W Andrychowie stanęło drugie już serce, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki z
W Andrychowie stanęło kolejne serce na nakrętki

W Andrychowie stanęło drugie już serce, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki z butelek. Pieniądze ze sprzedaży trafiają do stowarzyszeń i fundacji wspierających dzieci.

W Andrychowie stanęło drugie metalowe serce, do którego można wrzucą plastikowe nakrętki z butelek. Pierwsze stoi przy budynku krytej pływalni na ulicy Włókniarzy, drugie zaś na ulicy Rynek przy fontannie św. Floriana.

Nakrętki, które zapełnią kosz stojący przy św. Florianie trafiały będą do Stowarzyszenia „Koło Dzieci Niepełnosprawnych” w Wadowicach, które swoją działalnością wspiera także dzieci z gminy Andrychów. Środki ze sprzedaży nakrętek zebranych w sercu przy  pływalni wspierają podopiecznych Fundacji "Promyczek".

Warto pamiętać, że lekceważone przez większość z nas i wyrzucane do śmietników plastikowe nakrętki są bardzo cennym surowcem wtórnym, który jest przetwarzany na plastikowy granulat z którego produkowane są min. worki na śmieci, donice, długopisy czy też narzędzia ogrodowe.

Dlatego jeśli możecie, wrzucajcie je do serc. Liczą się  wszystkie nakrętki po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach czy butelkach z chemią gospodarczą, nie ma znaczenia ich kształt czy kolor, ważne aby nie posiadały elementów dodatkowych takich jak uszczelki kawałki folii czy papieru.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.