Podczas prac budowlanych związanych z renowacją renowacji pomnika ofiar pacyfikacji przysiółka w Lgoc
Niespodzianka sprzed 35 lat znaleziona podczas prac remontowych w Lgocie

Podczas prac budowlanych związanych z renowacją renowacji pomnika ofiar pacyfikacji przysiółka w Lgocie natrafiono na nietypowe znalezisko. To butelka z listem w środku. Co w nim można przeczytać?

Takie rzeczy zdarzają się dosyć rzadko i cieszą miłośników historii oraz regionalistów. Na niecodzienny skarb natrafiła firma kamieniarska wykonująca roboty przy renowacji pomnika ofiar pacyfikacji przysiółka w Lgocie. Podczas robót budowlanych odkryto swoistą kapsułę czasu. To  szklana butelka, która skrywała dokument sporządzony i zamurowany przez ekipę budującą pomnik 35 lat temu, 24 października 1984 roku, na kilka dni przed uroczystością odsłonięcia obelisku poświęconego ofiarom pacyfikacji przysiółka Podlas w Lgocie, która nastąpiła 29 października 1984 roku.

Znalezisko wraz z dodatkowym dokumentem  „Przodkom na chwałę, potomnym ku pamięci” zostało umieszczone w nowej kapsule i wmurowane w cokół pomnika w piątek (30.08) w obecności przedstawicieli władz samorządowych gminy Tomice: wójta Witolda Grabowskiego, sekretarza Gminy Tomice Ryszarda Góralczyka, radnego Rady Gminy Tomice Szymona Putka oraz sołtysa wsi Lgota Stanisława Zająca, kierownika budowy pomnika w 1984 roku Macieja Góry i inspektorów Urzędu Gminy Tomice Tomasza Kręciocha i Grzegorza Łopateckiego.

Prace remontowe przy obelisku zakończą się jeszcze w tym roku, przed 75 rocznicą pacyfikacji przysiółka Podlas w Lgocie.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 niki 2019-09-03 13:23
a cóż to za niebywała niespodzianka :):):)Jak kierownik budowy z 84 był wtedy i teraz obecny, to doskonale wiedział o butelce i gdzie jej szukać.
Robienie sensacji z niczego
Cytować
+1 #2 Haskeewdc 2019-09-03 21:06
Cytuję niki:
a cóż to za niebywała niespodzianka :):):)Jak kierownik budowy z 84 był wtedy i teraz obecny, to doskonale wiedział o butelce i gdzie jej szukać.
Robienie sensacji z niczego

Mize wytrzezwial, i zapomnial?
Cytować
+1 #3 Paweł 2019-09-03 21:53
Pomnik odnowili, tylko taka głupia sprawa jest, że on stoi na prywatnym gruncie. szkoda, ze tego nie uregulowali do tej pory
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.