Niektórzy po zmianie burmistrza znowu mają obawy, więc uspokajamy: w wieczór sylwestrowy na wadowicki
Co z fajerwerkami na wadowickim rynku w Sylwestra?

Niektórzy po zmianie burmistrza znowu mają obawy, więc uspokajamy: w wieczór sylwestrowy na wadowickim rynku nie zabraknie fajerwerków. Tak dzieje się już od ponad 20 lat i nie inaczej będzie w tym roku. A jak w innych miastach powiatu wadowickiego?

Stało się już tradycją, że w wieczór sylwestrowy na rynku w Wadowicach co roku odbywa się pokaz sztucznych ogni organizowany przez magistrat. Kiedy burmistrzem został Mateusz Klinowski, wielu mieszkańców obawiało się, czy ten sympatyczny zwyczaj będzie zachowany. To właśnie Klinowski jeszcze jako radny zarzucał włodarzom, że kosztujący około 10 tysięcy złotych pokaz to spory i nieco nieuzasadniony wydatek. Jak się okazało "strzelanie" pozostało i za jego kadencji również mieszkańcy mogli cieszyć się z tej atrakcji.

Niektórzy po tegorocznej zmianie u sterów miasta znowu mają obawy co będzie z ogniami. Uspokajamy: jak się dowiadujemy, za burmistrza Bartosza Kalińskiego wszystko pozostaje bez zmian: w  poniedziałek 31 grudnia o godzinie 19:00 (to taki ukłon w stronę najmłodszych, dla których takie wydarzenie to spora frajda, a późniejsza godzina mogła im w tym przeszkodzić) na Placu Jana Pawła II w Wadowicach po raz kolejny odbędzie się pokaz sztucznych ogni organizowany przez magistrat. To zwyczaj zapoczątkowany ponad 20 lat temu, który na centralny plac miasta od lat przyciąga tysiące widzów. Formuła ta sama, bo w końcu po co zmieniać coś, co stało się już tradycją i cieszy wadowiczan? Gorzej co prawda z ich zwierzętami... Pół godziny wcześniej, o 18:30 odbędą się na płycie rynku animacje dla najmłodszych.

A jak wygląda sprawa z innymi miastami powiatu wadowickiego? Jak dowiadujemy się od Tomasza Balusia z kalwaryjskiego magistratu, również w Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatni dzień roku o godzinie 20:00 na Placu Targowym (tak wybrano po burzy mózgów...) w niebo polecą fajerwerki, podobnie jak w poprzedni latach, podczas plenerowej zabawy zorganizowanej przez tutejsze Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Mieszkańcy wysłuchają wcześniej życzeń od burmistrza Augustyna Ormantego.

Andrychów, trzecie największe miasto powiatu wadowickiego, po raz kolejny nie planuje tego typu atrakcji w ostatni dzień roku.

Tak wyglądały fajerwerki w Wadowicach w Sylwestra 2017 roku:

">

 

AKTUALIZACJA (CZWARTEK , 27 GRUDNIA 2018 13:20)

(Marcin Guzik)