Nawet do -6 stopni Celcjusza przy powierzchni ziemi może spaść temperatura w ciągu dwóch nadchodząc
Uwaga przymrozki!

Nawet do -6 stopni Celcjusza przy powierzchni ziemi może spaść temperatura w ciągu dwóch nadchodzących nocy w naszej okolicy. Upały, które przyzwyczaiły nas do krótkich rękawków powrócą dopiero na weekend. Trzeba będzie chyba przeprosić się z kurtką i czapką...

Wszyscy mamy jeszcze w pamięci długi majowy weekend, kiedy to temperatury sięgały 30 stopni Celcjusza, a w dziesiątce najcieplejszych miast Europy, aż 4 były z Polski. Tymczasem od kilku dni mamy niskie temperatury, a także do wczoraj przelotne opady deszczu. W tej chwili co prawda nieśmiało przez chmury przebija się słońce jednak daleko mu do tego z początku miesiąca. Termometry w Wadowicach pokazują w tej chwili około 10 stopni Celcjusza, jednak, i to nie żart, w nocy pojawią się przymrozki.

"Zgodnie z prognozami z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, w najbliższą noc w godzinach 00:00 - 07:00 są możliwe przymrozki, które miejscami mogą osiągnąć nawet 6 stopni na minusie. Podobnie będzie wygladała kolejna noc (z 18 na 19 maja), jednak na chwilę obecną nie zostało wydane jeszcze ostrzeżenie na tą druga noc" - dowiedzieliśmy się w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego z Krakowa.

Na stronach IMGiW możemy przeczytać, że prawdopodobieństwa wystąpienia tych przymrozków wynosi aż 90%. My damy sobie radę z chwilowego spadku temperatury, gorzej z warzywami i owocami: przymrozki moga mocno wpłynąć na zbiory a to przekłada się niestety na ich cenę.

"Jabłonie, których u nas jest najwięcej już przekwitły, więc na pewno kwiatom nic nie grozi, jednak mróz może źle wpłynąć na dopiero co rozwijające się owoce. Kilka lat temu była już taka sytuacja. Wtedy za kilogram jabłek w październiku trzeba było płacić około 3 zł. Oby w tym roku tak nie było" - mówi nam pan Kazimierz, sadownik mieszkający niedaleko Wadowic.

Jesteście gotowi na mroźny poranek? Chyba trzeba będzię na chwilę przeprosić się z kurtką i czapką...

(PK)

Zobacz również:
Podziel się posiłkiem ze stowarzyszeniem
Wyjątkowa pełnia Księżyca. Będzie co oglądać
Ciekawe miejsca: Stacja Skawce
Rynek mamy piękny, a lewica jest zła?
Są wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej
Ciekawe miejsca: Goryczkowiec "Dzwonek"
Wywiad z Agatą Załęcką, nową członkinią Kabaretu Moralnego Niepokoju
Strażacy zapraszają nad morze

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Miłośnik magistratu 2012-05-17 22:12
No lepiej żeby solidnie przypiździło bo jakoś trzeba uzasadnić podwyżki cen owoców i warzyw... oraz prądu, gazu, wody, mąki a co za tym idzie pieczywa i nabiału.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.