W niecodzienny sposób setne urodziny św. Jana Pawła II uczcili mieszkańcy oraz pracownicy wadowickieg
Sto drzew na stulecie urodzin Karola Wojtyły

W niecodzienny sposób setne urodziny św. Jana Pawła II uczcili mieszkańcy oraz pracownicy wadowickiego DPS przy ul. Parkowej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek (18.05)  na świeżym powietrzu. Mieszkańcy pięknie przystroili budynek (papieskie flagi i portret naszego wielkiego rodaka), czytali fragmenty biografii papieża, a także… sadzili drzewa!

W ogrodzie na terenie domu zasadzono 100 tui, aby w ten symboliczny sposób uczcić stulecie urodzin naszego wielkiego wadowiczanina. Drzewka zostały opisane m.in. imionami mieszkańców i pracowników domu.

Dla naszych podopiecznych święty z Wadowic jest wzorem do naśladowania. Z pokorą przyjmował swoje cierpienie w ostatnich latach życia i z dumą przyjmował każdy etap swego ziemskiego pielgrzymowania. Wiedzieliśmy, że musimy uczcić rocznicę jego urodzin. Chcieliśmy zrobić coś nietypowego, coś, co sprawi, że ciągle będziemy pamiętać o papieżu i jego nauczaniu. Stąd pomysł na stworzenie żywego pomnika w ogrodzie Domu. Wielkie podziękowania kierujemy do władz powiatu. Akcja „100 tui na Stulecie urodzin” została bowiem sfinansowana z budżetu powiatu wadowickiego – podkreśla Karolina Buchholz-Martyniak, dyrektor DPS przy ulicy Parkowej.

Obok mieszkańców i pracowników Domu „swoją” tuję podczas akcji otrzymali starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz dyrektor PCPR – Barbara Pindel-Polaszek.

Dla nas możliwość wsparcia inicjatywy Domu przy ul. Parkowej to była prawdziwa przyjemność. Przy okazji świętowania setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II organizowanych jest wiele dużych wydarzeń. I bardzo dobrze. Ale nam zależy także na wspieraniu mniejszych, ale jakże cennych projektów związanych z tą rocznicą. One bowiem znakomicie wpisują się w to, czego nauczał Jan Paweł II, czyli cieszenia się małymi rzeczami i dostrzegania, że to one często zmieniają nasze życie na lepsze i zbliżają nas do Boga – podsumowuje wicestarosta Beata Smolec.

(materiał prasowe Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 wadowiczanin 2020-05-20 23:02
Gratulacje !!!!!piękny pomysł
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.