Czy miło plażuje się przy śmietniku? Nie powiększaj go, zabierz swoje śmieci ze sobą apelują mies
Plażujesz nad Jeziorem Mucharskim? To wywieź swoje śmieci

Czy miło plażuje się przy śmietniku? Nie powiększaj go, zabierz swoje śmieci ze sobą apelują mieszkańcy, których domy znajdują się przy Jeziorze Mucharskim.

Jezioro Mucharskie to taka trochę wodna atrapa, niby otwarte z ustanowioną nazwą, regulaminem, który pozwala na nim legalnie pływać i się kąpać a także łowić ryby, ale tak naprawdę słabo tu z wypoczywaniem. Wypoczynek nad jego wodami to w tej chwili zaparkowanie na dziko gdzie popadnie samochodu, rozłożenie się z kocem na brzegu z niewycięta, przerzedzoną trawą i brodzenie w glinie, zanim zanurzymy się w wodzie.

Nie ma tu niestety praktycznie żadnego oficjalnego kąpieliska, plaż i infrastruktury czy żadnych punktów widokowych. Korona zapory, mogąca być świetną atrakcją dla turystów, jest zamknięta. Nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych, punktów gastronomicznych, ścieżek rowerowych. Ba! Nie ma nawet stanicy WOPR, a w przypadku jakiegoś wypadku, o który nietrudno, interweniujący tutaj strażacy mają sporo drogi do przejechania...

Zobacz: Jezioro Mucharskie to zmarnowany potencjał. Widać to doskonale w upalny weekend

Niezagospodarowane sztuczne jezioro przyciąga jednak tłumnie mieszkańców i turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, kąpią się, żeglują czy bawią się na skuterach wodnych, kajakach czy pontonach.

Problem w tym, że niestety spora cześć z nich śmieci gdzie popadnie a z racji tego, że wszystko tutaj odbywa się raczej na dziko, nie ma żadnych koszy na śmieci, a gmina po prostu tu regularnie nie sprząta, jeśli nie licząc kilku w roku akcji Wód Polskich w środku tygodnia, którzy organizują "odśmiecanie" brzegów jeziora.

Efekt jest taki, że praktycznie wszędzie są puste plastikowe i szklane butelki, opakowania po chipsach, resztki grilli, jedzenia i tym podobne. Mieszkańcy tych okolic załamują ręce, mając dosyć tego śmietnika. Ustawiono nawet tablicę z napisem "Czy miło plażuje się przy śmietniku? Nie powiększaj go, zabierz swoje śmieci ze sobą", ale jak widać na nadesłanym zdjęciu, apelem mało kto się przejmuje...

Parafrazując marszałka Piłsudskiego "Jezioro wspaniałe, tylko ludzie kur.y"...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+22 #1 Leon 2020-08-17 11:38
Okazuje się, że największymi idiotami na tym stworzonym świecie są ludzie.
Nawet zwierzęta nie srają we własne gniazdo.
Cytować
+12 #2 Ewa 2020-08-17 13:23
BRAWO LEON.
Nic dodać nic ująć
Cytować
+7 #3 Maciek 2020-08-17 15:05
Nie ma też toalet, a tego towaru nie da się zabrać do domu (w przeciwieństwie do śmieci)
Cytować
+5 #4 Czarny 2020-08-17 21:45
Jezioro Mucharskie to jest teren RZGW WP i to oni są odpowiedzialni za porządek na Jeziorze, nie żadna Gmina.Jak by przekazali Gminie jakiś areał to wtedy Gmina odpowiada za swój teren .Pani Dyrektor M.S. nie panuje nad tym bagnem (Jeziorem Mucharskim ) bo nie ma zielonego pojęcia o rzadzeniu i bycia dobrym gospodarzem, tyle w temacie.
Cytować
+8 #5 E kierowca 2020-08-17 23:56
Ciekawy jestem czy „ludzie" którzy korzystają z plażowania nad jeziorem Mucharskim odpadki z obiadu lub imprezy domowej wyrzucają pod stół w swoim domu. Bydło będzie bydłem choć ma przed nazwiskiem ,,mgr" lub inny skrót nałukowy szkoda tych debili bo następny ich przyjazd będzie roszczeniowy że brudno i pełno śmieci
Cytować
+5 #6 danglan 2020-08-18 08:07
Ale zapytaj każdego ,czy zabiera własne śmieci to tak, oczywiście... Brudasy******.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.