W powiecie wadowickim rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Stanie przed nią ponad tysiąc mężczyzn
Armia szuka kandydatów, w powiecie wadowickim rusza kwalifikacja wojskowa

W powiecie wadowickim rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Stanie przed nią ponad tysiąc mężczyzn i kilkadziesiąt kobiet. Potrwa od 4 lutego do 22 marca.

Kiedyś były budzące popłoch pobory, teraz przeprowadza się kwalifikację wojskowe, której celem jest sprawdzenie predyspozycji oraz zdrowia psychicznego i fizycznego pod kątem zdolności do służby wojskowej. Kolejna właśnie się zaczęła.

W tym roku do stawienia się do kwalifikacji wojskowej zostali zobligowani przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2000 roku. Obowiązek ten dotyczy również mężczyzn, urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynności służby wojskowej.  Przed komisją powinny stawić się także kobiety urodzone w latach 1995-1999, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub też uzyskają je w związku z kierunkiem studiów.

Wezwania do stawienia się przed komisją na ulicy Spadzistej 10 w Wadowicach przesyłane są imiennie. W każdym powiecie i gminie znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją. Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe. Osoby, które tego nie zrobią bez uzasadnienia przyczyny, mogą zostać przymusowo doprowadzone przez policję; grozi im za to również kara grzywny lub ograniczenia wolności.

W powiecie wadowickim lekarze sprawdza predyspozycje oraz zdrowie psychiczne i fizyczne ponad tysiąca mężczyzn i kilkudziesięciu kobiet.  Powiatowa Komisja Lekarska, która zasięgiem swojego działania obejmuje gminy: Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Brzeźnica, Lanckorona,  Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Wieprz przeprowadzi kwalifikację po raz dziesiąty.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie wadowickim potrwa od 4 lutego do 22 marca.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 rezerwista89 2019-01-29 12:05
Zasadnicza służba wojskowa to najbardziej niedoceniana rzecz jaka kiedyś mogła spotkać młodego człowieka. 2 lata 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu za ok 50/zł w przeliczeniu na dzisiejsze czasy. Za 1 dzień pracy przed wojskiem 8 godzin dostawałem 2 x więcej.Dzisiaj dziecko ma 500 +.
Cytować
0 #2 loki 2019-01-29 17:08
Do wojska nie idzie sie dla korzyści majątkowych czy wysokich zarobków, tylko po to by umieć bronić bliskich w stanie wojennym, by mężczyźni mogli walczyć o swoje rodziny a nie chować sie w dziurach jak kobiety,
Każdy powinien przejść szkolenie wojskowe,
Abyśmy umieli Walczyć o swój Naród.
Żyjemy w takich czasach że nie wiadomo kiedy przyjdzie nam bronić swoich bliskich.
Cytować
+5 #3 bezprzebaczenia 2019-01-29 17:50
@loki
"Abyśmy umieli Walczyć o swój Naród."
Jesteś w stanie wyobrazić sobie dzisiejszych "młodych mężczyzn" z wyżelowanymi fryzurami w obcisłych, kolorowych spodniach i w bucikach na bosą stopę walczących o swój Naród?
Bo ja nie...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.