Miejski bus, trzech 10-12 latków, którzy nie za bardzo potrafili się zachować. Czytelnik naszego port
Rozwydrzone dzieciaki w miejskim busie. List naszego czytelnika

Miejski bus, trzech 10-12 latków, którzy nie za bardzo potrafili się zachować. Czytelnik naszego portalu opisuje żenującą sytuację jakiej był świadkiem i apeluje do rodziców i nauczycieli a przede wszystkim do młodzieży o zwrócenie uwagi na problem.

Dzień dobry Redakcjo!

Mam nadzieję, że mimo, iż ten list nie będzie traktował o niczym, co (zapewne) w kategoriach dziennikarstwa czy z perspektywy Naczelnego można by uznać za interesujące, mam nadzieję, że nagłośnicie dzisiejszy przypadek, który jest tylko jednym z wielu przypadków, jakie codziennie można zaobserwować w naszym miejskim busie.

Dzisiaj, to jest we wtorek (18.06) w godzinach popołudniowych, na dworcu, do busa wsiadła trójka może 10-12-latków z plecakami (a więc zapewne po szkole). We trójkę zajęli podwójne miejsce dla niepełnosprawnych (!) i mimo przybywających starszych, mocno zmęczonych i spoconych ludzi z siatami (niektórzy z nich nawet grzecznie prosili [!] by chłopaki zwolniły im miejsce), ostentacyjnie udawali, że nie słyszą.

Po kilku minutach jazdy o trzech 'niepełnosprawnych' młodzieńcach (jeden z hulajnogą!) dyskutował już głośno cały autobus, próbując w ten sposób (wywierając presję) zmusić ich do ustąpienia miejsca zmęczonym, starszym osobom. Jedna z pań wprost zapytała, dlaczego nie ustąpią miejsca osobom starszym, na co chłopaki nie raczyły nawet podnieść głowy znad komórek. Dopiero gdy jeden z pasażerów poinformował ich, że zamierza zrobić zdjęcie sytuacji i nagłośnić sprawę, jeden z chłopaczków pokazał mu środkowy palec (więc nie byli to niepełnosprawni, głusi chłopcy). Gdy inna pani także chciała zrobić im zdjęcie, jakieś trzynastoletnie dziewczątko z tyłu pojazdy zaczęło na nią krzyczeć: "Co pani robi?Jest RODO!". Nie ma dziewczę pojęcia, że RODO służy ochronie danych osobowych i wizerunku (a nie złego zachowania i widoku tyłu czyjejś głowy), no ale mniejsza przecież z tym (bo została o tym poinformowana).

Chciałbym by każdy czytający to rodzic (i nauczyciel) uczulił dzieciaki, że starszym ludziom, często będącym na lekach i mającym słabe serce, zwłaszcza w takich upałach NALEŻY udostępnić miejsca. Pal licho już kulturę! (bo okay, rodzic może być prosty cham i burak, a fakt, że dziecko przecież świetnie pokazuje to, jak zostało przez rodzica wychowane, może mieć w poważaniu), tu przecież chodzi PRZEDE WSZYSTKIM o kwestie zdrowotne (a może i kwestie życia i śmierci - wczoraj przecież w jednym z pociągów, z powodu wysokiej temperatury, zmarł 75-latek).

Jak wspomniałem - takie sytuacje mają w busie miejsce niemal codziennie, a młodzież potrafi jeszcze mieć pretensje, że starsi ludzie mają czelność zwracać im uwagę. Jak wychowamy sobie młodzież, tak nas potem będzie traktować. Dzisiaj, drodzy rodzice, macie po 30-40 lat, ale nadejdzie czas, a nadejdzie szybciej niż myślicie, że będziecie mieć tych wiosen już 60 czy 70 na siwym, spoconym karku...

Wy młodzi ludzie także, zobaczycie!, będziecie mieć kiedyś tych kilka dych w metryce...

Pozdrawiam!

Czytelnik

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+72 #1 do dzesika 2019-06-18 15:40
Bardzo mądre słowa dziekuje ze jest ktos taki ze chociaz o tym napisze bo niestety tak jest młodzi siedza starsi stoja,Jeszcze brak kultury to juz inna sprawa.
Cytować
+44 #2 Me 2019-06-18 15:43
Książątka, qrwa!
Cytować
+49 #3 Brajanek 2019-06-18 15:46
A nie było tam nikogo, kto by za ucho gówniarzy chwycił i wypieprzył z tych foteli?????
Cytować
+24 #4 Kalwarianka 2019-06-18 15:47
No tak, Katolickie Wadowice i bastion Pisu... Czego się spodziewać.
A co niedziele pewnie do kościółka..
Cytować
+60 #5 Edyta 2019-06-18 15:55
Niestety ale wszystko wynosi się z domu. Jak w domu nie nauczyli to i poza nim tak będzie. Rodzice nie zwracaja uwagi więc krolewicze mają w tylkach wszytsko. Za takie zachowanie z pokazabien palca wydzucilabym z busa.
Cytować
-15 #6 Korynt 2019-06-18 16:13
Panie tosz teraz sie Pan obudzil, ze mlodziez sie nie ludzko zachowuje, bo Panu miejsca w busie nieustapili?
Przeciez to wina spoleczenstwa, ze na to pozwolilo.. Panie idz Pan do podstawowki i zobacz Pan najmlodsze dzieci jak sie zachowuja i gwarantuje, ze w najlepszym wypadku z wiekiem juz to u nich zostanie, ale odrazu mowie, ze tych najlepszych przypadkow jest jak na lekarstwo...
Patrzac tak na zerowki to trwa to juz z ok 10lat czyli teraz przedzial od zerowki do 1 klasy szkoly sredniej to jedna wielka patola. Oczywiscie nie zmienilo sie to z roku na rok bo osoby starsze o 1-3lata tez w wiekszosci patole, a jeszcze starsze to juz roznie bywalo.
Kogo to wina? Rzadu? Nauczycieli? Rodzicow?
Mysle, ze kazdego z nich, ale pisanie zalow teraz na mlodziez jest smieszne, na co pozwalaliscie to macie i ie powiecie mi, ze przez ostatnie lata nic nie zauwazyliscie! Moze to chalenge czy prank byl? Przeciez to wy pozwoliliscie rozwinac sie takim syfom w tym kraju!
Ale teraz przejdzmy juz do tej sytuacji z busa. Po pierwsze to zdjecia robic czy nagrywac to sobie mozecie, ale juz udostepniac to czy pokazywac komus to juz nie bardzo i ile wy lat macie, ze o tym nie wiecie? Z kogo ta mlodziez ma brac przyklad z tlumu staruchow linczujacych 3 dzieciaczkow, bo im miejsca w busie nie ustapili? Gdzie ten bus jechal nad morze???
Zreszta badz Pan dumny, bo te same dzieciaczki za 4lata juz nie beda takie ciche, a wtedy Pan pozalujesz, ze nie doceniles tej ciszy jesli nic sie nie zmieni...
Patrzac na sytuacje to czego ja wymagam, ze dorosli zwroca uwage na patole dzieci? Przeciez dorosli to tez patola tylko, ze inny rodzaj. Sam pamietam, jak jechalem busem na zalozenie gipsu na noge, a 3mochery komentowaly jaka to mlodziez nie wychowana, a bylo to juz z 9 lat temu, swoja droga to dziwne, ze niby wszyscy tacy schorowani zmeczeni, a sila zeby mlodziez obgadac zawsze jest!
Cytować
+44 #7 Sodomia 2019-06-18 16:18
Brajanki i dżesiki naszych czasów.
Strach się bać co to z tego towarzystwa wyrośnie.
Prawda jest taka, że już wielu takich widziałem i już wiem , ze nic z tego dobrego nie będzie
Cytować
-22 #8 Niki 2019-06-18 16:20
Prawda jest taka, że większość tych starszych osób robi sobie wycieczki po Wadowicach. I nagle ich wtedy nogi bolą? A jak trzeba pod blokiem stać i obgadywać innych to jakoś są pełni sił. Niejednokrotnie spotkałam się z tym że taka chora emerytka trzyma obok siebie miejsce dla koleżanki i nie pozwoli innej osobie siąść obok siebie.
Cytować
-5 #9 Kaaa 2019-06-18 16:22
Cytuję Kalwarianka:
No tak, Katolickie Wadowice i bastion Pisu... Czego się spodziewać.
A co niedziele pewnie do kościółka..


