ZZOZ w Wadowicach podpisał umowę z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na realizację programu pro
Bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne w ZZOZ w Wadowicach

ZZOZ w Wadowicach podpisał umowę z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na realizację programu profilaktycznego raka piersi. W  ramach programu są wykonywane bezpłatne badania mammografii. Co ważne, nie jest wymagane skierowanie!

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej  w Wadowicach podpisał umowę z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację programu profilaktycznego raka piersi. W ramach programu są wykonywane bezpłatne badania mammografii, nie jest wymagane skierowanie.

ZZOZ w Wadowicach zaprasza na bezpłatne profilaktyczne badanie mammografii panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach programu i które nie były leczone z powodu raka piersi

Badania wykonywane są w poniedziałek – czwartek: od 8:00 do 12:00, środa i piątek: od 16:00 do  19:00 w pracowni RTG w Wadowicach przy ulicy Karmelickiej 5 w Wadowicach.

Rejestracja pod numerem telefonu (33) 87 21 342.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich: dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Gościu 2019-07-11 10:32
No i co dalej? Na endoskopię żołądka czekam już 3 miesiące, a gdzie tam do października, nie mówiąc już o kolonoskopii, gdzie na razie wogóle nie zapisują, a te plakaty w POZ-ach to zwykła propaganda, bo jak dzwonisz to się nagrali i mówią że nie ma pieniędzy.Trzeb a przyświrować i położyć do szpitala tam ci zrobią kompletną diagnostykę.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.