Do budynku nowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przy ulicy Piłsudskiego 37 przeniesiono także
Do nowej komendy policji przeniesiono też ogólnodostępny alkomat

Do budynku nowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przy ulicy Piłsudskiego 37 przeniesiono także ogólnodostępny alkomat, w którym mieszkańcy bezpłatnie, samemu i w szybki sposób mogą sprawdzić swoją trzeźwość.

Jak już informowaliśmy, od soboty (27.02)  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach funkcjonuje w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 37 w Wadowicach. Nowo powstały budynek zachwyca nowoczesnym wyglądem, a warunki pracy policjantów i pracowników cywilnych jak i obsługa obywateli mocno się polepszyły w porównaniu z tym, co było w starym, ciasnym i mocno dotkniętym już przez ząb czasu budynkiem przy ulicy Lwowskiej.

Zobacz: Policjanci przeprowadzili się do nowego budynku komendy
Zobacz: Tak wygląda nowa komenda policji w środku

Wiele osób zastanawiało się, czy w nowej komendzie znajdzie się miejsce dla ogólnodostępnego alkomatu. Korzystało z niego sporo mieszkańców Wadowic i okolic, pytali o to również w mailach nasi czytelnicy. Uspokajamy: urządzenie Promiler" zostało również przeniesione do nowego budynku, znajduje się ono zaraz przy wejściu do holu, razem obok znaku naszych czasów - urządzeń z płynem dezynfekującym. Ci, którzy chcą z niego skorzystać, mają trochę więcej  do przejścia, niż do  starej komendzie. Lepiej jednak się przejść niż podjeżdżać autem jeśli mamy wątpliwości co do swojego stanu...

 

Każdy może się samodzielnie i bezpłatnie "przedmuchać" jeśli ma wątpliwości co swojej trzeźwości. Urządzenie bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało przekazane wadowickim policjantom w kwietniu 2017 roku, zakupiono je za kwotę 2,5 tysiąca złotych ze środków Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Przypomnijmy, że podobne urządzenia zainstalowano już jakiś czas temu w komisariacie w Kalwarii Zebrzydowskiej i Andrychowie.

Tak wygląda procedura badania trzeźwości:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Marcin 2021-03-05 11:11
Czyli nie będzie już tak ze jakis stary pierdzioch wydrze się gdy ktoś przyjdzie zbadać się alkomatem ?
Cytować
-5 #2 Polak 2021-03-05 11:55
Całe szczęście. Znowu tradycyjnie odwiedzę psiarnię w poniedziałek
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.