No raczej takie chłopaczątka nie są najgorliwszymi wyznawcami wiary... Że to oni niby co niedzielę do kościółka? Niedorzeczne. Bardziej miałoby to sens, gdyby chodziło o ich rodziców, chociaż sam pobyt w kościółku o niczym przecież nie świadczy... jakiś populistyczny, jednostronny, zajadły komentarz - mówi to osoba nielubiąca PISu.
Cytować
+13 #10 Kaaa 2019-06-18 16:24
Cytuję Korynt:
Panie tosz teraz sie Pan obudzil, ze mlodziez sie nie ludzko zachowuje, bo Panu miejsca w busie nieustapili?
Przeciez to wina spoleczenstwa, ze na to pozwolilo.. Panie idz Pan do podstawowki i zobacz Pan najmlodsze dzieci jak sie zachowuja i gwarantuje, ze w najlepszym wypadku z wiekiem juz to u nich zostanie, ale odrazu mowie, ze tych najlepszych przypadkow jest jak na lekarstwo...
Patrzac tak na zerowki to trwa to juz z ok 10lat czyli teraz przedzial od zerowki do 1 klasy szkoly sredniej to jedna wielka patola. Oczywiscie nie zmienilo sie to z roku na rok bo osoby starsze o 1-3lata tez w wiekszosci patole, a jeszcze starsze to juz roznie bywalo.
Kogo to wina? Rzadu? Nauczycieli? Rodzicow?
Mysle, ze kazdego z nich, ale pisanie zalow teraz na mlodziez jest smieszne, na co pozwalaliscie to macie i ie powiecie mi, ze przez ostatnie lata nic nie zauwazyliscie! Moze to chalenge czy prank byl? Przeciez to wy pozwoliliscie rozwinac sie takim syfom w tym kraju!
Ale teraz przejdzmy juz do tej sytuacji z busa. Po pierwsze to zdjecia robic czy nagrywac to sobie mozecie, ale juz udostepniac to czy pokazywac komus to juz nie bardzo i ile wy lat macie, ze o tym nie wiecie? Z kogo ta mlodziez ma brac przyklad z tlumu staruchow linczujacych 3 dzieciaczkow, bo im miejsca w busie nie ustapili? Gdzie ten bus jechal nad morze???
Zreszta badz Pan dumny, bo te same dzieciaczki za 4lata juz nie beda takie ciche, a wtedy Pan pozalujesz, ze nie doceniles tej ciszy jesli nic sie nie zmieni...
Patrzac na sytuacje to czego ja wymagam, ze dorosli zwroca uwage na patole dzieci? Przeciez dorosli to tez patola tylko, ze inny rodzaj. Sam pamietam, jak jechalem busem na zalozenie gipsu na noge, a 3mochery komentowaly jaka to mlodziez nie wychowana, a bylo to juz z 9 lat temu, swoja droga to dziwne, ze niby wszyscy tacy schorowani zmeczeni, a sila zeby mlodziez obgadac zawsze jest!

Podstawy ortografii, tego się czytać nie da!!!!
Cytować
+20 #11 Strażak 2019-06-18 16:28
No to chłopaczki rzeczywiście błysnęły. Oto zostały niesławnymi bohaterami fejsa.
Janusze XXI wieku!
Cytować
+24 #12 Wychowana 2019-06-18 16:28
Problem powszechny. Rozumie Pana i sama ustępuje miejsca i dzieci swoje też tego uczę, ale prawda jest taka, że spora część starszych ludzi wcale nie jest schorowana a w miejscach publicznych typu komunikacja, przychodnia kościół bidule ledwo stoją na nogach, a za chwilę "biegają" i obgaduja albo szukają dziury w całym. Ci młodzieńczy faktycznie brzydko się zachowali, ale apel do starszych jest taki zwróćcie uwagę na innych. Czasmi kobieta w ciąży anemiczny nastolatek czy obolaly młodzieniec również potrzebuje pomocy z Waszej strony.
Cytować
-22 #13 Studentka 2019-06-18 16:33
Jejku a co dzieci nie mogą być zmęczone po całym dniu w szkole? Przejechanie na stojąca 7 minut dla starszej pani nie jest aż takie straszne sama ustępuje miejsca jeżeli widzę że faktycznie osoba ma problemu ze staniem bądź ma laskę jeżeli porpsoru weszła i patrzy się na mnie krzywym wzrokiem to nigdy
Cytować
+21 #14 Strażak 2019-06-18 16:39
Co za brak empatii. Dziecko, dla takiej Pani 7 minut w dusznym, zatłoczonym busie, po 30 minutach z siatami na słońcu, to naprawdę jest mordęga. Zaraz co mi napiszesz, że mają nie wychodzić z domu?
To już zahacza o chamskie okrucieństwo. Co z was za ludzie?!
Cytować
+20 #15 Alojzy 2019-06-18 16:53
Cytuję Studentka:
Jejku a co dzieci nie mogą być zmęczone po całym dniu w szkole? Przejechanie na stojąca 7 minut dla starszej pani nie jest aż takie straszne sama ustępuje miejsca jeżeli widzę że faktycznie osoba ma problemu ze staniem bądź ma laskę jeżeli porpsoru weszła i patrzy się na mnie krzywym wzrokiem to nigdy


Tu nie chodzi o czas przejazdu czy stania ale o podstswy moralbowychowaw cze. Takimi komenarzami tylko wspierasz ich działanie
Cytować
+16 #16 Sodomia 2019-06-18 16:56
Cytuję Studentka:
Jejku a co dzieci nie mogą być zmęczone po całym dniu w szkole? Przejechanie na stojąca 7 minut dla starszej pani nie jest aż takie straszne sama ustępuje miejsca jeżeli widzę że faktycznie osoba ma problemu ze staniem bądź ma laskę jeżeli porpsoru weszła i patrzy się na mnie krzywym wzrokiem to nigdy


A dlaczego nigdy? To już dużo świadczy o tym, ze nie masz szacunku do starszych?

