Mieszkańcy narzekają na drogę przy nowym przystanku kolejowym Wadowice Osiedle Podhalanin: pełna dziu
Droga przy nowym przystanku kolejowym jak na poligonie

Mieszkańcy narzekają na drogę przy nowym przystanku kolejowym Wadowice Osiedle Podhalanin: pełna dziur, w których po deszczu tworzą się bajora i błoto jest zmorą dla jej użytkowników. Co na to burmistrz Bartosz Kaliński?

Kilka miesięcy temu przy wadowickiej obwodnicy powstał nowy przystanek kolejowy Wadowice Osiedle Podhalanin. Prace przy modernizacji linii kolejowej nr 117 na odcinku Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Andrychów , które wykonuje firma Skanska, nie zostały jeszcze co prawda zakończone, obecnie wyłączony jest ruch pociągów i wprowadzono Zastępczą Komunikację  Autobusową, więc z nowego przybytku podróżni się długo nie nacieszyli.

Jest jednak problem: przy budowie nowego przystanku ucierpiała jednak droga wzdłuż torów, z której korzystają mieszkańcy ulicy Brzostowskiej, Łazówki czy nowego osiedla.  Nigdy nie była w za dobrym stanie, jednak po pracach z ciężkim sprzętem budowlańców, teraz to prawdziwy dramat. Szutrowy trakt pełen jest dziur, w których nawet po niewielkim deszczu zalega woda, tworząc potężne bajora. Pełno jest też błota. Jakby tego było mało, w sporym rowie, z którego nie ma odprowadzenia, tworzy się spore jeziorko. To niebezpieczne bo jest tu wąsko, samochody przy mijaniu mają problemy się zmieścić i po ciemku można w nie wpaść.

Sprawę poruszył niedawno radny Rady Miejskiej Stanisław Jasiński, który zwrócił się do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, opisując problem z drogą.

Włodarz stwierdził, że prace nie zostały jeszcze zakończone więc wszelkie uwagi trzeba kierować do inwestora, który wykonuje remont. Zaznaczył jednak, ze gmina Wadowice ma w planie remont tej drogi, jednak to wymaga czasu: trzeba wykonać dokumentację, pozwolenia na budowę a przede wszystkim środków. Mimo, że według zapewnień Kalińskiego, kasa gminna nigdy nie była tak pełna jak za jego kadencji, wykonanie dokumentacji zostanie wpisane w budżet na 2022 rok.

W tym roku miasto w ramach prac remontowych i awaryjnych zasypie więc dziury...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Obywatel 2021-04-24 14:01
Coś dużo ma tych planów ten burmistrz . Czy wie jakie jest zadłużenie naszego kraju ? W ciągu 3 lat wzrosło o prawie pół biliona zł. !!! Chyba ma gdzieś przyszłość swoich i innych dzieci które to że dzieci będą to spłacały kiedyś .
Cytować
-12 #2 PoPO 2021-04-24 15:12
Cytuję Obywatel:
Coś dużo ma tych planów ten burmistrz . Czy wie jakie jest zadłużenie naszego kraju ? W ciągu 3 lat wzrosło o prawie pół biliona zł. !!! Chyba ma gdzieś przyszłość swoich i innych dzieci które to że dzieci będą to spłacały kiedyś .

A według Ciebie to burmistrz ma nie mieć planów i nic nie realizować tylko siedzieć jak jego poprzednik.O przyszłości dzieci się nie martw bo wściekłe macicę wszystko wyskrobią
Cytować
+11 #3 Obserwator 2021-04-24 15:19
Były zdjęcia, wywiady, lansowanie się z Adamczykiem z pisu. Było "malowanie trawy na zielono" i inne cudawianki. Odjechały telewizje, zniknęły kamery to i cały ten bezsensowny przystanek PKP jest problemem ns wadowiczan.
A czego się spodziewaliście ?
Cytować
+23 #4 Gosc 2021-04-24 16:29
Prace nad dokumentacją i pozwoleniem trzeba przyspieszyć, droga jest w fatalnym stanie, a busy i ciężkie samochody bezczelnie robią sobie skrót, by nie czekać w korku do ronda. Jezdnia wymaga poszerzenia, nowych studzienek, nowego asfaltu. Jeśli inwestor zasypie dziury tanim, lasującym się kamieniem, to trzeba będzie przerzucić mu go później na peron, bo nie damy sobie wcisnąć dziadostwa.
Cytować
+17 #5 Leskowiec 2021-04-24 16:31
Wiadomo - dziury powinien naprawić inwestor, ale naciskać na to powinien Pan Burmistrz. W końcu do tego został wybrany.

