Podczas mszy świętej w kościele św. Piotra w Wadowicach harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP przekaza
Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do wadowiczan. Zrobi nastrój na Wigilię

Podczas mszy świętej w kościele św. Piotra w Wadowicach harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju mieszkańcom miasta. Już wkrótce potowarzyszy im przy wigilijnym stole.

Również w tym roku zuchy i harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP zadbali o to by Ogień z Betlejem trafił przed świętami do mieszkańców Wadowic i okolic. Uroczystość przekazania miała miejsce w niedzielę (23.12) w kościele św. Piotra podczas mszy świętej o godzinie 18:00.

Tego wieczoru rozdaliśmy blisko 300 lampionów ze Światłem, by mogło palić się podczas wieczerzy wigilijnej. Zuchy i harcerze specjalnie na tą okazję przygotowali dla wszystkich słodkie upominki (prawie 500 paczuszek ze świątecznymi piernikami), które po mszy rozdawaliśmy na placu przed kościołem radośnie śpiewając – informuje nas Sonia Knapczyk Z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP.

Tradycją jest, że wędrówce światła przyświeca konkretne hasło. W tym roku harcerze przekazując ogień głosili, że jest to „Światło, które łączy”. W tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju zwracamy uwagę na to, co nas łączy i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym. Tak wiele mamy wspólnego, że dzięki temu jesteśmy Braćmi. Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju, szukamy tego, co nas łączy.

Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest  przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali i instytucji i mieszkańców.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku. Tradycyjnie przekazanie światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich. Potem światło sztafetą wędruje dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 harcmistrz 2018-12-25 13:00
Ksiądz Kasperek to jest Klasa Ksiądz.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.