Na Wielkanoc, dzięki staraniom harcerzy z andrychowskiej 48 Drużyny Wędrowniczej Północ im. Sopchie
W Wielką Sobotę rusza w Andrychowie Jadłodzielnia. Zostaje na stałe!

Na Wielkanoc, dzięki staraniom harcerzy z andrychowskiej 48 Drużyny Wędrowniczej Północ im. Sopchie Scholl, przy współpracy z gminą, przy bibliotece w  Andrychowie rusza jadłodajnia dla potrzebujących. Zostaje na dłużej: będzie otwarta w dni robocze przez cały rok.

W wielu miastach w Polsce działają  jadłodzielnie. To najczęściej lodówki czy szafki pozostawione w miejscach publicznych, w których każdy może zostawić artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących. W tym roku na Wielkanoc taką jadłodzielnie  w Andrychowie pod hasłem „Nie karm kosza, przynieś do jadłodzielni” organizują po raz kolejny harcerze z andrychowskiej 48 Drużyny Wędrowniczej Północ im. Sopchie Scholl, przy współpracy z gminą Andrychów.

Jadłodzielnia rusza w Wielką Sobotę i będzie się znajdować w holu Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie (ulica Krakowska 74). W okresie świątecznym będzie otwarta w godzinach od 10:00 do 17:00. Dobrą wiadomością jest to, że po świętach jadłodzielnia zostaje z nami na dłużej – będzie otwarta w dni robocze przez cały rok, w godzinach pracy biblioteki. Będzie można skorzystać z niej także wtedy, gdy biblioteka nie przyjmuje czytelników – informują harcerze z 48 DW „Północ” im. Sophie Sholl, Hufiec ZHP Andrychów.

Jeśli nie wiesz, co zrobić z nadwyżką jedzenia, nie chcesz marnować jedzenia lub jesteś właścicielem firmy (restauracji, sklepu) i chciałbyś się podzielić tym, co zostaje – skontaktuj się z koordynatorem akcji (48 DW Północ , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i oddaj żywność do jadłodzielni Dokładne informacje, jakie produkty można oddać, znajdują się poniżej:

 

W tym trudnym czasie, gdy kontakt bezpośredni jest utrudniony, a czasami niemożliwy, tak ważne jest, by być dla drugiego człowieka. Jeśli znasz osoby samotne czy starsze, które mogłyby skorzystać z jadłodzielni (pozostawiając nadwyżkę jedzenia bądź odbierając dla siebie), przekaż im informacje o akcji. Warto zainteresować się także podstawowymi potrzebami naszych najbliższych czy sąsiadów. Wspólnymi siłami mieszkańców Gminy Andrychów utrzymajmy miejsce, które pozwoli racjonalnie dysponować żywnością i nie marnować jedzenia. Podczas przekazywania lub odbierania jedzenia, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, wynikających z aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Dbajmy o siebie nawzajem! – dodają harcerze.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 كذبة ابريل 2021-04-01 18:22
Rewelacyjna sprawa w Kuchni Brata Alberta dzisiaj podawano przepiórki bardzo smaczne były kto nie dostał nich żałuję.
Cytować
+2 #2 Aprilis 2021-04-02 01:51
Cytuję كذبة ابريل:
Rewelacyjna sprawa w Kuchni Brata Alberta dzisiaj podawano przepiórki bardzo smaczne były kto nie dostał nich żałuję.

Prima aprilis kaczka też przepiórka tylko większa :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.