Akcja “Andrychów dla Schronisk” organizowana przez KS Beskid Andrychów oraz Fundację Zoodoptuj ko
Półmetek akcji “Andrychów dla Schronisk” za nami. Nadal trwa zbiórka karmy dla czworonogów

Akcja “Andrychów dla Schronisk” organizowana przez KS Beskid Andrychów oraz Fundację Zoodoptuj kończy się już 30 października. Czasu na dołączenie do niej jest coraz mniej!

Niestety, sytuacja związana z COVID-19 pokrzyżowała wiele istotnych elementów z nią związanych. Wydarzeniami kulminacyjnymi zbiórki były bowiem mecze Beskidu Andrychów, które ze względu na czerwoną strefę, odbywają się bez publiczności. W związku z restrykcjami zamkniętych zostało także kilka kluczowych punktów zbiórki karmy w mieście, m.in. Basen Kryty w Andrychowie. Do akcji dołączyły również wszystkie szkoły średnie w naszym mieście, które… również zostały zamknięte!

Jak mówią organizatorzy, epidemia  w kraju bardzo negatywnie odbija się także na samych schroniskach. Drastycznie zmniejszyła się nie tylko liczba darczyńców, ale także samych wolontariuszy - a to wszystko przed zimą, czyli najgorszym okresem dla tych miejsc! Epidemia w sposób pośredni zbiera żniwa także wśród zwierząt!

Wciąż jednak można dostarczać karmę (a także obroże, smycze, koce, żwirek do kuwet, koce itp.) do pozostałych punktów w mieście, a są to m.in.:                 

Ale Barber Fryzjer Męski

adres: ul. Krakowska 140a, 34-120 Andrychów

czynne: wtorek-piątek 9:00-17:30, sobota 8:40-14:00

 

AQUA ZOO - Sklep Zoologiczny

adres: ul. Włókniarzy 31, 34-120 Andrychów

czynne: poniedziałek-piątek 9:00-18:00, sobota 9:00-16:00

uwaga: tutaj możesz kupić i od razu zostawić karmę!

 

4Pet - Sklep Zoologiczny

adres: Plac Mickiewicza 1, 34-120 Andrychów

czynne: poniedziałek-piątek 9:00-17:00, sobota 9:00-13:00

uwaga: tutaj możesz kupić i od razu zostawić karmę!

 

Kwiaciarnia Euro-Florist

adres: ul. Krakowska 70, 34-120 Andrychów

czynne: poniedziałek-piątek 8:00-15:00, sobota 9:00-13:00

Więcej punktów i szczegóły odnośnie akcji znaleźć można na stronie: https://zoodoptuj.pl/andrychow-dla-schronisk

 

Jeżeli ktoś nie jest w stanie dostarczyć karmy do wskazanych powyżej punktów (czy to ze względów na stan zdrowia, swoje bezpieczeństwo, odbywaną kwarantannę czy po prostu dużą odległość od naszej gminy), może wesprzeć uruchomioną “zrzutkę”, która jest dostępna pod adresem: https://zoodoptuj.pl/zbiorka/

Otrzymaliśmy od jednego z naszych sponsorów nowiutkiego laptopa marki ASUS, którego zdecydowaliśmy się przeznaczyć dla jednego z Darczyńców w naszej akcji! Wziąć udział mogą zarówno osoby, które dostarczą karmę, jak i te, które zrobią przelew na zbiórkę online. Szczegóły na ten temat znaleźć można na stronie https://zoodoptuj.pl/konkurs – informują organizatorzy.

Warto przyłączyć się do tej akcji.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.