Chcesz odwiedzić najbardziej znane miejsca w Wadowicach, przyjrzeć im się z bliska a do tego zrobić t
Pozwiedzaj Wadowice nie wychodząc z domu

Chcesz odwiedzić najbardziej znane miejsca w Wadowicach, przyjrzeć im się z bliska a do tego zrobić to nie wychodząc z domu siedząc wygodnie w fotelu przed własnym (bądź cudzym...) komputerem? Od jakiegoś czasu jest taka możliwość. Do tego darmowa.

To prawdziwy strzał w dziesiątkę. W zazwyczaj nudnych sposobach promocji własnej firmy da się jeszcze zrobić coś innowacyjnego i coś co nietuzinkowo przyciągnie klientów. Firma Orimega, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach internetowych wpadła na pomysł wirtualnych spacerów po Wadowicach: Wadowice360.pl

Serwis udostępnia wirtualne zwiedzanie naszego miasta oraz okolic. Poruszając się myszką można wybrać się na wirtualny spacer np. po Parku Miejskim, stadionie czy Czartaku. System posiada funkcję nawigacji, która pozwala na pełny obrót 360 stopni w danym miejscu oglądając każdy najdrobniejszy detal. Po kliknięciu na punkty "Idź" umieszczone na panoramach przejdziemy do następnego miejsca.

Zobaczcie zresztą sami (kliknij na zdjęcie aby zwiedzić wadowicki rynek):

Ciekawostką są również ostatnio wprowadzone efekty dźwiękowe, zbliżając się do rzeki usłyszmy szum wody. Na dzień dzisiejszy możemy w ten sposób zwiedzić wadowicki rynek i ulicę Zatorską, Park Miejski, stadion, stację kolejową, Czartak czy panoramę Skawy. Firma nie osiada na laurach i planuje w najbliższym czasie powiększyć listę miejsc, które będzie można obejrzeć. 

"W najbliższych planach mamy wykonanie panoramy kościoła św. Piotra oraz, jeśli otrzymamy zgodę, wnętrza pociągu na wadowickiej stacji. Jeśli wadowiczanie mają propozycję co można by jeszcze wykonać proszę o kontakt" - mówi nam Dorota Gajda z firmy Orimega.

Wiele osób pewnie ciekawi, skąd pomysł na tego typu serwis oraz jak wyglądają techniczne aspekty jego wykonania.

"Wykonujemy wiele zdjęć w około z dokładnością do 0,1 mm, aparatem Canon EOS, następnie te zdjęcia są składane w jeden obraz, po czym programujemy interfejs w którym można się poruszać. Mam wielu znajomych za granicą, którzy bardzo lubili oglądać zdjęcia z naszego regionu, przesyłałam im panoramy, a później się narodził pomysł, aby dać możliwość wirtualnego zwiedzania naszego regionu innym użytkownikom Internetu" - dodaje Dorota Gajda.

(MG)

Odwiedź serwis Wadowice360.pl: www.wadowice360.pl
Dołącz do Facebook serwisu Wadowice360.pl

Zobacz również:
W zeszłym roku wygrał kabanos, co wygra teraz?
Uwaga przymrozki!
Podziel się posiłkiem ze stowarzyszeniem
Wyjątkowa pełnia Księżyca. Będzie co oglądać
Ciekawe miejsca: Stacja Skawce
Rynek mamy piękny, a lewica jest zła?
Są wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej
Ciekawe miejsca: Goryczkowiec "Dzwonek"

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Miki 2012-05-30 16:53
Świetne! Może jeszcze widok z mostów: drogowego i kolejowego na Skawie?
Cytować
+4 #2 wadowice360 2012-05-30 16:58
Miki - wspanialy pomysl, nastepnym razem zrobimy z mostu drogowego na Skawie :).
Cytować
+7 #3 jkjjjjjj 2012-05-30 17:36
ja poproszę o wykonanie panoramy centrum pisania komentarzy z UM
Cytować
+4 #4 Messer 2012-05-30 19:12
Genialne, nawet widzać co siostry Siłkowskie mają na nowej szmacie ;)
Cytować
+7 #5 Miłośnik magistratu 2012-05-30 19:24
Cytuję wadowice360:
Miki - wspanialy pomysl, nastepnym razem zrobimy z mostu drogowego na Skawie :).

To sobie połączcie z tą którą już macie z "bulwarów". Z samego mostu jest fotograficznie tak sobie, pod mostami zdecydowanie lepiej.


Cytuję jkjjjjjj:
ja poproszę o wykonanie panoramy centrum pisania komentarzy z UM

Do tego pokoju Cię nie wpuszczą a nawet jeśliby weszli to jest tam tak gęsto, że mowy o rozłożeniu "statywu" nie ma, wszystko z ręki trza strzelać.
Cytować
+6 #6 Vipas Vipas 2012-05-30 21:19
Proponuje jaskinie Krzysia co marynarce wygląda jak strach na wróble.
Cytować
+4 #7 Miłośnik magistratu 2012-05-30 23:31
Cytuję VIPas:
Proponuje jaskinie Krzysia co marynarce wygląda jak strach na wróble.

Nie przesadzaj, okaż trochę "współczucia".
Cytować
+5 #8 wadowiczanin 2012-05-31 08:58
Mieszkalem w Wadowicach 28 lat. Od okolo 7lat mieszkam w UK. Chetnie zwiedzilbym wadowickie osiedla, a szczególnie xx-lecia. Szkoda, ze nie ma kamery na zywo, ale i taki wirtualny spacer jest dobry by po wspominac miejsca w których sie bywalo. Mysle równiez, ze ciekawa propozycja bylo by zrobic panorame Wadowic z jakiegos dachu lub dzwigu polaczona z panorama naziemna. Wtedy bylby taki prawdziwy spacer po Wadowicach. Chetnie zobaczylbym tez skawe miedzy mostami oraz stawy. Odwiedze Wadowice w przyszlym miesiacu to moze wpadnie mi do glowy jeszcze jakis pomysl na miejsce ;) Pozdrawiam serdecznie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.