Tradycyjnie już pod koniec roku wśród mieszkańców rozprowadzane są strażackie kalendarze. Kalendar
Drukuj
Kalendarz z druhnami z OSP Roczyny już w sprzedaży

Tradycyjnie już pod koniec roku wśród mieszkańców rozprowadzane są strażackie kalendarze. Kalendarz wydany przez Kobiecą Drużynę Pożarniczą OSP Roczyny jest jednak wyjątkowy...

Jak zwykle strażacy ochotnicy pod koniec roku rozprowadzają kalendarze strażackie. Takie wydawnictwa prezentują druhów jednostki w pełnym umundurowaniu, samochody bojowe, remizę czy zdjęcia z akcji, w których uczestniczą. Są one roznoszone po domach wśród mieszkańców.

Jak już informowaliśmy, dziewczyny z OSP Roczyny postanowiły również zając się takim wydawnictwem, ale przy okazji przełamać stereotypy kobiet-strażaczek, jako atrakcyjnego, wizualnego "dodatku" do kalendarzy, zapewniającego wyłącznie doznania estetyczne. Pod koniec września przypozowały i to nie w galowych mundurach, w wolnym czasie, ale podczas pełnienia służby, prezentując  pot, łzy, wysiłek fizyczny, zmęczenie, odpowiedzialność i empatia dla tych, którym udzielą pomocy podczas ciężkiej służby.

Kalendarz na 2019 rok wydany przez Kobiecą Drużynę Pożarniczą OSP Roczyny jest już dostępny w sprzedaży. Można go nabyć w sobotę (1.12) podczas Balu Andrzejkowego, w każdą niedzielę w godzinach od 10:00 do 11:00 w Domu Strażaka w Roczynach, czy podczas odwiedzin strażaków w roczyńskich domostwach, ale też zamówić poprzez Facebooka.

Warto dodać, że całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza będzie przeznaczony na doposażenie sali szkoleniowej OSP Roczyny w sprzęt multimedialny: rzutnik i ekran, oraz fantomy do udzielania pierwszej pomocy.

Przypomnijmy, że wcześniej na podobny pomysł wpadły dziewczęta z OSP Targanice. Strażacy z tej jednostki oprócz tradycyjnego kalendarza postanowili wydać dodatkowy, zawierający zdjęcia uroczych druhen z Targanic.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Rozmaitości:

Drugie życie banerów wyborczych. Zrobią z nich torby i plecaki

Spod papieskiego pastorału znowu leje się woda

Psiak znaleziony na Polnej w Wadowicach szuka właściciela. Pomożecie?

Mistrzowie Parkowania 64

Nowy plac rekreacyjny w Tomicach odebrany