Druhny z OSP Targanice Górne udostępniły wideo, na którym prezentują kulisy powstania ich słynnego
Tak powstawał kalendarz ze zdjęciami druhen z OSP Targanice Górne

Druhny z OSP Targanice Górne udostępniły wideo, na którym prezentują kulisy powstania ich słynnego kalendarza strażackiego. Zobaczcie!

Jak zwykle strażacy ochotnicy pod koniec roku rozprowadzają kalendarze strażackie. Takie wydawnictwa prezentują druhów jednostki w pełnym umundurowaniu, samochody bojowe, remizę czy zdjęcia z akcji, w których uczestniczą. Są one roznoszone po domach wśród mieszkańców.

Jak już informowaliśmy, OSP Targanice Górne (gmina Andrychów) oprócz właśnie takiego tradycyjnego kalendarza postanowili wydać dodatkowy, zawierający zdjęcia uroczych druhen z tej jednostki. Uśmiechnięte kobiety prezentują się nader malowniczo i nie da się ukryć, że przyjemnie się na to patrzy. Strażacy w ten sposób chcą zachęcić młodzież do wstąpienia w ich szeregi.

Druhny wypuściły film na popularnej platformie YouTube, na którym prezentują kulisy powstania kalendarza. Jak się okazuje, pomysł na niego narodził się już dwa lata temu.

Zaproponował to jeden z naszych druhów. Obejrzałyśmy inne kalendarze, zainspirowałyśmy się też kalendarzami kobiecymi. Oczywiście pamiętałyśmy ciągle o tym, że zawsze w OSP jakieś pieniądze dodatkowe się przydają, są potrzebne – opowiada portalowi OSP.pl Aleksandra Ćwiertka z OSP Targanice Górne.

Zdjęcia do kalendarza powstały nie tylko na terenie remizy, ale także na wodzie - przy współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym z Oświęcimia. Wbrew plotkom, na wszystkich zdjęciach widać druhny i nie ma tutaj nikogo z zewnątrz, modelek: są same strażaczki.

Autorką zdjęć do kalendarza jest Joanna Krok. Kalendarz można zamówić za pośrednictwem profilu OSP Targanice Górne na Facebooku, albo odwiedzając ich remizę. Dchód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby jednostki.

Zobaczcie kulisy powstania wydawnictwa na filmie:

">

 

(Marcin Guzik)