Do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny przywieziona zostanie c
Drukuj
Choinka z Podhala po raz kolejny ozdobi papieskie muzeum

Do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny przywieziona zostanie choinka z Podhala. Przywiezie ją po raz czwarty delegacja z burmistrzem Zakopanego i starostą powiatu tatrzańskiego.

To już taka tradycja. W środę (19.12) o godzinie 13:00 burmistrz Zakopanego oraz starosta powiatu tatrzańskiego wraz z delegacją z Podhala przywiozą choinkę do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.  Będzie to już czwarta taka realizacja muzealnego projektu „Choinka w Domu Rodzinnym”, nawiązującego do tradycji przywożenia świątecznego drzewka przez górali do papieskich apartamentów w Watykanie.

Dzięki życzliwości w Zakopanego i powiatu tarzańskiego piękna choinka "spod samiuśkich Tater" stanie w salonie wadowickiego mieszkania rodziny Wojtyłów, gdzie papież Polak spędził pierwsze osiemnaście lat życia. Zaproszeni goście udekorują drzewko tradycyjnymi ozdobami, m.in. zebranymi w zakopiańskich przedszkolach i wykonanymi przez uczestników muzealnych warsztatów świątecznych.

Nie zabraknie też wspólnego kolędowania i przypomnienia, jak Boże Narodzenie przeżywali Wojtyłowie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Drugie życie banerów wyborczych. Zrobią z nich torby i plecaki

Spod papieskiego pastorału znowu leje się woda

Psiak znaleziony na Polnej w Wadowicach szuka właściciela. Pomożecie?

Mistrzowie Parkowania 64

Nowy plac rekreacyjny w Tomicach odebrany