Jeśli PKP chce robić inwestycje, to niech po sobie sprząta.
Cytować
-12 #6 Klajster 2021-04-24 16:44
Buuuhahahaha to jest właśnie wizja Sradowic Klinowskiego. Kolejka, którą nikt nie jeździ i droga do "osiedla", na którym nikt nie mieszka. Buuhahahaahahah .
Cytować
+4 #7 mieszkaniec 2021-04-24 17:37
to co widac na zdjęciach to jeszcze jest fajnie droga dziurawa ale kamienista a na zawalu to sama ziemia na drodze od p Malaty do ulicy granicznej. Miał byc asfalt juz połozony teren urzędu i tez nie dbaja.
Cytować
+7 #8 Obywatel 2021-04-24 18:23
Proponuję dziennikarzom portalu pojeździć i porobić zdjęcia w jak opłakanym stanie są drogi gminne i napisać o tym artykuł .
Cytować
-9 #9 Widz 2021-04-24 18:51
"Jaśiński" A jak wcześniej glosowałeś Panie radny

https://wadowiceonline.pl/polityka/17122-drozeja-smieci-w-wadowicach-radni-przyjeli-nowe-stawki

Pan Radny jak i PSeudou włodarz są odpowiedzialny za taki stan drogi
Same zapytanie o drogę gdzie w całym mieście jest taki syf Nic nie znaczy pod publikę
Cytować
+6 #10 OBSERWATOR 2021-04-24 19:04
Typowy przykład pisowskiego rządzenia -- otwarcie tego rozjeżdżającego się po zimie przystanku z taką pompą było obfotografowane przez nawet samego burmistrza - to chwalenie się na wszystkie strony jak to szybko zrobione ,że przed terminem , że dzięki zaradności pisowskiej władzy ten dobrobyt -- jak za komuny przy propagandzie planów 5- cio letnich -- ale żeby teraz naprawić co się zepsuło to już nie do burmistrza -- bo on otworzył i na tym się skończyło jego dzieło --- może łaskawie zrobi to w 2022 ale z tym ,że nie na pewno. I TERAZ RADA DLA BURMISTRZA -- PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNE POZNAJE SIE PO TYM ,ŻE NIE JAK ZACZYNA A JAK KOŃCZY ROBOTE - ale do tego trzeba być chłopem a nie ............
Cytować
+15 #11 Gościu 2021-04-25 10:02
A co zrobili z drugiej strony Łazöwki w stronę Choczni. Z drogi zrobili bagno. Droga tak się zapadła że jak deszcz pada to nią woda płynie. Zasypali rów odwadniający bo nie chciało się im wywieźć ziemi którą wymieszali z klińcem. Marnotrawstwo towaru kto nadzoruje tą inwestycję. Wjeżdżali na drogę ciężkim sprzętem i samochodami jak na swoje. Zasypali jedyny odpływ do deszczówki pod mostkiem, musieliśmy to sami ręcznie dosypywać. Do dzisiaj leży kupa ziemi i śmieci i nie ma pana żeby to wywieżć prawdopodobnie najwygodniej byłoby to wepchnąć do tego przepustu drogowego.To nie Skanska tylko chu. d.pa i kamieni kupa.
Cytować
-6 #12 tolo 2021-04-25 10:38
Cytuję Klajster:
Buuuhahahaha to jest właśnie wizja Sradowic Klinowskiego. Kolejka, którą nikt nie jeździ i droga do "osiedla", na którym nikt nie mieszka. Buuhahahaahahah.

Klinowskiego? Chyba Kalińskiego!
Cytować
+10 #13 historyk 2021-04-25 11:30
Ja pytam czy ta droga jest GMINNA i w ilu %, PKP to najgorsza firma w polsce jeżeli chodzi o profesionalizm, empatie i liczenie się z kim kolwiek.Pytam posłów i posłanki co dało podzielenie PKP na kilka firm,chyba setki stanowisk (dobrze opłacanych) dla rodzin nomenklatury partii różnych opcji. Dlaczego właściciel nowego osiedla nie zrobi nowej drogi od drogi 28, podobno to jego teren, kosztem gminy chce się wymigać od swoich obowiązków.Pani e Jasiński a gdzie pismo do PKP,inwestora osiedla, właściciela drogi,nadzoru budowlanego,gdz ie jest pana pismo o miejsca parkingowe obok nowego przystanku.
Cytować
+13 #14 Xxx 2021-04-25 13:25
Od zawsze były tam dziury ale mają okazję może wyremontuja takich dróg w gminie są dziesiątki i jakoś ludzie muszą sobie dawać radę i nie becza
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.