Po co na te studia jezdzisz ? I tak niczego się już nie nauczysz? I tak na zmywaku wylądujesz?
Cytować
+1 #17 JJB 2019-06-18 17:03
Cytuję Niki:
Prawda jest taka, że większość tych starszych osób robi sobie wycieczki po Wadowicach. I nagle ich wtedy nogi bolą? A jak trzeba pod blokiem stać i obgadywać innych to jakoś są pełni sił. Niejednokrotnie spotkałam się z tym że taka chora emerytka trzyma obok siebie miejsce dla koleżanki i nie pozwoli innej osobie siąść obok siebie.

To prawda. Najczęściej pani siedzi przy brzegu a siatka z zakupami przy oknie. A wsiadając do busa pchają się często starsze panie, dość pokaźnych rozmiarów nie zwracając uwagi na matki z małymi dziećmi lub na kobiety w ciąży.
Cytować
-7 #18 Korynt 2019-06-18 17:14
Cytuję Kaaa:
Cytuję Korynt:
Panie tosz teraz sie Pan obudzil, ze mlodziez sie nie ludzko zachowuje, bo Panu miejsca w busie nieustapili?
Przeciez to wina spoleczenstwa, ze na to pozwolilo.. Panie idz Pan do podstawowki i zobacz Pan najmlodsze dzieci jak sie zachowuja i gwarantuje, ze w najlepszym wypadku z wiekiem juz to u nich zostanie, ale odrazu mowie, ze tych najlepszych przypadkow jest jak na lekarstwo...
Patrzac tak na zerowki to trwa to juz z ok 10lat czyli teraz przedzial od zerowki do 1 klasy szkoly sredniej to jedna wielka patola. Oczywiscie nie zmienilo sie to z roku na rok bo osoby starsze o 1-3lata tez w wiekszosci patole, a jeszcze starsze to juz roznie bywalo.
Kogo to wina? Rzadu? Nauczycieli? Rodzicow?
Mysle, ze kazdego z nich, ale pisanie zalow teraz na mlodziez jest smieszne, na co pozwalaliscie to macie i ie powiecie mi, ze przez ostatnie lata nic nie zauwazyliscie! Moze to chalenge czy prank byl? Przeciez to wy pozwoliliscie rozwinac sie takim syfom w tym kraju!
Ale teraz przejdzmy juz do tej sytuacji z busa. Po pierwsze to zdjecia robic czy nagrywac to sobie mozecie, ale juz udostepniac to czy pokazywac komus to juz nie bardzo i ile wy lat macie, ze o tym nie wiecie? Z kogo ta mlodziez ma brac przyklad z tlumu staruchow linczujacych 3 dzieciaczkow, bo im miejsca w busie nie ustapili? Gdzie ten bus jechal nad morze???
Zreszta badz Pan dumny, bo te same dzieciaczki za 4lata juz nie beda takie ciche, a wtedy Pan pozalujesz, ze nie doceniles tej ciszy jesli nic sie nie zmieni...
Patrzac na sytuacje to czego ja wymagam, ze dorosli zwroca uwage na patole dzieci? Przeciez dorosli to tez patola tylko, ze inny rodzaj. Sam pamietam, jak jechalem busem na zalozenie gipsu na noge, a 3mochery komentowaly jaka to mlodziez nie wychowana, a bylo to juz z 9 lat temu, swoja droga to dziwne, ze niby wszyscy tacy schorowani zmeczeni, a sila zeby mlodziez obgadac zawsze jest!

Podstawy ortografii, tego się czytać nie da!!!!

Wybacz, ale nie przypominam sobie bym byl uczniem, a ty nauczycielką..
A nie sory ty jestes jedna z tych co tak wychowuje kwiat polskiej mlodziezy
Heh pani humanistka sie znalazla!
Jak masz problem to nie czytaj,a ewidentnie go masz, bo nie dostalas podwyzki zamswoja ciezka prace!
Nie da sie tego czytac? Dobrze, bo to nie dla ciebie do czytania...
Cytować
+32 #19 Elo 2019-06-18 17:22
Myślę, że ten list powinien zwrócić uwagę na szerszy problem, mianowicie zidiocenie dzieciaków. Siedzą tylko przed tymi swoimi komórkami, a nie znają zasad podstawowej kultury, nie wiedzą jak się zachować, kiedy powiedzieć 'dziękuję, proszę, itd.'. 14-letnie paniusie z tipsami, chłopaczki w ę-ą kolorowych najeczkach, i jest spoko, nie? Szkoda tylko, że we łbie pusto. Co najwyżej siano.
Rozmawiajcie z dziećmi, ograniczcie im dostęp do komórek, zaproponujcie im coś fajniejszego.
Cytować
-10 #20 CYGAN 2019-06-18 17:22
Co Jurek Owsiak proponuje młodym? "RÓBTA CO CHCETA
Cytować
+20 #21 Elo 2019-06-18 17:27
Akurat pokolenie Owsiakowe to fajna młodzież jest.
Cytować
-5 #22 Nikt taki 2019-06-18 17:51
co XDDD quality klasa
Cytować
-1 #23 pepe 2019-06-18 18:13
Cytuję Kalwarianka:
No tak, Katolickie Wadowice i bastion Pisu... Czego się spodziewać.
A co niedziele pewnie do kościółka..


