ITV Wadowice przygotowała kilkunastominutowy film z wadowickich Sylwestrów z przełomu wieku ale i nie
Kiedyś to były Sylwestry! Fantastyczny pamiątkowy film z wadowickiego rynku

ITV Wadowice przygotowała kilkunastominutowy film z wadowickich Sylwestrów z przełomu wieku ale i nie tylko. Warto obejrzeć, jak to drzewniej bywało i powspominać. Może ktoś się rozpozna w kadrach?

W tegorocznego Sylwestra, w ostatni dzień tego zaskakującego 2020 roku  pierwszy raz od sporo ponad 2 dekad nie odbędzie się pokaz sztucznych ogni nad wadowickim rynkiem. Powód? Wprowadzone przez rząd ograniczenia związane z koronawirusem i zakazem przemieszczania się. Z tego samego powodu również Kalwaria Zebrzydowska nie będzie przeprowadzała swojego pokazu sztucznych ogni.

Na osłodę działająca od blisko trzech  dekad Telewizja Wadowice a obecnie ITV Wadowice,  już nie raz prezentowała prawdziwe archiwalne perełki, przygotowała kilkunastominutowy film zawierający  kompilację z Sylwestrów na wadowickim z przełomu wieków ale i nie tylko. Warto obejrzeć i powspominać.

Przez obraz przewijają się mieszkańcy (może ktoś się rozpozna na kadrach), składania toastów, nie brakuje też życzeń od ówczesnych samorządowców oraz oczywiście pokazów fajerwerków. Sylwestra obchodziło się wtedy zdecydowanie bardziej hucznie i chyba nieco wylewniej niż w obecnych czasach...

Miłośnicy historii mogą zobaczyć też m.in. bezpowrotnie utracony przez rewitalizację wygląd centralnego placu miasta, słynny napis "Wadowicki samorząd zawsze wierny Janowi Pawłowi II", ówczesne samochody (m.in. policyjne radiowozy) oraz także, co niestety już obecnie dosyć rzadki widok, sporo śniegu, bo zimy były wtedy zimami nie tylko z nazwy...

Zobaczcie!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 gonzo 2020-12-31 17:57
cześć kocurku co porabiasz bo nudno bez ciebie
Cytować
+1 #2 Jakub 2020-12-31 18:09
Jezus Maria Kocicho!.....
Cytować
-1 #3 Czarnuch 2020-12-31 18:32
Mówcie co chcecie, ale za kocicha było fajnie.
Cytować
+25 #4 Świetny film 2021-01-01 10:19
Było dobrze, a w mojej ocenie nawet świetnie.
Wszystko miało sens, było nowe i bardzo sympatyczne.
Obecne czasy są bezduszne i skrajnie materialistyczn e, a dawniej ludzie byli prawdziwi, szczerzy bez tego obłędu i chciwości.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.