Organizatorzy Beskidzkiej Trójki, czyli cyklu zawodów biegowych, rezygnują z jednorazowych kubeczków
Biegacze rezygnują podczas biegów z plastikowych kubków

Organizatorzy Beskidzkiej Trójki, czyli cyklu zawodów biegowych, rezygnują z jednorazowych kubeczków podczas swoich imprez. Doskonała decyzja, w ich ślady powinni iść też inni.

Ten problem zna chyba każdy, kto jako widz czy uczestnik brał udział w jakiejkolwiek większej imprezie sportowej. Setki jak nie tysiące zalegajacych na ulicy czy trawnikach jednorazowych plastikowych kubków. Już nawet nie chodzi o to, że ktoś to musi posprzątać, ale o bezmyślne produkowania i używanie tworzywa, które ma długofalowe konsekwencje dla środowiska.

Sporo ludzi zwraca uwagę, że mamy przecież bardziej ekologiczne zamienniki: szklanki czy butelki ze szkła, a także kubki papierowe. Coraz częsciej organizatorzy sportowych imprez rezygnują więc z takich plastikowych koszmarków.

Również osoby odpowiedzialne za Wadowickie Biegi Górskie, czyli cykl imprez biegowych w naszym regionie, które przyciągają sporo miłośników tego sportu, postanowili ulżyć trochę naszej planecie.

W tym roku rezygnujemy podczas Wadowickich Biegów Górskich z jednorazowych kubeczków na punktach odżywczych, aby nie zaśmiecać terenów, w których kochamy biegać! Prosimy o zaopatrzenie się we własne bidony, softlaski i innego rodzaju pojemniki na wodę i izotonik. Dbajmy o nasze wspólne dobro! – apeluje ekipa odpowiedzialna za biegi.

Jak wam się podoba ten pomysł?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Wiatr 2019-06-18 13:03
Jak mi sie podoba teń pomysl?
Wogole sie nie podoba, wiecej szkody niz pozytku!
Wiecie ile jest platiku w tych wszystkich kubeczkach z calego cyklu biegowego? Tyle co w jednej zabawce! Hehehe
Cytować
+2 #2 Nata 2019-06-18 22:36
Szanowny Wietrze, jedną zabawkę może połknąć jeden żółw morski, a 200 kubeczków jednorazowych może być połknięte przez 200 żółwi i/lub innych stworzeń morskich. Widać różnicę? No właśnie.
(I nie mam tu na myśli tych konkretnych kubków z biegu, ale ogólną skalę zanieczyszczeni a. Wiele wyrzuconych plastikowy kubków, widelców czy słomek jest realnym zagrożeniem dla wielu gatunków zwierząt, a tym samym dla naszej planety i dla nas.) Pozdrawiam.
Cytować
0 #3 obserwator 2019-06-26 08:14
Uczmy dzieci w pierwszym rzędzie. Wczoraj byłem w ogrodzie zoo i ze zgrozą zobaczyłem wycieczkę przedszkolaków ok 20-stu. Co zrobiły Panie - ogłosiły pijemy i zamiast każdy przedszkolak mieć przy sobie kubeczek ( którego nawet jest gdzie umyć w razie potrzeby) to wyjęły jednorazowe kubki , nalały po trochu wody , rozdały do picia , zebrały kubki i wyrzuciły (miały następne do następnych pić). Jak tak uczymy młode pokolenie to niech to. Sądzę że sama ta wycieczka zużyła w czasie jednego wyjścia ok 80-100 kubeczków plastikowych.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.