Na linię kolejową nr 117 po kilkumiesięcznej przerwie powróciły pociągi. Mieszkańcy jednak narzeka
Na przystanku w Choczni spory bałagan. Mieszkańcy się skarżą

Na linię kolejową nr 117 po kilkumiesięcznej przerwie powróciły pociągi. Mieszkańcy jednak narzekają, że sporo rzeczy jest jeszcze nieskończonych. Przystanek w Choczni to jeszcze rozkopana prowizorka, która niestety odbija się na komforcie mieszkańców.

Niedawno, bo 19 grudnia 2020 roku na linię kolejową nr 117 po kilkumiesięcznej przerwie powróciły pociągi: zakończył się pierwszy etap remontu linii  między Wadowicami a Andrychowem. Dla podróżnych udostępniono wyremontowane przystanki w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie, stację w Andrychowie a także całkiem nowy przystanek Wadowice Podhalanin. Perony mają oświetlenie oraz są oznakowane. Są wyposażone w wiaty i ławki.

Wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu, ale jak zauważają nasi czytelnicy, sporo rzeczy dotyczących pierwszego etapu jest jeszcze nieskończone. Np. póki co przystanek osobowy Chocznia to trochę prowizorka: owszem jest nowy peron, oświetlenie, nowy tor i trakcja elektryczna, jednak zamiast stalowych nowych balustrad, tymczasowo straszą zbite z desek poręczę odgradzjące pasażerów od torów (podobnie jest na stacji kolejowej w Andrychowie).

Teren jest wciąż rozkopany i ze względu na ostatnią aurę, jest sporo błota, które z tego powodu roznoszone jest m.in. na pobliski przystanek autobusowy. Odbija się to niestety na komforcie mieszkańców i pasażerów... 

Przypomnijmy, że linia kolejowa nr 117 łącząca Kalwarię z Bielskiem, nie będzie niestety remontowana w całości: przebudowywana bedzie jedynie tylko jej część, od Wadowic do Andrychowa (od km 18,600 do km 31,046). Remont będzie wykonywana etapami. Kolejny ma rozpocząć na wiosnę: od 14 marca 2021 roku zaplanowano rozpoczęcie budowy mijanki w Barwałdzie Średnim. Zaplanowano też przebudowę 40 przejazdów kolejowo drogowych oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowy. Takie rozwiązanie zwiększy się przepustowość trasy. Przewoźnicy będą mogli uruchomić dodatkowe pociągi.

Jak zapowiada PKP PLK, po zakończeniu remontu zwiększy się przepustowość linii kolejowej nr 117, na odcinku Kalwaria - Andrychów pociągi będą się poruszać z prędkością 80 km/h. Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć w połowie 2022 roku.

Niestety sam remont i to w tak okrojonej formie (pierwotnie remont miał objąć całą linię, od stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona do Bielska-Białej), może okazać się wielkim niewypałem. Przypomnijmy, że podobnie jak niedawno w Wadowicach,rok temu w powiecie wadowickim też odbyła się wielka feta z udziałem polityków przy okazji otwarcia po wielkim remoncie, budynku dworca kolejowego w Brzeźnicy. Tak jak i niedawno w Wadowicach, tam też zapowiadano kolejowe cuda na kiju. Do dziś nie jeżdżą tam pociągi pasażerskie...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 wPiSdu 2021-01-05 11:28
A dziwek24 odtrąbił, jakie to wszystko piękne ;)
Cytować
0 #2 Prawda 2021-01-05 12:07
Jak sobie wybrali taka mają niech im jeszcze gówno z nieba zacznie padać skoro tak bardzo to lubią
Macie swojego ciula z łączan hahah należało wam się tak samo za tego chamskiego grubasa od was .
Szkoda tylko że miasto na tym cierpi
Cytować
+4 #3 Yyy 2021-01-05 17:13
Proszę jeszcze zamieścić zdjęcia po jakiej drodze jeżdżą ludzie mieszkający "za torami" ulicy Zawale , Kościuszki i Łazówka.
Cytować
+4 #4 Kuba 2021-01-05 18:40
Najlepsza jest tablica kierunkowa na przystanku Wadowice Osiedle Podhalanin. Zjebali kierunki to obrócili w stronę drogi i cyk sprawa załatwiona. Czyli pasażer nie ma info o kierunkach ale za to auta na obwodnicy a i owszem.
Cytować
+5 #5 Olo 2021-01-05 20:33
Błoto jest na przystanku którym zarządza państwowa GDDKiA oddział w Babicy. Dyrekcja nie potrafi wyegzekwować aby tam był porządek bo nie ma kompetentnych pracowników w Babicy, PKP spółka państwowa płaci za inwestycje i nie potrafi wyegzekwować od wykonawcy porządku na placu budowy, pasażerowie którzy korzystają z usług przewoźnika kolejowego topią się w błocie! Co to za obraz który przypomina mi PRL! Wszystko na hura, byle jak byle było! A co tam z ludźmi ważne żeby na forach było widać że bronimy a że byle jak to kij przecież zrobione! Wszystko jest tu do bani most z przerwami jak przejazd po torach, rondo obok dworku Mikołaja pokazuje że zaprojektował i wykonał go debil, próg zwalniający w Choczni obok ośrodka zdrowia to nie skrzyżowanie tylko poligon doświadczalny, zamknięty przejazd obok garsoniery mówi wprost że nie ma woli aby naprawić drogę, lepiej zamknąć, rondo za mostem w stronę Krakowa to wąskie gardło zamiast ronda turbinowego, czekam na następne kwiaty sukcesu pierdoły łączanskiej zwanego burmistrzem miasta Wadowice aby móc pokazać że ten facet nadaje się tylko do zdjęcia sam ze sobą! Taki fajtłapa nie ma się jak bronić bo jest słaby bierny ale za to wierny jak pies, tańczy jak mu zagrają a robią z nim co chcą! Nie masz kręgosłupa i własnego zdania bo jesteś PiSem w całej okazałości! Żadnej inicjatywy ze strony tego niby burmistrza do PKP lub do GDDKiA, nie wspominając już o skrzyżowaniu w Choczni przy ośrodku lub o rondzie na drodze gminnej obok Mikołaja.
Cytować
+3 #6 Gościu 2021-01-05 22:43
Zrobili sobie bazę w firmie Gug...kiego, wjeżdżali tirami i ciężkim sprzętem po ledwo utwardzonej drodze i drogi nie ma, jest bagno. W tamtym roku droga była remontowana ze składek mieszkańców kilku domów na łazówce ponieważ ta droga jest prywatną nie gminną. Firma zniknęła zostały rury wystają z ziemi, doły wykopane, teren razem z drogą wygląda jak krajobraz po bitwie. Firma zniknęła ale nie wyobrażam sobie żeby teraz w ten teren wjechał sprzęt ciężki. I tak muszę myć auto za każdym wjazdem do garażu bo jest na nim tona błota, dobrze chociaż że z hydrantu woda jest za darmo.
Cytować
0 #7 Xxx 2021-01-12 19:57
Ile razy jeszcze o tym napiszcie remont jeszcze jest nie zakonczony a czy ktoś siebie wyobraża roboty ziemne budowa dróg itp.dopiero było by błota a co do przystanku autobusowego w choczni to ile lat ta paskudna niby doniczka która służy jako wc z pokrzywami będzie jeszcze straszyla
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.