Kalwarianko... nie kompromituj się już.
Cytować
+15 #24 aaaa 2019-06-18 18:27
A z której to szkoły takie oseski i z której klasy? wyglądają tak na 5-6 klasę. a ciekawe czy w domu też tak się zachowują, ale sadząc po opisie to pewnie tak - żal rodziców, kogo sobie wychowali.
Cytować
+25 #25 Kasia 2019-06-18 18:34
Proponuję straży miejskiej zaglądać na place zabaw, zwłaszcza obok szkoły nr 5,zobaczyc jak ta młodzież niszczy i przeklina wszystko. Nagrać i ukarać inaczej się nie nauczą...
Cytować
+24 #26 loki 2019-06-18 18:39
Wychowywanie bezstresowe młodzieży,
czego sie dziwić , państwo dało im wolną rękę by robić co chcą to robią co chcą,
nie wolno krzyknąć nie wolno uderzyć, nie wolno nic ,
to mamy efekty wychowania w busach i miejscach publicznych,
Cytować
+13 #27 Mati 2019-06-18 19:15
PASA I W PYSK SZCZELIC GIMBOLY POSCZANE
Cytować
+21 #28 Zenek 2019-06-18 19:19
Proponuję odebrać 500 plus. Nie ma co płacić za taki produkt.
Cytować
+19 #29 Ja. 2019-06-18 19:45
Taka przestroga do młodzieży. Czytając niektóre komentarze (również na Facebooku), kiedyś w busie zdarzy się co bardziej krewki facet i wkurw..nu upałem osobnik-dżentel man i naprawdę siłą takie elementy wypier... na pierwszym lepszym przystanku.
Cwaniactwo nie popłaca, życie nieraz Wam to jeszcze pokaże.
Cytować
+22 #30 Pasażerka 2019-06-18 19:46
Często podróżuję na trasie Andrychów Wadowice - Kraków - Wadowice Andrychów. Często wracając z Krakowa dosiadały się starsze osoby, gdy nie było miejsca siedzącego w busie, osoby te stały z przodu. Nigdy nikt nie ustąpił miejsca z przodu. Studenci (młodzi Panowie) siedzieli słuchając muzyki z słuchawkami, spali, bądź udawali, że śpią, aby tylko czasem nie wstać. WSTYD! Wielokrotnie byłam świadkiem takiej sytuacji. Częściej wstawały Panie, z przodu bądź samego tyłu busa/autobusu, aby ustąpić miejsca starszej osobie, bądź kobiecie w ciąży.
Cytować
+23 #31 Drodzy 2019-06-18 20:12
To zdjęcie należy umieścić nl jako plakat na busie na jednej i drugiej stronie busa jako reklamę jakich mamy w Wadowicach bachorów bękartów Dzięki rodzicom i bezstresowym wychowaniu.
Gratulacje dla ludzi odważnych.
A matoły tylko minusują za kilka lat będą płakać. Może nie może i nawet te same dzieci zabiją tak jak już się robi rodziców zabijają sąsiadów zabijają.
A może by tak łaskawie na nóżkach do szkółki 7 km w jedną stronę 7 w drugą i nogi do dupy nie wchodziły dziś by się dupki woziło a na nóżkach, na nóżkach.
LEBRY!!!
Cytować
+14 #32 RODO 2019-06-18 20:26
W busie Nie ma rodo bus jest miejscem publicznym i można fotografować nawet trzeba takiej sytuacji i upubliczniać!!!
Cytować
+21 #33 żul ławkowy 2019-06-18 20:31
Za parę lat z piwskiem w ręku na osiedlowej ławce będą szaleć do 3 nad ranem godnie zastępując dzisiejszych osiedlowych meneli
Cytować
+11 #34 RYPIE CI 2019-06-18 20:43
Cytuję JJB:
Cytuję Niki:
Prawda jest taka, że większość tych starszych osób robi sobie wycieczki po Wadowicach. I nagle ich wtedy nogi bolą? A jak trzeba pod blokiem stać i obgadywać innych to jakoś są pełni sił. Niejednokrotnie spotkałam się z tym że taka chora emerytka trzyma obok siebie miejsce dla koleżanki i nie pozwoli innej osobie siąść obok siebie.

To prawda. Najczęściej pani siedzi przy brzegu a siatka z zakupami przy oknie. A wsiadając do busa pchają się często starsze panie, dość pokaźnych rozmiarów nie zwracając uwagi na matki z małymi dziećmi lub na kobiety w ciąży.

Tylko że ta pani starsza z siatką z torbą już się dość nastała w ciąży i z małymi dziećmi Chyba jej się należy siąść, prawda tępy matole.
Cytować
+13 #35 szkiełko i oko 2019-06-18 21:03
Te szczeniaki trza było za frak i z siedzenia ! Nie było tam żadnego mężczyzny ?No to może jakiś laluś w rurkach by się ruszył,co ?
Spsienie obyczajowe postępuje ...i co dalej ?
Cytować
+13 #36 60+ 2019-06-18 21:16
Czytam te komentarze i nie wiem, śmiać się, czy płakać? Zwłaszcza z tych takich bohaterskich, koryntowych. A może korynckich? Zwłaszcza, że już pierwszy opis wydarzenia i to bez fotografii pozwala ustalić wręcz imiennie tę busową dzicz. Bo inaczej tej "młodzieży" nazwać nie można. Dzicz dziczą nazywać należy. A czyja to wina vel Korynt? Rządu? Nauczycieli? Rodziców? Nie! Takich jak ty i służb, które na takie zachowania powinny reagować, ale mają to tam, gdzie słoneczko nie dochodzi. Bo to nie tylko bus. To także park odnowiony za 10 dużych baniek z naszych podatków, który dzięki tej dziczy za małą chwilę będzie wyglądał 100 x gorzej niż wyglądał przed remontem. Dlaczego? Bo tej dziczy wydaje się, że jest nietykalna. A dlaczego? Bo Straż Miejska i Policja zajmuje się pierdołami, tworzeniem stert nikomu niepotrzebnych papierów, a nie tym, czym powinny. Czy Straż Miejska lub Policja była od otwarcia parku tam chociaż jeden raz tak bez okazji? Żeby np. sprawdzić co ta dzicz robi np. na placu zabaw? Nie, nie była. Bo gdyby była to ta dzicz już tam by nie chodziła i nie przeganiała dzieciaków i wyzywała młodych matek. Bo to ta sama busowa dzicz. Ta sama, która gania po mieście z radyjkiem i wydziera się na całe gardełka i bez reakcji dorosłych. Pozostaje tylko czekać na efekty tej bezkarności. Albo, co gorsze, jak ktoś wyżej napisał, ktoś tego już nie zdzierży i da w pysk. Tylko oby nie tak skutecznie, że raz i na zawsze. Może więc strażnicy i policjanci ruszą swoje cztery litery z foteli aby zapobiec nie tylko szkodom, które ta dzicz może wyrządzić, ale też aby zapobiec tragedii. Bo ani jednego ani drugiego nie da się przy tej dziczy wykluczyć. Czy nie - panowie Brańka i Śniadek?
Cytować
+3 #37 D. A. J. 2019-06-18 21:43
Wstyd mi tak szczerze, bo znam tych trzech chłopców - moi koledzy z klasy
Cytować
+1 #38 RYPIE CI 2019-06-18 21:49
Cytuję 60+:
Czytam te komentarze i nie wiem, śmiać się, czy płakać? Zwłaszcza z tych takich bohaterskich, koryntowych. A może korynckich? Zwłaszcza, że już pierwszy opis wydarzenia i to bez fotografii pozwala ustalić wręcz imiennie tę busową dzicz. Bo inaczej tej "młodzieży" nazwać nie można. Dzicz dziczą nazywać należy. A czyja to wina vel Korynt? Rządu? Nauczycieli? Rodziców? Nie! Takich jak ty i służb, które na takie zachowania powinny reagować, ale mają to tam, gdzie słoneczko nie dochodzi. Bo to nie tylko bus. To także park odnowiony za 10 dużych baniek z naszych podatków, który dzięki tej dziczy za małą chwilę będzie wyglądał 100 x gorzej niż wyglądał przed remontem. Dlaczego? Bo tej dziczy wydaje się, że jest nietykalna. A dlaczego? Bo Straż Miejska i Policja zajmuje się pierdołami, tworzeniem stert nikomu niepotrzebnych papierów, a nie tym, czym powinny. Czy Straż Miejska lub Policja była od otwarcia parku tam chociaż jeden raz tak bez okazji? Żeby np. sprawdzić co ta dzicz robi np. na placu zabaw? Nie, nie była. Bo gdyby była to ta dzicz już tam by nie chodziła i nie przeganiała dzieciaków i wyzywała młodych matek. Bo to ta sama busowa dzicz. Ta sama, która gania po mieście z radyjkiem i wydziera się na całe gardełka i bez reakcji dorosłych. Pozostaje tylko czekać na efekty tej bezkarności. Albo, co gorsze, jak ktoś wyżej napisał, ktoś tego już nie zdzierży i da w pysk. Tylko oby nie tak skutecznie, że raz i na zawsze. Może więc strażnicy i policjanci ruszą swoje cztery litery z foteli aby zapobiec nie tylko szkodom, które ta dzicz może wyrządzić, ale też aby zapobiec tragedii. Bo ani jednego ani drugiego nie da się przy tej dziczy wykluczyć. Czy nie - panowie Brańka i Śniadek?


