Wiele atrakcji czekało na podopiecznych Stowarzyszenia "Dać Szansę" w Wadowicach, którzy wspólnie wy
Drukuj
Odpoczywali w  Węgierskiej Górce

Wiele atrakcji czekało na podopiecznych Stowarzyszenia "Dać Szansę" w Wadowicach, którzy wspólnie wypoczywali w Węgierskiej Górce. Wspaniała pogoda i dogodna lokalizacja ośrodka skłaniała do spacerów i ruchu na świeżym powietrzu.

Nie zabrakło wspólnej zabawy w "podchody", dzięki której drużyny składające się z całych rodzin musiały spójnie pracować. Największą atrakcją dla dzieciaków, było wystawienie przez rodziców bajki "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków". Rodzice z dużym zaangażowaniem wcielili się w bajkowe role, z zadziwiającą kreatywnością wykazali się również podczas wykonywania strojów i dekoracji. Kto by pomyślał, że z kilku kawałków kartonów, papieru i kolorowej krepiny można wyczarować cały las wraz z zwierzątkami...

Oklasków nie było końca, a największą nagrodą były uśmiechy na twarzach milusińskich. Dzieci przygotowały natomiast spektakl "Kopciuszek".

Podczas pobytu odbyły się także rozgrywki sportowe. Dzieci podzielone na grupy - od najmłodszych do najstarszych oraz grupa rodziców - wystarowali w Spartakiadzie. Na wszystkich zwycięzców czekały medale, dyplomy i upominki.

Podczas tego wyjazdy dzieci miały zorganizowaną wspólną wycieczkę do Żywca oraz wyjazd kolejką szynową na Górę Żar. Nie lada atrakcją była wizyta w Parku Linowym, gdzie dzieci musiały pokonać wiele swoich słabości i ograniczeń.

W pracowni Muzeum Miejskiego w Żywcu dzieci miały warsztaty z lepienia gliny - powstały przepiękne naczynia oraz ozdoby. Lepienie z gliny dostarczyło dzieciakom wiele niezapomnianych wrażeń, a wypalone naczynia pozostały oryginalną pamiątką z wakacji.

Imprezy oraz zabawy grupowe przygotowane i prowadzone były przez specjalistów - pedagoga i rehabilitanta. Dzięki temu możliwe było stymulowanie aktywności fizycznej i umysłowej dzieci niepełnosprawnych.

Wspólny wyjazd był okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz wspólnej integracji. Podczas tego pobytu rodzice i dzieci mogli wypocząć i nabrać sił na kolejny rok. Wszyscy doskonale wypoczęli, a wyjazd był okazją do wspólnych rozmów i wzajemnej integracji zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzieci pomimo ograniczeń wynikających z niepełnosprawności stały się częścią grupy, a zawiązane przyjaźnie owocować będę na zajęciach grupowych prowadzonych w Stowarzyszeniu.

(J.Sz.)

Zobacz również:
Samochód Google odwiedził Wadowice
W taką pogodę tylko nad wodę
Nadchodzą upały, jak się przed nimi chronić?
Lanckorona będzie jednym z siedmiu cudów Polski?
Znany kucharz odwiedził oberżę
Karmelicka dalej dziurawa
Pozwiedzaj Wadowice nie wychodząc z domu
W zeszłym roku wygrał kabanos, co wygra teraz?

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Półmetek akcji “Andrychów dla Schronisk” za nami. Nadal trwa zbiórka karmy dla czworonogów

Porzucone kocury szukają nowego domu. Pomożecie?

Ciekawski lis zagląda na osiedla

Owczarek niemiecki znaleziony w Wadowicach potrzebuje pomocy

Zawyją syreny, z jakiego powodu?