Z Wadowic wystartuje trzeci etap 77. Tour de Pologne. Mieszkańców czeka niespodzianka: w związku z set
Papieski samochód wyprowadzi kolarzy Tour de Pologne z Wadowic

Z Wadowic wystartuje trzeci etap 77. Tour de Pologne. Mieszkańców czeka niespodzianka: w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II odbudowany pojazd papieski rozpocznie trzeci etap wyścigu, wyprowadzając peleton z miasta.

Wadowice, jako jedna z pięciu miejscowości w Polsce, będą miastem startowym 77. wyścigu Tour de Pologne. Nasze miasto będzie gospodarzem trzeciego etapu, który odbędzie się już w piątek (7.08).

Kolarze wystartują z wadowickiego rynku punktualnie o godzinie 11:15 zrobią honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską, aby ponownie powrócić na plac Jana Pawła II i pożegnać się z kibicami. Prawdziwe ściganie rozpocznie się dopiero po 2,7 kilometra na Łazówce. Uczestnicy wyścigu pojadą w kierunku Wieprza oraz Andrychowa, po 200 kilometrach będą finiszować w Bielsku-Białej.

Zobacz: Trzeci etap 77. Tour de Pologne wystartuje z Wadowic. Zobaczcie szczegóły!
Zobacz: Rusza tegoroczny Tour de Pologne. Zobaczcie gdzie i kiedy w powiecie przejadą kolarze
Zobacz: 77. Tour de Pologne w powiecie. Kierowców czekają utrudnienia na drogach

Wadowiczan czeka niespodzianka. Czesław Lang, organizator wyścigu, w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II zaprosił Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 z Kielc do udziału w imprezie. Odbudowany pojazd papieski rozpocznie trzeci etap wyścigu, wyprowadzając peleton z miasta.

Będzie to świetna reklama dla Kielc, na burcie pojazdu umieszczony jest herb naszego miasta. Ponad 80 stacji TV będzie relacjonować tę Międzynarodową Imprezę i największy polski wyścig kolarski. Cieszymy się, że Kielce symbolicznie zasygnalizują tam swoją obecność – informuje nas Lila Król, dyrektor biura Muzeum Samochodu Papieskiego JP2.

Samochód papieski został odbudowany w firmie AUTO-ADAMCZA w Kielcach na bazie oryginalnej ramy pojazdu i podzespołach, którym ojciec święty podróżował podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Eksponowany jest na co dzień w Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 w Kielcach.

Więcej informacji na stronie www.msjp2.pl


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Bób*Homar*Dziczyzna 2020-08-06 23:40
Cytat:
Papieski samochód wyprowadzi kolarzy Tour de Pologne z Wadowic
Świat wstrzymał oddech słysząc taką wiadomość . :P
Cytować
+7 #2 Łaki Płaszczyca 2020-08-07 09:56
A na miejscu papieża będzie siedział Filip Kaczogrodzki i będzie błogosławił mieszkańców?
Cytować
+5 #3 adammo71 2020-08-08 20:37
star 660 , wspomnienia z wojska powracają . JW 2241
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.