Hello hello stop nie zapędziłeś się czy policja i straż miejska ma wychowywać waszą dzicz czy rodziców a od czego są rodzice karać rodziców, dawać mandaty za dzieci.

b] "ISLAM DELAYS SUCH CHRISTIANS !!!" [b
Cytować
-10 #39 Janek 2019-06-18 21:54
Cytuję Pasażerka:
Często podróżuję na trasie Andrychów Wadowice - Kraków - Wadowice Andrychów. Często wracając z Krakowa dosiadały się starsze osoby, gdy nie było miejsca siedzącego w busie, osoby te stały z przodu. Nigdy nikt nie ustąpił miejsca z przodu. Studenci (młodzi Panowie) siedzieli słuchając muzyki z słuchawkami, spali, bądź udawali, że śpią, aby tylko czasem nie wstać. WSTYD! Wielokrotnie byłam świadkiem takiej sytuacji. Częściej wstawały Panie, z przodu bądź samego tyłu busa/autobusu, aby ustąpić miejsca starszej osobie, bądź kobiecie w ciąży.

Cytuję Ja.:
Taka przestroga do młodzieży. Czytając niektóre komentarze (również na Facebooku), kiedyś w busie zdarzy się co bardziej krewki facet i wkurw..nu upałem osobnik-dżentelman i naprawdę siłą takie elementy wypier... na pierwszym lepszym przystanku.
Cwaniactwo nie popłaca, życie nieraz Wam to jeszcze pokaże.

Jesli bede w tym busie to zrobie to samo z tym facetem!
Cytować
-15 #40 Korynt 2019-06-18 22:17
Cytuję 60+:
Czytam te komentarze i nie wiem, śmiać się, czy płakać? Zwłaszcza z tych takich bohaterskich, koryntowych. A może korynckich? Zwłaszcza, że już pierwszy opis wydarzenia i to bez fotografii pozwala ustalić wręcz imiennie tę busową dzicz. Bo inaczej tej "młodzieży" nazwać nie można. Dzicz dziczą nazywać należy. A czyja to wina vel Korynt? Rządu? Nauczycieli? Rodziców? Nie! Takich jak ty i służb, które na takie zachowania powinny reagować, ale mają to tam, gdzie słoneczko nie dochodzi. Bo to nie tylko bus. To także park odnowiony za 10 dużych baniek z naszych podatków, który dzięki tej dziczy za małą chwilę będzie wyglądał 100 x gorzej niż wyglądał przed remontem. Dlaczego? Bo tej dziczy wydaje się, że jest nietykalna. A dlaczego? Bo Straż Miejska i Policja zajmuje się pierdołami, tworzeniem stert nikomu niepotrzebnych papierów, a nie tym, czym powinny. Czy Straż Miejska lub Policja była od otwarcia parku tam chociaż jeden raz tak bez okazji? Żeby np. sprawdzić co ta dzicz robi np. na placu zabaw? Nie, nie była. Bo gdyby była to ta dzicz już tam by nie chodziła i nie przeganiała dzieciaków i wyzywała młodych matek. Bo to ta sama busowa dzicz. Ta sama, która gania po mieście z radyjkiem i wydziera się na całe gardełka i bez reakcji dorosłych. Pozostaje tylko czekać na efekty tej bezkarności. Albo, co gorsze, jak ktoś wyżej napisał, ktoś tego już nie zdzierży i da w pysk. Tylko oby nie tak skutecznie, że raz i na zawsze. Może więc strażnicy i policjanci ruszą swoje cztery litery z foteli aby zapobiec nie tylko szkodom, które ta dzicz może wyrządzić, ale też aby zapobiec tragedii. Bo ani jednego ani drugiego nie da się przy tej dziczy wykluczyć. Czy nie - panowie Brańka i Śniadek?

Wiesz ile znaczy twoje zdanie w tym kraju albo chociaz miescie? Podpowiem, jest taka piosenka...
Dobrze ze jestes 60+ bo widze, ze sie meczysz to juz ci duzo nie zostalo
Cytować
+12 #41 Pasażer busa 2019-06-18 22:25
No cóż KWIAT POLSKIEJ MŁODŻIEŻY
Cytować
+2 #42 OrtografiaSieKłania 2019-06-18 22:27
Cytuję Mati:
PASA I W PYSK SZCZELIC GIMBOLY POSCZANE

Strzelić*
Cytować
+1 #43 pepe 2019-06-18 22:29
Cytuję Korynt:
Cytuję 60+:
Czytam te komentarze i nie wiem, śmiać się, czy płakać? Zwłaszcza z tych takich bohaterskich, koryntowych. A może korynckich? Zwłaszcza, że już pierwszy opis wydarzenia i to bez fotografii pozwala ustalić wręcz imiennie tę busową dzicz. Bo inaczej tej "młodzieży" nazwać nie można. Dzicz dziczą nazywać należy. A czyja to wina vel Korynt? Rządu? Nauczycieli? Rodziców? Nie! Takich jak ty i służb, które na takie zachowania powinny reagować, ale mają to tam, gdzie słoneczko nie dochodzi. Bo to nie tylko bus. To także park odnowiony za 10 dużych baniek z naszych podatków, który dzięki tej dziczy za małą chwilę będzie wyglądał 100 x gorzej niż wyglądał przed remontem. Dlaczego? Bo tej dziczy wydaje się, że jest nietykalna. A dlaczego? Bo Straż Miejska i Policja zajmuje się pierdołami, tworzeniem stert nikomu niepotrzebnych papierów, a nie tym, czym powinny. Czy Straż Miejska lub Policja była od otwarcia parku tam chociaż jeden raz tak bez okazji? Żeby np. sprawdzić co ta dzicz robi np. na placu zabaw? Nie, nie była. Bo gdyby była to ta dzicz już tam by nie chodziła i nie przeganiała dzieciaków i wyzywała młodych matek. Bo to ta sama busowa dzicz. Ta sama, która gania po mieście z radyjkiem i wydziera się na całe gardełka i bez reakcji dorosłych. Pozostaje tylko czekać na efekty tej bezkarności. Albo, co gorsze, jak ktoś wyżej napisał, ktoś tego już nie zdzierży i da w pysk. Tylko oby nie tak skutecznie, że raz i na zawsze. Może więc strażnicy i policjanci ruszą swoje cztery litery z foteli aby zapobiec nie tylko szkodom, które ta dzicz może wyrządzić, ale też aby zapobiec tragedii. Bo ani jednego ani drugiego nie da się przy tej dziczy wykluczyć. Czy nie - panowie Brańka i Śniadek?

