Każde podniesienie wód Jeziora Mucharskiego, o co nietrudno przy ostatnich opadach czy burzach, powoduj
Każda większa woda nad Jeziorem Mucharskim to zasyfione zatoczki

Każde podniesienie wód Jeziora Mucharskiego, o co nietrudno przy ostatnich opadach czy burzach, powoduje, że zatoczki zbiornika zapełniają się tonami śmieci. Mieszkańcy uważają, że zarządza tych terenów słabo sobie radzi z zadbaniem o ich czystość.

Jezioro Mucharskie to taka trochę wodna atrapa. Niby otwarte z ustanowioną nazwą, regulaminem, który pozwala na nim legalnie pływać i się kąpać a także łowić ryby. Tyle tylko, że nie ma przy nim praktycznie żadnego sensownego kąpieliska i infrastruktury, żadnych punktów widokowych (korona zapory nadal nie jest udostępniona zwiedzającym...). Turyści i mieszkańcy, poza niewątpliwie ładnymi widokami i funkcją retencyjną, większego pożytku ze zbiornika raczej nie mają...

Do tego dochodzi kolejny problem. Jak zauważają mieszkańcy tych okolic, zarządza tych terenów słabo radzi sobie z dbaniem o porządek. Mimo, że Wody Polskie kilka razy do roku organizują akcję sprzątania brzegów i jeziora (najbliższa już w środę (24.06) więcej TUTAJ) a także od kilku miesięcy wycinają dno z drzew, to według niektórych, to o wiele za mało.

Niestety, każde podniesienie się wód zbiornika, oznacza dla tego miejsca transport kolejnych porcji śmieci. Wraz z najbliższymi sąsiadami, próbujemy oczyszczać to miejsce, jednak ilość śmieci przerasta możliwości zbierania ich w kilka osób. Uważam, że akcje sprzątania zbiornika, organizowane przez Wody Polskie są daleko niewystarczające i stanowią tylko sprzątanie "wirtualne". Ponadto, przegląd niesionych wodą śmieci, prowadzi do pytań o sposób zabezpieczenia wysypiska śmieci w Suchej Beskidzkiej, ponieważ wiele ze znajdowanych opakowań jest po produktach dawno już nie produkowanych – mówi nam jeden z mieszkańców Dąbrówki

To prawda, nie trzeba daleko szukać, żeby w wodach sztucznego jeziora, oprócz drzew i gałęzi,  znaleźć szklane i plastikowe butelki, stary i uszkodzony sprzęt agd, worki i inne śmieci. Tak to wyglądało w niedzielę (14.06):

Zbiornik na który wszyscy czekaliśmy, okazuje się być rozczarowaniem - nie tylko dla osób które chciałyby tu odpocząć, ale także dla mieszkańców Dąbrówki, dla których ławice śmieci stanowią wątpliwą wizytówkę – dodaje mieszkaniec Dąbrówki.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 Marek 2020-06-18 11:53
Przepraszam ale to wina nas wszystkich śmieći na drzewach nie rosnom
Cytować
+3 #2 d 2020-06-18 14:41
Wystarczyło by puścić na wodę barkę i zebrać wszystko za jednym razem ale poco sprzątać Polakom w domu
przecież polskie wody zostały sprzedane przez naszych obecnych rządzących firmie której właścicielami są żydzi więc syf jak był to będzie w końcu to Polska nie Izrael.
Cytować
+6 #3 OZY 2020-06-18 15:07
"Zarządca" nie "zarządza"
Cytować
+9 #4 alek 2020-06-18 18:33
Trzeba jeszcze dodać do artykułu aby napisali jak wygląda sprzątanie dna jeziora. Poprostu śmiechu warte i nic więcej. Nie było wody można było śmiało sprzątać gdzie było sucho o można było czyscić teren. A teraz ciekaw jestem jak oni powycinaja drzewa skoro w wielu miejscach jest woda. A tak naprawdę to powiedzmy jedno że zbiornik wodny i kilka inwestycji jest niedokończonych i tyle w temacie. Tu trzeba niestety pozamykać tych którzy pozwolili napełniać zbiornik, skonfiskować ich majątki aby pokryć część nie dokończonych i błędnych decyzji
Cytować
+11 #5 Mirosław 2020-06-19 07:20
Prawda jest taka że przed zalaniem zbiornika dno czyli plac budowy jak i cały teren nie zostały uprzątnięte,zos tał zalany spory teren na którym było mnóstwo śmieci,i nie udawajmy że nie wiemy skąd się tam wzięły, zwłaszcza mieszkańcy Dąbrowki którzy przez lata wywozili tam śmieci zarówno bodczas budowy jak i wcześniej.
Cytować
-1 #6 daniel 2020-06-19 17:47
A czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego na mapach jest zaznaczona jakaś plaża w Mucharzu a jej tak naprawdę nie ma???? O co tutaj chodzi? Kolejne kłamstwo odnosnie zbiornika i terenu wokół niego
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.