62-kilometrowy trening interwałowy przeszły psy ratownicze i kandydaci na psy ratownicze Sekcji Poszuki
Psy ratownicze miały niezły trening

62-kilometrowy trening interwałowy przeszły psy ratownicze i kandydaci na psy ratownicze Sekcji Poszukiwawczej OSP Wieprz. Trasa obejmowała dystans od Jeziora Mucharskiego po Jezioro Międzybrodzkie  i górę Żar.

62-kilometrowy trening interwałowy przeszły psy ratownicze i kandydaci na psy ratownicze Sekcji Poszukiwawczej OSP Wieprz. Trwał 16 godzin, z 10 przerwami na trening oszczekania.

Niesamowita wykładnia mocy i siły fizycznej i psychicznej psa i przewodnika. 16 godzin relacji, współpracy, nieprzeciętnego zaufanie, wspólnych posiłków, krótkich odpoczynków. Budujemy użytkowe treningi, budujemy użytkową kynologię ratowniczą – informuje Sekcja Poszukiwawcza z psami ratowniczymi OSP Wieprz.

W treningu uczestniczyły również zespoły z OSP Niepołomice i OSP Hecznarowice.

Satysfakcja niesamowita, ale tym większa że wspólna, bo nasza. Wspólnie "przesunęliśmy kolejną ścianę" swojego komfortu i ograniczeń. Trening interwałowy 62 km był weryfikacją siły, wyposażenia, niuansów przed zrealizowaniem 3 dniowego treningu interwałowo poszukiwawczo-ratowniczego 137 km (Mały Szlak Beskidzki) – dodaje Sekcja Poszukiwawcza z psami ratowniczymi OSP Wieprz.

Trening zorganizowany został przez Fundację Rozwoju Kynologii Ratowniczej. Po górach oprowadzał i służył cennymi wskazówkami przewodnik beskidzki Grzegorz Kaletka.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.