Wadowice są w tym roku miejscem startów wszelakich rajdów i wyścigów upamiętniających 100-lecie ur
Przejadą 500 kilometrów na... hulajnogach elektrycznych. Wyruszyli z Wadowic

Wadowice są w tym roku miejscem startów wszelakich rajdów i wyścigów upamiętniających 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z naszego rynku startowali już kolarze, biegacze, a nawet gołębie. Tym razem z Wadowic wyruszyła Ekosztafeta, która jedzie do Radzymina na… hulajnogach!

W poniedziałkowy (10.08) poranek z wadowickiego rynku wyruszyła „ekosztafeta”. Kilkoro  śmiałków ma do pokonania około 500 kilometrów z Wadowic do Radzymina na elektrycznych hulajnogach. Na starcie rajdu pojawił się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który pogratulował uczestnikom wspaniałej inicjatywy i życzył bezpiecznego dotarcia do celu. Organizatorem wydarzenia jest Emobi – Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu

Zobacz: Hulajnoga elektryczna. Co wolno a czego nie wolno?

Sztafeta odbywa się w ramach projektu „ Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”. Zakłada on przygotowanie i organizacje serii wydarzeń i wypraw z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 100 rocznicy Cudu nad Wisłą, który miał miejsce właśnie w Radzyminie. Jednym z elementów projektu jest wspomniana ekosztafeta.

Założenie jest takie, że w podróży biorą udział tylko pojazdy elektryczne. Na czele peletonu jadą hulajnogi, a za nimi podążają samochody, w tym polski elektryczny pojazd Sokół 4×4.

Trasa sztafety prowadzi wzdłuż miast położonych nad Wisłą, takich jak: Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Tarnobrzeg, Sandomierz, Józefów Nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin, Góra Kalwaria, Warszawa. Finał tej sztafety przewidziano w sobotę (15.08) w Radzyminie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 gonzo 2020-08-10 14:03
co to pis wyjeżdża z WADOWIC oby daleko
Cytować
+1 #2 lol 2020-08-10 16:47
Wszystko fajnie tylko na co ten ciul na zdj na hulajnodze co jedzie z nimi czy co?
A może w końcu miasto posprząta czy przyjdzie do pracy?
Cytować
-1 #3 3xK 2020-08-10 19:59
Ekosztafeta i hulajnogi ładowane prądem, ekosztafeta :cry:
Cytować
-2 #4 Zygmunt 2020-08-10 21:42
Zasięg takiej hulajnogi to 25-30 km a ładowanie trwa kilka godzin. Przy założonej trasie, może skończą jazdę na wiosnę.
Cytować
-3 #5 Olo 2020-08-10 22:18
Podwiezie ich Jarosław Polskę ZbawCytuję Zygmunt:
Zasięg takiej hulajnogi to 25-30 km a ładowanie trwa kilka godzin. Przy założonej trasie, może skończą jazdę na wiosnę.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.