Wiesz ile znaczy twoje zdanie w tym kraju albo chociaz miescie? Podpowiem, jest taka piosenka...
Dobrze ze jestes 60+ bo widze, ze sie meczysz to juz ci duzo nie zostalo


https://youtu.be/B8950b-NJxc
Cytować
+7 #44 J.A.D 2019-06-18 22:32
Cytuję D. A. J.:
Wstyd mi tak szczerze, bo znam tych trzech chłopców - moi koledzy z klasy

Jutro rano już plakaty przed szkołami z tymi właśnie chłopcami!!!
Cytować
+3 #45 J.A.D 2019-06-18 22:37
Cytuję OrtografiaSieKłania:
Cytuję Mati:
PASA I W PYSK SZCZELIC GIMBOLY POSCZANE

Strzelić*

Stzrelic trzy szczeiic to inaczej "pierdolnac" :D
Cytować
+5 #46 J.A.D 2019-06-18 22:39
Cytuję Janek:
Cytuję Pasażerka:
Często podróżuję na trasie Andrychów Wadowice - Kraków - Wadowice Andrychów. Często wracając z Krakowa dosiadały się starsze osoby, gdy nie było miejsca siedzącego w busie, osoby te stały z przodu. Nigdy nikt nie ustąpił miejsca z przodu. Studenci (młodzi Panowie) siedzieli słuchając muzyki z słuchawkami, spali, bądź udawali, że śpią, aby tylko czasem nie wstać. WSTYD! Wielokrotnie byłam świadkiem takiej sytuacji. Częściej wstawały Panie, z przodu bądź samego tyłu busa/autobusu, aby ustąpić miejsca starszej osobie, bądź kobiecie w ciąży.

Cytuję Ja.:
Taka przestroga do młodzieży. Czytając niektóre komentarze (również na Facebooku), kiedyś w busie zdarzy się co bardziej krewki facet i wkurw..nu upałem osobnik-dżentelman i naprawdę siłą takie elementy wypier... na pierwszym lepszym przystanku.
Cwaniactwo nie popłaca, życie nieraz Wam to jeszcze pokaże.

Jesli bede w tym busie to zrobie to samo z tym facetem!


Oj to weź sobie ze sobą kromkę chleba żebyś w locie z głodu nie zdechnął!
Cytować
+5 #47 Won 2019-06-18 23:36
A może ktoś napisze o starych babach które sobie wyścigi do busa urządzają która pierwsza wsiądzie. Nie poczekają aż ludzie wysiądą tylko ryją te swoje tłuste dupska. A wśród nich kto? Wybrańczyni narodu - radna PiS i wielka pani dyrektor. I takiemi bydłu ustępować miejsca? Nie ma mowy! Tacy ludzie mają czelność mówić o kulturze i wychowaniu? Niech zaczną od siebie!
Cytować
+6 #48 Arkadiusz 2019-06-19 00:19
po pierwsze nie możemy winić te dzieciaki za to że się tak zachowują rodziców,poniew aż już od kilku lat za wychowywanie naszych dzieci wziął się Nasz rząd uchwalając dziwne przepisy w sprawie wychowywania dzieci,ja wspominając czasy swojego dzieciństwa mogę z dumą stwierdzić że moi rodzice oraz szkoła w tamtych czasach bardzo dobrze nas wychowało mimo tego że nie zawsze było różowo to rodzice mieli największy wpływ na wychowanie ,potem szkoła i reszta ,do dzisiaj pamiętam gdy żle się odezwałem do rodziców to z miejsca rodzice pokazali mi jakie jest moje miejsce w świecie oraz uczyli mnie ogromnego szacunku do osób starszych,teraz niestety rodzice nie mają według dzieci żadnych praw oprócz tego że mają usługiwać im i spełniac ich wszystkie zachcianki a jak się zbuntują to dzieci nieważne czy mają rację czy nie mają obowiązek zgłosić to nawet swojej wychowawczyni i są traktowani od razu jak najgorsi przestępcy na świecie
Cytować
+12 #49 Okoo 2019-06-19 00:28
Gonic gowniarzy.bat i ciasne drzwi a komorki do pyska
Cytować
-4 #50 desmodur one 2019-06-19 05:59
Cytuję szkiełko i oko:
Te szczeniaki trza było za frak i z siedzenia ! Nie było tam żadnego mężczyzny ?No to może jakiś laluś w rurkach by się ruszył,co ?
Spsienie obyczajowe postępuje ...i co dalej ?


No,co ty ?! Przecież "ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ !" . Te dzieciaki nie są winni.Zachowują się tak jak ich wychowują czyli kształtują moralnie /obyczajowo...P ochwalić,pogłas kać po główkach a nie zaraz g a n i ć !
Owsiak ! Tak . Zasady "kościółkowe" : NIE ! Wszystko jest piękne i pachnące ty stary capie !
Cytować
-7 #51 Marcin 2019-06-19 07:16
Ludzie, afera jak by dzieci celowo hamulce uszkodzily w busie i do tego podlozyly pod nim bombe!
Upubliczniac zdjecia dzieci, linczowac je, robic z nich najgorszych, bo nie ustapily miejsca w busie, zreszta nawet niewiadomo komu, bo pan krol w liscie sie nie przedstawil!
Ale zeby bylo smieszneie to nie ustapily miejsca w busie miejskim czyli tym, ktory jezdzi na tak dlugich trasach jak cale wielkie Wadowice!
Ludzie wstyd na cala Polske!!!
Cytować
+10 #52 Eru 2019-06-19 07:30
Widzę, że tu też nie brak oburzonej młodzieży faktem, że ktoś nagłaśnia problem braku ich kultury i faktu, że nie potrafią się zachować.
Do was nie trafiają ani prośby, ani takie listy. Jesteście, przynajmniej część z was, beznadziejni! Pójdziecie do pracy, to zobaczycie jak sobie będziecie mogli a) podyskutować b) pocwaniakować. Gimnazja was rozpuściły, ale życie was wyprostuje.
Cytować
0 #53 PIS 2019-06-19 08:18
Cytuję Eru:
Widzę, że tu też nie brak oburzonej młodzieży faktem, że ktoś nagłaśnia problem braku ich kultury i faktu, że nie potrafią się zachować.
Do was nie trafiają ani prośby, ani takie listy. Jesteście, przynajmniej część z was, beznadziejni! Pójdziecie do pracy, to zobaczycie jak sobie będziecie mogli a) podyskutować b) pocwaniakować. Gimnazja was rozpuściły, ale życie was wyprostuje.

"BIORA PRZYKLAD OD WADOWICKIEJ WLADZY I ORGANIZACJI !!!" :D :D :D

"zawisc, nienawisc, chamstwo,klamstwo,burdy,oszustwo,
TYLKO PIS mozr zaprowadzic LAD I PORZADEK w tym kraju, NIECH ZYJE PIS i Jaroslaw Kaczynski !!!

