To była chyba jedna z pierwszych tego typu akcj iw nasyzm regionie. W Przychodni Weterynaryjnej Doktor B
Tym razem krew oddawały... psy!

To była chyba jedna z pierwszych tego typu akcj iw nasyzm regionie. W Przychodni Weterynaryjnej Doktor Bada w Andrychowie krew oddawały... psy!

Nie trzeba nikogo chyba przekonywać, że krew jest bezcennym darem, nie da się jej wytworzyć, może ją "wyprodukować" jedynie żywy organizm. Mimo, że lokalne społeczności bardzo chętnie angażują się w akcję krwiodawstwa, o czym często piszemy, w szpitalach, gdzie jest najbardziej potrzebna, ciągle jej brakuje.

Kilka dni temu w Andrychowie w Przychodni Weterynaryjnej Doktor Bada odbyła się nieco inna akcja. Jak informują Nowiny Andrychowskie, krew oddawały tutaj... psy! Cenny płyn oddały cztery z sześciu zgłoszonych psiaków: dwa z nich nie spełniały dość rygorystycznych norm, ale zostały gruntownie przebadane i wróciły do domów z poczęstunkiem.

Od czworonogów pobrano 450 mililitrów krwi, zaś w ramach podziękowania honorowi dawcy mają zagwarantowane pełne badania morfologiczne i biochemiczne krwi, jednorazowy, pełny pakiet szczepień na choroby zakaźne oraz jednorazowe odrobaczanie i zabezpieczenie przeciwko pchłom oraz kleszczom.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.