Andrychów hucznie i z pompą dokona uroczystego otwarcia nowego, tym razem krytego basenu. Tymczasem Mie
Tak prezentuje się z lotu ptaka nowy andrychowski basen

Andrychów hucznie i z pompą dokona uroczystego otwarcia nowego, tym razem krytego basenu. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, który będzie nim zarządzał, zaprezentował jak obiekt prezentuje się z lotu ptaka (a raczej drona...). Zobaczcie!

W sobotę (24.08) Andrychów hucznie i z pompą dokona uroczystego otwarcia nowego, tym razem krytego basenu. Zaplanowano m.in. dzień otwarty połączony z gminnymi dożynkami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary i inni artyści. W tym dniu zostanie otwarta również zmodernizowana ulica Włókniarzy. Z pływalni regularnie będzie można korzystać od września.

Tymczasem  Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, który będzie nim zarządzał, dzięki ekipie Nad dachami - usługi dronem, produkcja filmowa zaprezentował zdjęcia nowego obiektu z lotu ptaka (a właściwie to drona...). Wygląda to imponująco, zobaczcie:

Przypomnijmy, że nowy basen powstał przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której będzie on służyć m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość. Obiekt ma też dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze jest też siłownia i sale fitness. W pobliżu przygotowano również parking.

Obiekt ma pełnić nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

Inwestycję wartą ponad 27 milionów złotych wykonało przez ponad rok Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Gmina Andrychów otrzymała na ten cel minimalną dotację ze środków zewnętrznych wynoszącą 3,5 miliona złotych. Pływalnią zarządzać będzie niedawno powstały twór, Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, w którym docelowa mają pracować 54 osoby

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.