"Wiadro szmata, szczota, woda,
Mlodym zycia doda tak zaspiewa DODA." a nie internet. :P
Cytować
+12 #54 XYZ 2019-06-19 08:25
Szkoda że nikt nigdy nie pisze o tych „starszych” ludziach, którzy nie maja szacunku do innych a sami chcą byc szanowani. Wsiadając do komunikacji miejskiej ze śpiącym dzieckiem na rękach żadna Pani z siedzących z przodu nie raczy ustąpić miejsca a przecież jest napisane że miejsce przeznaczone jest dla osób niepełnosprawny ch i kobiet z dziećmi.
Cytować
+4 #55 hbfgh 2019-06-19 09:53
kobietą w ciąży też nikt nie ustepuje miejsca!!!!!czy to facet czy kobieta i nieważne czy na 30 czy 50 lat udają ze nie widzą!!!!!!!!!! !!!!!to niech sami stoją teraz!
Cytować
+6 #56 Pawel 2019-06-19 10:15
Cytuję Niki:
Prawda jest taka, że większość tych starszych osób robi sobie wycieczki po Wadowicach. I nagle ich wtedy nogi bolą? A jak trzeba pod blokiem stać i obgadywać innych to jakoś są pełni sił. Niejednokrotnie spotkałam się z tym że taka chora emerytka trzyma obok siebie miejsce dla koleżanki i nie pozwoli innej osobie siąść
obok siebie.

Niki czekaj aż będziesz mieć tyle lat co te starsze osoby które nie rzadko są zgryźliwymi tetrykami a po drugie uczono cie szacunku do starszych bez względu co robi jak się zachowuje (poza ludźmi którzy zagrażają najbliższym czy znajomym) no niestety większość młodych jak to mówią "mam wy..ne" " jak patrze na te małolaty i młodzież i widzę co odwalają życzę wszystkim im aby ich tak samo traktowali jak będą starzy zgrzybiali stetryczeni i schorowani jak oni traktują starsze osoby bez szacunku zobaczymy wtedy ,ale odpowiedz znam ".spier... stary h." mi będziesz mówił jak mam żyć wiem lepiej co dla mnie dobre albo nie jesteś moim starym wiec wszystko zaczyna się w domu i szpan przed kolegami koleżankami co ja ja go nie zgn..je ja patrz jak mu zaraz staremu/starej doje... i śmiech jest fun ehhh szkoda gadać
"Małolaty" co to czytają zróbcie sobie test jest was kilkoro i ciśnijcie z kolega pokazujcie brak szacunku nie pomagajcie nie ustępujcie miejsca itd itd ciekawe jak się będzie czuł
Cytować
-2 #57 Prawda 2019-06-19 12:44
Bus bezpłatny tylko dla Rencistów i Emerytów!!!
Cytować
-1 #58 Sodomia 2019-06-19 16:44
Cytuję Pawel:
Cytuję Niki:
Prawda jest taka, że większość tych starszych osób robi sobie wycieczki po Wadowicach. I nagle ich wtedy nogi bolą? A jak trzeba pod blokiem stać i obgadywać innych to jakoś są pełni sił. Niejednokrotnie spotkałam się z tym że taka chora emerytka trzyma obok siebie miejsce dla koleżanki i nie pozwoli innej osobie siąść
obok siebie.

Niki czekaj aż będziesz mieć tyle lat co te starsze osoby które nie rzadko są zgryźliwymi tetrykami a po drugie uczono cie szacunku do starszych bez względu co robi jak się zachowuje (poza ludźmi którzy zagrażają najbliższym czy znajomym) no niestety większość młodych jak to mówią "mam wy..ne" " jak patrze na te małolaty i młodzież i widzę co odwalają życzę wszystkim im aby ich tak samo traktowali jak będą starzy zgrzybiali stetryczeni i schorowani jak oni traktują starsze osoby bez szacunku zobaczymy wtedy ,ale odpowiedz znam ".spier... stary h." mi będziesz mówił jak mam żyć wiem lepiej co dla mnie dobre albo nie jesteś moim starym wiec wszystko zaczyna się w domu i szpan przed kolegami koleżankami co ja ja go nie zgn..je ja patrz jak mu zaraz staremu/starej doje... i śmiech jest fun ehhh szkoda gadać
"Małolaty" co to czytają zróbcie sobie test jest was kilkoro i ciśnijcie z kolega pokazujcie brak szacunku nie pomagajcie nie ustępujcie miejsca itd itd ciekawe jak się będzie czuł


Kiedy wy się ludzie nauczycie poprawnej polszczyzny? Tego się czytać nie da. Przecież są różnego typu stronki do korekt . Albo kurs wakacyjny u polonisty.
Cytować
+1 #59 Pawel 2019-06-19 21:36
Cytuję Sodomia:
Cytuję Pawel:
Cytuję Niki:
Prawda jest taka, że większość tych starszych osób robi sobie wycieczki po Wadowicach. I nagle ich wtedy nogi bolą? A jak trzeba pod blokiem stać i obgadywać innych to jakoś są pełni sił. Niejednokrotnie spotkałam się z tym że taka chora emerytka trzyma obok siebie miejsce dla koleżanki i nie pozwoli innej osobie siąść
obok siebie.

Niki czekaj aż będziesz mieć tyle lat co te starsze osoby które nie rzadko są zgryźliwymi tetrykami a po drugie uczono cie szacunku do starszych bez względu co robi jak się zachowuje (poza ludźmi którzy zagrażają najbliższym czy znajomym) no niestety większość młodych jak to mówią "mam wy..ne" " jak patrze na te małolaty i młodzież i widzę co odwalają życzę wszystkim im aby ich tak samo traktowali jak będą starzy zgrzybiali stetryczeni i schorowani jak oni traktują starsze osoby bez szacunku zobaczymy wtedy ,ale odpowiedz znam ".spier... stary h." mi będziesz mówił jak mam żyć wiem lepiej co dla mnie dobre albo nie jesteś moim starym wiec wszystko zaczyna się w domu i szpan przed kolegami koleżankami co ja ja go nie zgn..je ja patrz jak mu zaraz staremu/starej doje... i śmiech jest fun ehhh szkoda gadać
"Małolaty" co to czytają zróbcie sobie test jest was kilkoro i ciśnijcie z kolega pokazujcie brak szacunku nie pomagajcie nie ustępujcie miejsca itd itd ciekawe jak się będzie czuł


Kiedy wy się ludzie nauczycie poprawnej polszczyzny? Tego się czytać nie da. Przecież są różnego typu stronki do korekt . Albo kurs wakacyjny u polonisty.

sodomia a gdzie ty tutaj widzisz błędy poza brakiem kilku przecinków jak nie masz nic do powiedzenia w tej sprawie to lepiej zmienić tor w innym kierunku
Cytować
+2 #60 Dumas 2019-06-20 00:37
Trzej muszkieterowie, lol!
Cytować
+2 #61 qaz 2019-06-20 08:05
Ej Dziedku! Ależ to są Wasze wnuki wychowane przez Wasze dzieci przecież.... Z pokolenia na pokolenie...
Cytować
0 #62 Kosmita 2019-06-20 12:11
Cytuję qaz:
Ej Dziedku! Ależ to są Wasze wnuki wychowane przez Wasze dzieci przecież.... Z pokolenia na pokolenie...


