Od lat Wadowice zmagają się ze wstydliwym problemem: zamkniętymi gminnymi toaletami przy ulicy Trybuna
Od lat gminne toalety są zamknięte. Trochę wstyd...

Od lat Wadowice zmagają się ze wstydliwym problemem: zamkniętymi gminnymi toaletami przy ulicy Trybunalskiej. Mieszkańcy skarżą się, że turyści i pielgrzymi załatwiają się pod drzewami i na podwórkach w okolicach zakładu karnego. Po raz kolejny o sprawię przypomniała radna Maria Zadora.

Taki wstydliwy i śmierdzący problem, który od lat denerwuje mieszkańców i powraca co roku przed wakacjami, w czasie zwiększonego ruchu turystycznego. Turyści i pielgrzymi, zwłaszcza ci, korzystający z parkingu przy ulicy Słowackiego czy ulicy Trybunalskiej, w drodze między miejscem parkowania a wadowickim rynkiem załatwiają swoje potrzeby albo pod drzewami, albo niestety na podwórkach.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, znajdujący się w pobliżu uczęszczanego szlaki, miejski szalet na ulicy Trybunalskiej jest od lat zamknięty. Gmina chciała nawet wynająć budynek o powierzchni 29 metrów kwadratowych w cenie kilkudziesięciu złotych na miesiąc ale chętnych nie ma i nie było.

O sprawę po raz kolejny postanowiła  zapytać na wtorkowej (23.06) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radna Maria Zadora.

Przyjeżdżają turyści i nie mają gdzie skorzystać z toalety. Toaleta, która znajdowała się za budynkiem muzeum - nie ma. Toaleta w domu papieskim – zamknięta. Toaleta przy placu Kościuszki – zamknięta – wyliczała radna Maria Zadora, podkreslając, że nie nie wszyscy turyści bywają w restauracjach, gdzie można skorzystać z takiego przybytku.

Trochę wstyd, że obecne władze Wadowic nie potrafią sobie poradzić z takim śmierdzącym problemem...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 Ania 2020-06-24 15:33
Święte słowa..
Cytować
+12 #2 Michał 2020-06-24 15:40
jaki problem wprowadzić toalety automaty które montuje się na studzienkach (a teren stacji PKP ) i stacja obsikana zgroza
Cytować
+22 #3 Mariola 2020-06-24 15:50
Gmina chce wynająć? To śmieszne. Gmina powinna kogoś zatrudnić do sprzątania i pilnowania. W środku powinien być na wejściu automat-bramka i po problemie. No ale jak gmina ręce umywa od inwestycji w turystykę i tłumacza się ze nikt nie chce wynająć to trudno! To trzeba sikać pod urzędem! I tylko proszę nie komentować ze turysta winien bo dla przykładu podam że w Szczecinie w parku miejskim stoją przenośne toalety z białym papierem w środku i mydłem! Bezpłatne!
Cytować
+12 #4 Prawda 2020-06-24 16:56
Czyżby Pani Maria Z zaczęła się nawracać :o
aż człowiek w pozytywnym szoku jest jej ostatnie głosowania są przeciw ciulowi z łączań
Ale póki go mamy nic pozytywnego w tym mieście się nie stanie
Cytować
+17 #5 Hanna 2020-06-24 17:18
Wstyd i to ogromny wszędzie się chwalą renomą Papieskie miasto... a nawet mieszkańcy nieraz potrzebują skorzystać przy okazji zakupów nie mając gdzie nie wspominając o turystach...) To miasto powinno zadbać o to by kogoś zatrudnić ktoś miałby pracę a turyści nie musieli by załatwiać swych potrzeb na prywatnych terenach.Wszyst ko swiadczy o wlodarzach miasta patrza tylko by biznes turystyczny się kręcił nie myśląc o potrzebach innych...
.
Cytować
+17 #6 ozy 2020-06-24 18:09
Wstyd, wstyd, wstyd !!!
Cytować
+13 #7 Turystka 2020-06-24 19:10
To naprawdę wstyd żeby takie miasto nie miało publicznych toalet -jak tu do Was jechać :( Zawsze można jak w innych miastach ToYToye poustawiać ......
Cytować
+10 #8 fanwad 2020-06-24 19:10
...a ta Pani Maria to ile ma lat??? 70 ?? 80 ??, tak pytam, bo to by Ją tłumaczyło dlaczego wyrażała zgodę na przejmowanie miejskich nieruchomości przez niejakiego Jana F. - chyba znajomego obecnego wŁodarza ?? i obecnej posłanki Ewy F. ( zbieżność liter przy nazwisku ) ?? . Obecny Burmistrz traktuje majątek gminny jak prywatny folwark i bez przetargu przekazuje go Janowi F. za "psie" pieniądze.
Pani Mario, może czas na dopuszczenie młodszych ???
Cytować
+10 #9 Gówno 2020-06-24 19:47
Teraz to po dwudziestej czwartej można się pod latarnią na rynku wysrać bo i :D tak się nie świeci. :D
Cytować
+16 #10 Tekla 2020-06-24 19:54
Na dworcu też od dawna nieczynne. Gorzej niż za króla Ćwieczka.
Cytować
+13 #11 Miejski 2020-06-24 20:41
To trzeba srać i lać pod urzędem miasta. Proste. Podatki to biorą ale zeby zadbać o mieszkańców i turystów to nie
Cytować
+5 #12 Jan Spitfier 2020-06-25 10:34
Fakt,skandal ,ażeby gotowe szalety stały zaparte i ludzie musieli załatwiać potrzeby fizjologiczne
w tym rejonie jak zwierzęta.Wysta rczy dać klucze od tego przybytku, parkingowemu ,który spokojnie ogarnie i szalety i parking i dodatkowo zarobi.Jakie to proste.
Cytować
+1 #13 patryk 2020-07-14 23:29
BYLEM MIEDZY STRAGANAMI Z CIUCHAMI NA GECIE TO NIE MOGLEM ZNIESC SMRODU MOCZU I GOWNA CO TAK SMIERDZIALO,SPR ZEDAWCZYNI OZNAJMILA ZE TU MIEDZY STRAGANAMI W NOCY PIJA ALKOHOL,MENELE I ZALATWIAJA SWOJE POTRZEBY WPROST NA ZAMKNIETE STRAGANY.RANO MUSZA ALEJKI MIEDZY STRAGANAMI SPLUKIWAC OFICIE WODA BO SMROD DO NIE WYTRZYMANIA.CZY NA RYNKU ZAMIAST JEDNEGO CZY DWOCH SKLEPOW NIE MOZNA ZROBIC CALODOBOWE W-C.TYM BARDZIEJ ZE SKLEPY UPADAJA TO NIECH UBIKACJE OTWIERAJA
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.