Jezioro Mucharskie to taka trochę wodna atrapa, bez praktycznie żadnego oficjalnego kąpieliska i infra
Wójt Mucharza przypomina, że Jezioro Mucharskie nie jest przystosowane do rekreacji

Jezioro Mucharskie to taka trochę wodna atrapa, bez praktycznie żadnego oficjalnego kąpieliska i infrastruktury, aby w nim się kąpać czy uprawiać sporty. Przypomina o tym wójt gminy Mucharz, Renata Galara.

Jezioro Mucharskie to taka trochę wodna atrapa. Niby otwarte z ustanowioną nazwą, regulaminem, który pozwala na nim legalnie pływać i się kąpać a także łowić ryby. Tyle tylko, że nie ma przy nim praktycznie żadnego oficjalnego kąpieliska i infrastruktury czy żadnych punktów widokowych (korona zapory nadal nie jest udostępniona zwiedzającym...).

Zarządca zbiornika raczej nie ukrywa, ze główną funkcją sztucznego jeziora jest funkcja retencyjna a także hodowla ryb w gospodarstwie w Świnnej Porębie.

Zobacz: Plaża Mucharz? Mieszkańcy pukają się po głowach...

Przypomina o tym nawet wójt gminy Mucharz, która apeluje do mieszkańców o bezpieczeństwo oraz zachowania szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad Jeziorem Mucharskim. O nieszczęście nietrudno: nie ma tutaj żadnych wyznaczonych kąpielisk, plaż a płytki brzeg często kończy się kilkumetrową głębią, w której nie brakuje licznych, niewyciętych dotychczas drzew i krzewów.

Jako Gospodarz Gminy, z troski o Wasze bezpieczeństwo, zwracam się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad Jeziorem Mucharskim.. Przypominam, że na chwilę obecną zbiornik nie jest przystosowany do rekreacji, dlatego proszę o zapoznanie się z Regulaminem Korzystania z Obszaru Zbiornika Wodnego Świnna Poręba – apeluje Renata Galara, wójt gminy Mucharz.

Niestosowanie się do przepisów zawartych w regulaminie jest niebezpieczne i może grozić utratą zdrowia lub życia. Warto przypomnieć, że kąpiel może obywać się wyłącznie w miejscach wyznaczonych, a w odległości 100 metrów od granicy tych miejsc obowiązuje bezwzględny zakaz żeglugi oraz wytwarzania fali. Dzieci w wieku do lat 13 mogą przebywać na obszarze zbiornika wodnego oraz kąpać się wyłącznie w miejscach wyznaczonych do kąpieli pod opieką osób dorosłych.    Miejsca szczególnie niebezpieczne zostały oznakowane znakiem zakazu A-1 „Kąpiel zabroniona".

Regulamin zbiornika i obejrzeć mapę zagrożeń można TUTAJ.

 

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 3xK 2020-07-14 15:57
Się zapewne wszyscy korzystający wystraszyli, super takie ostrzeżenie.
Cytować
+6 #2 Tomek 2020-07-14 17:02
a co tam jest ?? Bagno :)
Cytować
+11 #3 Krzysztof 2020-07-14 17:49
Ja się tylko dziwię, że są tam skutery, a miała być ponoć strefa ciszy. W zeszłym roku policja ciągle wręczała mandaty... a w tym jakoś cicho.
Cytować
-2 #4 Niemożliwe 2020-07-14 21:11
O Pani Wójt dała głos
Cytować
+5 #5 Ernest 2020-07-15 01:33
Syf. Brak infrastruktury. Samowolka na jeziorze. Patologia i kłamstwa wód polskich. A na koniec napiszę tak 18 milionów złotych długu wód polskich wobec gminy
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.