Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z OSP Wadowice wraz z zaprzyja
Strażacy zbierają upominki dla dzieci i rodziców w szpitalach

Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z OSP Wadowice wraz z zaprzyjaźnionymi jednostkami zachęcają do udziału w zbiórce upominków. Zostaną one przekazane dzieciom i ich rodzicom lub opiekunom, przebywającym  na oddziałach szpitalnych.

Jeszcze tylko tydzień trwa zbiórka organizowana przez małopolskich strażaków pod hasłem „Dzień Dziecka i Rodzica”. Przedstawiciele Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z OSP Wadowice wraz z zaprzyjaźnionymi jednostkami zachęcają do udziału w zbiórce upominków. Podarunki przygotowane przez druhów zostaną rozdane dzieciom i ich rodzicom lub opiekunom, przebywającym wraz z nimi na oddziałach szpitalnych.

Mile widziane są wszelkie produkty, które druhowie mogą wykorzystać do wykonania symbolicznych paczek: słodycze, artykuły papiernicze, zabawki. Z okazji zbliżających się Świąt – Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca, strażacy pragną obdarować rodziny dzieci przebywających w szpitalach, by choć na chwilę oderwać ich myśli od szpitalnej codzienności – mówią nam organizatorzy akcji.


Przedmioty przekazywać można codziennie druhom z jednostek: OSP Wadowice, OSP Lanckorona, OSP Frydrychowice, OSP Targanice Górne. Kontaktować się można z koordynatorami wydarzenia, lub poprzez profile jednostek na Facebook’u:

Dh Michał, tel. 506 296 251
Dh Monika, tel. 504 990 540

Już w niedzielę (2.06) strażacy wyruszą na oddział pediatryczny wadowickiego szpitala, by tam spotkać się z dziećmi i ich najbliższymi. Będzie to pierwsze, lecz nie jedyne spotkanie z najmłodszymi odbywające się z okazji ich święta.

(S)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.