Do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny przywieziona zostanie c
Choinka z Podhala po raz kolejny ozdobi papieskie muzeum

Do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny przywieziona zostanie choinka z Podhala. Przywiezie ją po raz czwarty delegacja z burmistrzem Zakopanego i starostą powiatu tatrzańskiego.

To już taka tradycja. W środę (19.12) o godzinie 13:00 burmistrz Zakopanego oraz starosta powiatu tatrzańskiego wraz z delegacją z Podhala przywiozą choinkę do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.  Będzie to już czwarta taka realizacja muzealnego projektu „Choinka w Domu Rodzinnym”, nawiązującego do tradycji przywożenia świątecznego drzewka przez górali do papieskich apartamentów w Watykanie.

Dzięki życzliwości w Zakopanego i powiatu tarzańskiego piękna choinka "spod samiuśkich Tater" stanie w salonie wadowickiego mieszkania rodziny Wojtyłów, gdzie papież Polak spędził pierwsze osiemnaście lat życia. Zaproszeni goście udekorują drzewko tradycyjnymi ozdobami, m.in. zebranymi w zakopiańskich przedszkolach i wykonanymi przez uczestników muzealnych warsztatów świątecznych.

Nie zabraknie też wspólnego kolędowania i przypomnienia, jak Boże Narodzenie przeżywali Wojtyłowie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 ds 2018-12-18 09:40
No i to będzie nowa tradycja.Delega cja z choinką.Koszt bez znaczenia bo to choinka z tatr.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.