W ramach wadowickich obchodów 100-lecia niepodległości Polski, Urząd Miejski w Wadowicach zaprosił R
Robert Makłowicz gotował dla wadowiczan zupę ziemniaczaną i paprykarz

W ramach wadowickich obchodów 100-lecia niepodległości Polski, Urząd Miejski w Wadowicach zaprosił Roberta Makłowicza. Znany dziennikarz, pisarz publicysta, krytyk kulinarny i podróżnik ugotował na rynku dla wadowiczan Wiedeńską zupę ziemniaczaną oraz paprykarz. Publiczność była zachwycona.

W niedzielę (11.11) Wadowice hucznie z całą Polską obchodzą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabrakło więc delegacji i pocztów sztandarowych, złożenia kwiatów pod pomnikiem 12. Pułku Piechoty, śpiewania hymnu, pokazów musztry paradnej i sztuk wali, czy zamknięcie kapsuły czasu.

Jedną z atrakcji pikniku patriotycznego, zorganizowanego przez Urząd Miejski w Wadowicach na rynku, było zaproszenie na obchody Roberta Makłowicza. Przypomnijmy, że krakowianin Robert Makłowicz jest dziennikarzem, pisarzem publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem. Studiował prawo i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z Gazetą Wyborczą, tygodnikami Wprost, Newsweek Polska i Przekrój. Autor felietonów i książek, które pisze zazwyczaj wspólnie z Piotrem Bikontem. W 2010 wydał książkę  Cafe Museum, za którą otrzymał Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej. W latach 1998–2008 w TVP był  gospodarzem popularnego niedzielnego cyklu reportaży Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Od marca 2008 do marca 2017 prowadził w TVP2 program telewizyjny Makłowicz w podróży. Był też przewodnikiem po świecie kulinarnym w I i II edycji programu Bake Off – Ale ciacho! 16 marca 2017 roku TVP zerwała współpracę z Makłowiczm. W listopadzie 2017 na kanale Food Network wyemitowano odcinki jego nowego programu.

Makłowicz w Wadowicach ugotował dla zgromadzonej licznie publiczności dwie potrawy. Pierwsza z nich to Wiedeńska Zupa Ziemniaczana, druga to paprykarz. Obie bardzo proste, każdy będzie potrafił je ugotować we własnym domu z opisu, który szczegółowo podano .Gotowanie ubarwiły, jak to już u lubianego kucharza bywa, liczne anegdoty czy historyczne ciekawostki. I tak wadowiczanie dowiedzieli się co nieco o swoich galicyjskich korzeniach czy historii napoleonki czyli poczciwej, lubianej przez papieża kremówki.

Zabawnym akcentem było grane z wieży wadowickiej bazyliki "Moje miasto Wadowice", które nieco zaskoczyły zaproszonego gościa...

Zobacz: Jaka to melodia, czyli co gra z wadowickiej wieży

Oba przysmaki ugotowane przez sympatycznego gościa bardzo smakowały kilkuset osobowej publiczności, która błyskawicznie opróżniła degustacyjne kubki z pyszną zawartością. Makłowicz nie stronił od uśmiechów, autografów a także wspólnych zdjęć.

Zobaczcie, jak Robert Makłowicz gotował Wiedeńską Zupę Ziemniaczaną:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-11 #1 w.l. 2018-11-11 18:47
Klinowski rozpoczął od kanapek a skończył na zupie. Tak trzymać.
Cytować
+17 #2 Zenon 2018-11-11 19:04
Ugotowałby tą normalność co Kaliński o niej cały czas mówi.
Cytować
+8 #3 smakosz 2018-11-11 19:48
Degustowaliście zupę ziemniaczaną ? :P
Cytować
+25 #4 Wojt 55 2018-11-11 20:59
Fantastycznych ludzi pan Kurski wyrzuca z tzw telewizji publicznej, pana Maklowicza, pana Janowskiego. A w ich miejsce emituje gnioty powstające dla znajomych królika i jedynej słusznej władzy.
Cytować
+8 #5 omg 2018-11-11 22:05
Najlepsze były żarty o kościele za plecami
Ech Pan Robert czuł że więcej to miasto nie odwiedzi :(
BO jego już na mapie nie ma
Cytować
-6 #6 Lol 2018-11-12 07:25
Makłowiczowi jak widać przepadł się schab po warszawsku☺zaws ze to lepsze niż pierogi ruskie albo frankfurterki.
Cytować
-2 #7 Won z Klinowskim 2018-11-12 09:46
Nikt pisze ze bylo dobre
Cytować
-20 #8 Mieszkaniec 2018-11-12 10:26
100 lecie odzyskania niepodległości a miasto tak biednie ubrane i udekorowane !!! Klinowski to DRAMAT - jak można było to tak skopać !!!

Od mostu na Skawie do centrum zero udekorowania, od policji do kina zero, od strony Choczni zero, od strony na Suchą zero !!! Ten gość to anty patriota, ale ponad 1 mln na prawników to nie było problemu by znaleźć !!!

Klinowski to symbol PATOLOGI !!!
Cytować
+13 #9 olo 2018-11-12 16:38
do Mieszakń
pajacu jak ci tak mało to załóż sobie majtki białoczerwone!
Nie jest potrzebny przepych, wystarczy rozsądek!
Cytować
+17 #10 olo 2018-11-12 16:45
Cytuję Wojt 55:
Fantastycznych ludzi pan Kurski wyrzuca z tzw telewizji publicznej, pana Maklowicza, pana Janowskiego. A w ich miejsce emituje gnioty powstające dla znajomych królika i jedynej słusznej władzy.


Masz rację!
Mądrych się wyrzuca z TVP bo oglądają tylko Ci co jeszcze wierzą w PiS!
Przykre to ale to jest ciemnogród, bo to dla nich jest ta stacja
Cytować
+2 #11 ds 2018-11-14 16:36
Pan Makłowicz opowiedział historię kremówki wadowickiej.Prz epis został przywieziony przez niewierzącego żyda wprost z Wiednia. Serwował ja w kawiarni którą otworzył na wadowickim rynku.Ciekawa lekcja historii.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.