Czy wkrótce będziemy mogli zobaczyć nasze miasto w największej na świecie mapie z panoramicznymi wid
Drukuj
Samochód Google odwiedził Wadowice

Czy wkrótce będziemy mogli zobaczyć nasze miasto w największej na świecie mapie z panoramicznymi widokami ulic, Google Maps? Wszystko wskazuje na to, że tak: na ulicach Wadowic udało nam się zaobserwować słynny samochód Google Street View.

W piątek (13.07) w godzinach przedpołudniowych nam oraz kilku naszym czytelnikom udało się zaobserwować poruszający się z dostojną prędkością po naszych wadowickich ulicach słynny samochód Google Street View, który na swoim dachu miał zainstalowane specjalne kamery. Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć Wadowice w największej na świecie mapie z panoramicznymi widokami ulic?

Zapytaliśmy u źródła i informację udało nam się potwierdzić.

"Od maja br. w Polsce można spotkać samochody Google Street View, które fotografują miasta i miasteczka. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie: http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/learn/where-is-street-view.html faktycznie w tym okresie na terenie powiatu wadowickiego i ościennych mógł przebywać nasz samochód" - poinformowała portal WadowiceOnline.pl rzecznik prasowy Google Poland Sp. z o.o. Marta Jóźwiak.

Nas zaciekawiło, kiedy będziemy mogli w usłudze Google Maps zobaczyć zdjęcia Wadowic. Okazuje się, że całkiem niedługo.

"Proces przygotowania panoram do publikacji trwa z reguły kilka miesięcy od chwili realizacji zdjęć, gdyż trzeba je odpowiednio połączyć w całość, a także poddać procesowi automatycznego zamazywania twarzy przechodniów oraz numerów rejestracyjnych. Sam etap realizacji zdjęć potrwa do jesieni, na chwile obecną nie wiadomo jeszcze czy panoramy będą publikowane sukcesywnie czy dopiero w całości po przetworzeniu całego zarejestrowanego materiału. Wydaje się, że najprawdopodobniej będzie to na początku przyszłego roku" - dodaje Marta Jóźwiak.

Szkoda tylko, że ciągle jest zamknięty i rozkopany plac Jana Pawła II, Karmelicka i kilka innych, głównych ulic miasta, bo pewnie nie prędko znowu się pojawi tutaj samochód Google Street View, a my będziemy widoczni w Internecie jako rozkopane i remontowane miasteczko...

Czym jest Street View? To funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a od marca tego roku, zdjęcia z kilkudziesięciu miejsc z całej Polski.

(PK, MG)
(zdjęcie: Wikipedia)

Zobacz również:
W taką pogodę tylko nad wodę
Nadchodzą upały, jak się przed nimi chronić?
Lanckorona będzie jednym z siedmiu cudów Polski?
Znany kucharz odwiedził oberżę
Karmelicka dalej dziurawa
Pozwiedzaj Wadowice nie wychodząc z domu
W zeszłym roku wygrał kabanos, co wygra teraz?
Uwaga przymrozki!

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Zmieniamy czas na zimowy. Będziemy spać godzinę dłużej

Półmetek akcji “Andrychów dla Schronisk” za nami. Nadal trwa zbiórka karmy dla czworonogów

Porzucone kocury szukają nowego domu. Pomożecie?

Ciekawski lis zagląda na osiedla

Owczarek niemiecki znaleziony w Wadowicach potrzebuje pomocy