Kierowców jadących przez Witanowice drogą powiatową od miejscowości Wyźrał za serpentynami wita zn
Drukuj
Zagórze w gminie Tomice? Dziwna sprawa...

Kierowców jadących przez Witanowice drogą powiatową od miejscowości Wyźrał za serpentynami wita znak informujący o miejscowości... Zagórze. O co chodzi?

Dziwna sprawa. Jak informują nas w czwartek (27.08) mieszkańcy, coś dziwnego wydarzyło się na drodze powiatowej 1768K łączącej Brzeźnicę z Tomicami. Kierowców jadących przez Witanowice (gmina Tomice) od miejscowości Wyźrał i mijających serpentyny wita, obok znaku D42 informującego o terenie zabudowanym, także znak E17a informujący o wjeździe do miejscowości... Zagórze. W gminie Tomice takiej miejscowości nie ma, w powiecie wadowickim i owszem jest, ale w gminie Mucharz.

Dziwna sprawa, tym bardziej, że jadąc dalej nie natkniemy się na znak informujący o wyjeździe z miejscowości Zagórze. Znaku o wjeździe do Zagórza nie ma również z kolei jadąc w drugim kierunku, od strony Tomic.

A jeszcze niedawno to miejsce w Witanowicach wyglądało tak:

Nic nie wiemy o tym znaku, nikt nas nie powiadamiał o nim – dowiadujemy się w Urzędzie Gminy Tomice.

Również zarządca drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Wadowicach nic nie wie o nowej zielonej tablicy, informując, że nikt od nich jej nie wieszał. Urzędnicy podejrzewają, że pod osłoną nocy, ktoś po prostu zrobił głupi kawał, kradnąc tablicę z Zagórza w gminie Mucharz i wieszając ją przy drodze w Witanowicach w gminie Tomice.

"Akt wandalizmu" jak nazywają to urzędnicy, będzie wyjaśniany, sprawdzane ma być to, czy w gminie Mucharz z kolei nie brakuje jednego znaku...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Porzucone kocury szukają nowego domu. Pomożecie?

Ciekawski lis zagląda na osiedla

Owczarek niemiecki znaleziony w Wadowicach potrzebuje pomocy

Zawyją syreny, z jakiego powodu?

W Jaroszowicach znaleziono dwa owczarki