To gwiezdne dzieci.
To widać po wyglądzie budowy czaszki.
Nie wykryjemy u nich DNA jądrowego.
Cytować
+4 #63 60+ 2019-06-20 22:43
Cytuję Korynt:
Cytuję 60+:
Czytam te komentarze i nie wiem, śmiać się, czy płakać? Zwłaszcza z tych takich bohaterskich, koryntowych. A może korynckich? Zwłaszcza, że już pierwszy opis wydarzenia i to bez fotografii pozwala ustalić wręcz imiennie tę busową dzicz. Bo inaczej tej "młodzieży" nazwać nie można. Dzicz dziczą nazywać należy. A czyja to wina vel Korynt? Rządu? Nauczycieli? Rodziców? Nie! Takich jak ty i służb, które na takie zachowania powinny reagować, ale mają to tam, gdzie słoneczko nie dochodzi. Bo to nie tylko bus. To także park odnowiony za 10 dużych baniek z naszych podatków, który dzięki tej dziczy za małą chwilę będzie wyglądał 100 x gorzej niż wyglądał przed remontem. Dlaczego? Bo tej dziczy wydaje się, że jest nietykalna. A dlaczego? Bo Straż Miejska i Policja zajmuje się pierdołami, tworzeniem stert nikomu niepotrzebnych papierów, a nie tym, czym powinny. Czy Straż Miejska lub Policja była od otwarcia parku tam chociaż jeden raz tak bez okazji? Żeby np. sprawdzić co ta dzicz robi np. na placu zabaw? Nie, nie była. Bo gdyby była to ta dzicz już tam by nie chodziła i nie przeganiała dzieciaków i wyzywała młodych matek. Bo to ta sama busowa dzicz. Ta sama, która gania po mieście z radyjkiem i wydziera się na całe gardełka i bez reakcji dorosłych. Pozostaje tylko czekać na efekty tej bezkarności. Albo, co gorsze, jak ktoś wyżej napisał, ktoś tego już nie zdzierży i da w pysk. Tylko oby nie tak skutecznie, że raz i na zawsze. Może więc strażnicy i policjanci ruszą swoje cztery litery z foteli aby zapobiec nie tylko szkodom, które ta dzicz może wyrządzić, ale też aby zapobiec tragedii. Bo ani jednego ani drugiego nie da się przy tej dziczy wykluczyć. Czy nie - panowie Brańka i Śniadek?

Wiesz ile znaczy twoje zdanie w tym kraju albo chociaz miescie? Podpowiem, jest taka piosenka...
Dobrze ze jestes 60+ bo widze, ze sie meczysz to juz ci duzo nie zostalo

A pomyślałeś, że możesz być pierwszy? Nie? No widzisz. I 60+ pójdzie popatrzeć, jak grabarz łopatą walnie ci w zadek i do dziury. A potem przyjdzie i napisze komentarz: ten co mnie posyłał na drugi świat poszedł tam przede mną aby posprzątać, menu przygotować i czekać, kiedy dotrę i wydam stosowne polecenia służącemu! Alleluja!
Cytować
+6 #64 Człowiek 2019-06-21 06:06
Panie 60+, po co Pan z patolą dyskutuje? Każda odpowiedź na ich ślinotok tylko ich łechce ich potrzebę zabłyśnięcia (czują się dostrzeżeni, zauważeni, ważni).
Pozdrawiam!
Cytować
-1 #65 Kobieta w ciąży 2019-06-21 09:59
Przykra sytuacja jak gowniarze potrafią być bezczelni, ale starsi też nie potrafią się zachować. Potrafią wytykać również nieustapienia im miejsca przez kobietę w ciąży gdzie w takie upały i ogólnie w busie nie powinna stać A docinki starszych ludzi że młoda kobieta (w WIDOCZNEJ ciazy) nie ustąpi im miejsca też nie są w porządku tak że też trzeba się zastanowić nad sobą A później pomyśleć czy karma do nich po prostu nie wraca. Pozdrawiam
Cytować
-3 #66 Lady 2019-06-21 22:28
Tak
Ustepowac miejsca starym babom a jak stoja i opierdalaja innym dupy pod blokiem to maja siłę stać
Cytować
+4 #67 Man 2019-06-22 00:46
Pamiętajcie, że komentarze nie tylko może namierzyć prokuratura, ale także ludzie, jak Czytelnik ;) I kto wie, co znajdzie w tych Waszych kompach, droga Młodzieży, haha!
Cytować
+3 #68 Eddd 2019-06-22 01:18
Problemem jest to, że młodzieży wydaje się, że jest anonimowa. W internecie (lol!), a nawet poza nim (jakieś pieprzenie o RODO), co jest tym bardziej przykre, że młodzież z powodu tych swoich komórek NIE MA POJĘCIA jak się funkcjonuje w świecie rzeczywistym. I jak się to ma do życie w necie. Każdy w każdej chwili może zostać błaznem internetu robiąc coś niefajnego w życiu. I jeszcze nie wszyscy wiedzą, że można iść siedzieć dzięki byciu nagranym, można iść siedzieć robiąc głupie rzeczy w necie, i można mieć przerypane, jak hakerowi nie spodoba się czyjś komentarz. Ale to już kwestia odpowiedzialnoś ci rodziców i odpowiednich lekcji wychowawczych.
Pozdrawiam.
PS: Bądźmy dla siebie mili, a karma naprawdę wróci. Czy to w realu, czy w necie.
Cytować
+6 #69 Mmm 2019-06-22 01:34
Takie wydłuzone do przodu czaszki robią się od ciągłego nachylania na smartfonami. I jakieś kostki z tyłu głowy, ale ich nie widać.
Czytałem o tym na onecie (Młodym ludziom wyrastają wyrostki kostne z tyłu głów, to tytuł)
Cytować
+11 #70 JAGNA 2019-06-22 07:02
Dopiero się zacznie w wakacje,,bez opieki,bez nadzoru od rana do wieczora podwórkowe wychowanie,
Cytować
-7 #71 adam 2019-06-24 15:06
Cytuję JAGNA:
Dopiero się zacznie w wakacje,,bez opieki,bez nadzoru od rana do wieczora podwórkowe wychowanie,

nie pamięta wół jak cielęciem był.

przypominam, że za sam wiek nie należy się szacunek. Należy sobie na niego zasłużyć postawą, kulturą osobistą i uczciwością. Niestety wiele osób o tym zapomina. Tamci chłopcy za 50 lat też będą sześćdziesiątce , być może tak samo głupi i bezczelni. Wtedy sami będą się domagać "szacunku" i "pokory", mimo że będą tylko starymi głupcami.
Cytować
-2 #72 Zenek 2019-06-24 15:40
Trzech siedziało zamiast jednej baby z siatkami
Powinniśmy o nich dbać bo to nasze emerytury.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.