W gminach należących do Doliny Karpia pojawiła się sympatyczna kolorowa ryba: to Karp Przestrzenny, m
Drukuj
Karp Przestrzenny jako wizualizacja Doliny Karpia

W gminach należących do Doliny Karpia pojawiła się sympatyczna kolorowa ryba: to Karp Przestrzenny, mający w założeniu być systemem identyfikacji wizualnej tej doliny.

Taka ciekawostka: W gminach należących do Doliny Karpia pojawiła się sympatyczna kolorowa ryba: Karp Przestrzenny. Jest  to jeden z elementów wizualizacji Doliny Karpia , który został zrealizowany w ramach działań  Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Priorytet 4  "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej" Tytuł projektu: Utworzenie infrastruktury turystycznej oraz stworzenie Systemu Identyfikacji Wizualnej Doliny Karpia, propagujących dziedzictwo kulturowe na obszarze rybackim Doliny Karpia.

Celem tej inicjatywy jest zbudowanie silnej marki terytorialnej w oparciu o gminy współtworzące Stowarzyszenie Dolina Karpia, aby zbudować spójną tożsamość regionu w oparciu o bogatą różnorodność i jednorodną identyfikację wizualną. Każda gmina musi mieć swoją rozpoznawalną tożsamość – twierdzą pomysłodawcy.

Karp w zależności od gminy ma różne kolory symbolizujące charakterystyczne dla niej elementy i bogactwa. Inicjatorem stawiania karpi jest Stowarzyszenia Dolina Karpia. Docelowo kolorowe ryby mają pojawić się we wszystkich gminach tworzących  Dolinę Karpia.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Drugie życie banerów wyborczych. Zrobią z nich torby i plecaki

Spod papieskiego pastorału znowu leje się woda

Psiak znaleziony na Polnej w Wadowicach szuka właściciela. Pomożecie?

Mistrzowie Parkowania 64

Nowy plac rekreacyjny w Tomicach odebrany