Przykra sprawa: podczas regulacji poziomu wody, dziesiątki ryb ginie w płyciźnie przy zaporze Elektrow
Na zaporze w Łączanach giną na mieliźnie ryby (WIDEO)

Przykra sprawa: podczas regulacji poziomu wody, dziesiątki ryb ginie w płyciźnie przy zaporze Elektrowni Wodnej w Łączanach (gmin Brzeźnica). Jedna z mieszkanek nagrała film z całej sytuacji. Aż przykro patrzeć...

Na jednym z profili Facebook ukazał film z poniedziałku (1.10) z około południa, na którym widać dziesiątki ryb, które nie mogą sobie poradzić w płytkiej wodzie Wisły, poniżej zapory w Łączanach (gmina Brzeźnica). To efekt spuszczenia wody: w ten sposób tutejsza elektrownia wodna reguluje poziom wody.

Klenie, jaźie po 60 cm sobie czekają na śmierć. Ja już wysłałam parę maili, ale jeżeli kogoś ten widok też boli to zgłaszajcie również! Bo to ewidentnie musi się dziać cyklicznie. Elektrownia wodna reguluje sobie stan wody, a wpływające tam ryby zostają uwięzione na mieliźnie – napisała jako komentarz do filmu jego autorka apelując o rozwiązanie problemu.

Przykro na powolną śmierć tych ryb w słońcu i bez wody patrzeć... Może sprawą zainteresuje się starostwo albo Inspekcja Ochrony Środowiska?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Mieszkaniec Gminy 2019-10-02 12:37
Wkrótce przez "zaporę" z Łączan wyginie cała gmina Wadowice.
Cytować
-1 #2 rumianek 2019-10-05 07:32
To raczej efekt zamknięcia zapory. Spuszczeniewody z Wisły, to byłoby mistrzostwo świata ;))
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.