Mieszkańcy osiedla XX-lecia w Wadowicach narzekają na bałagan przy śmietnikach. Panuje tutaj spory ba
 Przy osiedlowych śmietnikach nadal jak w slumsach. Trochę wstyd...

Mieszkańcy osiedla XX-lecia w Wadowicach narzekają na bałagan przy śmietnikach. Panuje tutaj spory bałagan, którym nikt się nie przejmuje i go nie sprząta. Przy jednym z bloków od miesięcy straszą części z rozebranych samochodów. Trochę wstyd, żeby to wyglądało jak w slumsach...

Mieszkańcy osiedla XX-lecia w Wadowicach skarżą się nam, że od jakiegoś czasu jest spory problem z porządkiem przy śmietnikach. Przy kilku zalegają odpady z jedzenia, które nie są sprzątane. Co prawda niedawno przy wiatach lub w środku nich pojawiły się pojemniki na odpady BIO, ale chyba są mało skutecznie zabezpieczone i łatwe w otwarciu, bo albo ktoś złośliwie  je wyrzuca na trawniki albo robią to zwierzęta, skuszone łatwym posiłkowym łupem. Wygląda to mało estetycznie.

Jakby tego było mało, od kilku miesięcy przy bloku numer 3 na tym osiedlu zalegają części samochodowe: zderzaki, opony, tapicerka, plastiki i inne elementy. Informowaliśmy już o sprawie, wygląda na to, że kilku  mieszkańców zajmuje się rozbiórką samochodów, co się da oddają na złom a czego nie przyjmują wywożą wózkiem pod śmietnik. Niestety zarządca bloków  nadal nic z tym nie zrobił. Owszem, odbiorem śmieci, także odpadów wielogabarytowych, zajmuje się na zlecenie gminy spółkę Empol z Tylmanowej, wywożone są one na składowisko w Eko w Choczni. Tyle, że opony i inne części samochodowe nie należą do odpadów wielogabarytowych i spółka całkiem zresztą słusznie nie zbiera ich i nie wywozi.

 

Jednak ci, którzy tutaj mieszkają narzekają, że to trochę wstyd, żeby w mieście osiedle wyglądało jak slumsy.

Czy takim problemem jest wywiezienie tego i np. jakiś monitoring, aby zidentyfikować sprawców tego bałaganu? Nie wiem na co liczy zarządca, że problem sam się rozwiąże a nieczystości i odpady same znikną? – pisze do nas jeden z czytelników.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-8 #1 Może 2021-02-24 11:57
Moim zdaniem to 8k które wybrało ciula z łączan powinno to posprzątać jak ci inny syf który z tego powodu powstał
Nie bać sie wypominać idiotom wyboru
Cytować
+26 #2 Śmieciarka 2021-02-24 12:50
W mieście brud, smród i ubóstwo ale będzie monitoring to problemy znikną...
Cytować
+4 #3 PoPO 2021-02-24 13:41
Cytuję Może:
Moim zdaniem to 8k które wybrało ciula z łączan powinno to posprzątać jak ci inny syf który z tego powodu powstał
Nie bać sie wypominać idiotom wyboru

Ten syf robią tacy ciule jak ty
Cytować
+21 #4 Mruczek 2021-02-24 13:51
A pod skarpa to nie?! Tu dopiero syf robią.... Trzeba wprowadzić inny system segregacji bo wiaty to niewypał.... masa ludzi nadal nie segreguje.
Cytować
+28 #5 Mieszkaniec XX-3 2021-02-24 14:51
Z mojej wiedzy wynika, że sprawa już kilka miesięcy temu została zgłoszona na policję, ze wskazaniem z imienia i nazwiska prawdopodobnych sprawców. Do tego ta szajka pod skarpą zostawia te zderzaki i na kopernika, legionów, lwowskiej. A nie wiem czy wiecie, ale tylko w skawinie biorą takie śmieci i tona kosztuje chyba 1200 zł. I co niby my z XX-lecia 3 mamy za to płacić?! Niech służby wezmą za fraki sprawców, szczególnie podanych z imienia i nazwiska, może jeszcze mamy ich do celi zaprowadzić?!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.