUr, może chociaż do tego się nadaje, choć też mam wątpliwości.
Cytować
+9 #7 Franz 2021-04-29 11:06
Mamy rok 2021!
ale wstyd. Powinno być kilka toalet dla turystów i mieszkańców w mieście!!!Społe czeństwo się starzeje, ludzie starsi potrzebują częściej robić siusiu. Państwo chce aby się więcej dzieci rodziło- niech dba o ludzi. Matka tez musi mieć gdzie dziecko przewinąć. Zacznijcie myśleć o ludziach, dbajcie o mieszkańców, płacimy podatki i głosujemy na was, wierząc,że o nas zadbacie.
Cytować
0 #8 Jacek M. 2021-05-05 20:31
Lux
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.