Nadleśnictwo Andrychów, pod które podlegają lasy w powiecie wadowickim, rozpoczęło wielką akcję z
400 tysięcy nowych drzew wzbogaci region. Zachowajcie ostrożność w lesie

Nadleśnictwo Andrychów, pod które podlegają lasy w powiecie wadowickim, rozpoczęło wielką akcję związaną z sadzeniem drzew. Leśnicy w związku z tym proszą mieszkańców o zachowanie ostrożności i uważanie na sadzonki.   

Jak poinformowało Nadleśnictwo Andrychów, pod które podlegają lasy m.in. w powiecie wadowickim. na przełomie marca i kwietnia ruszyły prace związane z odnawianiem lasu.

W tym roku  leśnicy zasadzą blisko 400 tysięcy sadzonek na powierzchni około 60 hektarów. Głównie sadzone będą buki i jodły (około 300 tysięcy sztuk). Co ważne, aby zwiększyć różnorodność, a przez to odporność biologiczną naszych lasów, zostaną posadzone również takie drzewa jak dęby szypułkowe, olsze, świerki, jawory, modrzewie oraz krzewy stanowiące domieszkę biocenotyczną.

Leśnicy w związku z tym mają prośbę do mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają nasze lasy.

Mając na uwadze delikatność sadzonek i ich podatność na złamania oraz wydeptywanie prosimy, aby nie wchodzić na odnawiane powierzchnie co jest prawnie zabronione – informuje Nadleśnictwo Andrychów w swoim komunikacie.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.